FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndrewD spune:

Citat:
citat din mesajul lui Goofytza

Andrew sa stii ca PK raspunde aproape oricand si super repede...


La ce adresa de email i-ai scris ? Poate n-am nimerit-o eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

ioana, bravo, sa fie intr-un ceas bun!vreau din partea ta un beta grasan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Multumesc mult fetele de incurajari....Sa va auda Dumnezeu si sa fie pozitiv pe 15 aprilie, pana atunci o sa ma macine starea asta de neputinta.....

Va pup, aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Andrew,eu am scris doar la adresa de la prima pagina-cea cu info@....

Va rog cine stie sa-mi spuna cum procedeaza PK cand prescrie tratamentul?da o reteta pentru primele zile de stimulare pana ne revedem la Buda? Oare cu cati bani sa merg ca sa cumpar medicamentelele de acolo?ca daca trebuie huf cash la farmacia clinicii e mai complicat.
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudiia spune:

Bine v-am gasit fetelor, eu am facut insiminare la Szeget si din fericire a iesit din prima, avem o fetita, Vanessa, care acum are 5 ani. Am recomandat multor cunostinte clinica din Szeged. Pe mine ma ajutat cu tradusul o romanca stabilita acolo care lucreaza asistenta la spital. deci pentru traduceri v-o recomand cu drag pe Novaki Mirela- 0036 30 5210846 ; 0630 511 6156. Mult succes va doresc :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudiia spune:

Buna, eu am facut FIV in Szeged si am ramas insarcinata din prima, am fost o norocoasa. Asta dupa ce m-ma chinuit in tara ani intregi. In Szeged ma ajutat foarte mult o asistenta romanca stabilita acolo care traduce, Novaki Mirela, ea imi facea toate programarile si tot ce era necesar. Crded ca inca se mai ocupa cu asta. o gasesti la tel 0036 30 5210846 sau 0630 521 0846, nu stiu exact cum ii cu prefixul. Multa noroc iti doresc darga mea si multa incredere in tine si Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Goofyta, PK la consultatie o sa ti scrie tratamentul pana in ziua 6 a de protocol, in legatura cu ce suma sa ai la tine ,chiar depinde continutul tratament. Eu am cheltuit pt 6 zile de trat in jur de €550.00 , tratam nu e la fel dar parerea mea e sa ai cardul cu tine si sa ai minim pe card €600- €700 sau daca ai forinti cash cam 200.000,dar cum am zis depinde ce iti prescrie !!La farmacia la care o sa te trimita iau card si cash in forinti !
success!!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella cum te simti ? au inceput greturile ?

goofy
multa bafta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3Ursuletzi spune:

Goofytza, eu am fost marti la PK pentru o IA si stiu sigur ca la farmacia din interiorul clinicii se primesc NUMAI forinti, cash. Chiar si noi am avut probleme, a trebuit sa dea sotul o fuga pana la o banca ca sa scoata bani. Deci, daca vrei sa iei medicamente de acolo, din interiorul clinicii, trebuie sa ai forinti la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp, multam de intrebare , mie greata in fiecare dimi de 2 saptamani dar ma dreia o pauzasc cu un craker cu un covrig uscat sau biscutii uscati si mai iau cate o tableta de menta ca sa mi opreasca starea de "greata ca nu i de fata" ,sunt foarte balonata si mananc foarte putin dar des ca sa fac fata , in rest dorm seara cu gainile si noaptea am insomnii,si cand e dimi nu vreau sa ma ridic din pat!
Nu ma plang Nu nu!!! ,ca doar am vrut eu si greturile tale , ti aduci aminte??
Trec eu cu brio si peste perioada asta de glorie numai sa fie bine bebe-ul .

Goofyta , pe mine ma trimis la Farmacia de la Statia de tren Palyudvar, treci pe langa aceasta statie si cand mergi spre clinica si cand vii(de la clinica cobori inapoi si e chiar sub pasajul care da la metrou dar ai sa vezi sau intrebi , acolo poti sa platesti cu cardul.
Eu nu am auzit de farmacia din interiorul clinicii , poate s-a deschis recent ,dar e bine de stiut pe viitor!!


8+

Mergi la inceput