FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Buna fetelor.
Vreau sa intreb pe acelea dintre voi care sotii lor au facut spermograma la Budapesta,cum ati procedat,i-ati spus de dinainte dr-ului ca vreti sa o faceti acolo sau ati spus doar la fata locului ? Pt ca nu stiu cum se procedeaza.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Seara buna fetele
Imi, imi pare tare rau ptr rezultat... iti doresc putere sa te ridici si sa incerci din nou

Succes ptr fetele in focuri si in asteptari de beta!

Nikked, vorbit cu dr dinainte si stabilit ce analize vreti sa faceti la ei,,,apoi cand sunteti acolo au ei grija de toate cele..bafta

sa aveti o seara faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Imi sincer imi pare rau!Sa dea Dumnezeu ca a treia incercare sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ioana multa bafta

goofy

eni
crestem si eu si Ilinca , luni merg si eu la eco si voi avea noutati , pana atunci ne rugam la DD ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

neata fetelor,
ioana mult bafta la punctie si apoi la transfer. zici ca iti place ca sunt optimista, sa stii ca eu pe aceasta premiza am plecat la sz.; normal ca o umbra de indoiala ma incearca si pe mine, dar incerc sa nu bag in seama. scopul final al acestei incercari este unul singur pe care il vom obtine toate mai devreme sau mai tarziu , iar mie imi place sa cred ca vom avea rezultatul dorit. numai cele care trec prin asa ceva stiu ce inseamna, deci toate fara exceptie suntem puternice, nu oricine poate sa treaca prin asa ceva.
din pacate fetele exceptionale pe care am avut placerea sa le cunosc in aceasta perioada nu au reusit, dar nu se dau batute, dupa perioada de refacere sufleteasca sunt hotarate sa mai incerce, le tin pumnii si le urez multa, multa bafta data viitoare; unura dintre noi le este dat sa treaca prin mai multe incercari de acest fel.
pt sustinerea moralului celor care au nevoie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Nikkid, teste la Budapesta, poti sa i trimiti un email lui PK ca doresti sa faci spermog. la el si o sa ti de a detalii , iar ce tine de restul testelor daca ti lipseste si din teste el o sa vada ce ai si ce mai ai nevoie si ti le face in lab sau Ekg te trimite mai jos pe strada!
Eu m am dus cu marea majoritatea de aici si am mai facut acolo vreo 3 teste si Ekg !
Bafta !
Fetele in asteptare
O zi faina sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Multumesc de raspuns fetelor.

Daniella,i-am scris lui PK si de EKG pt ca nu am reusit sa-l fac aici si mi-a raspuns ca la ei nu se poate face EKG si ca de obicei se face prin doctorii de familie.Dar pe mine nu ma trimite de la dr de fam la EKG daca nu am probleme cu inima,asa ca nu am nici o sansa sa-l fac aici.Poate cand ajungem la Budapesta ma trimite si pe mine sa-l fac acolo unde l-ai facut tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

buna nikkid, daca iti e de folos info... eu am facut EKG in cta fara trimitere si am dat 15lei ( fara interpretare), dar eu nu am facut FIV-ul la Buda, ci la Sz.;nu stiu daca la Budapesta trebuie cu tot cu interpretare, eu nu am mai vrut deoarece am considerat ca nu e nevoie din mom ce am mai trecut prin 3 anestezii pana la cea de la punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Multumesc Ona pt info. Eu locuiesc in uk momentan si imi fac analizele aici si nu am gasit nicaieri in oras sa-mi fac ekg,chiar cu plata,asa ca ramane sa vedem ce ne spune la Budapesta.Si eu am mai trecut prin alte anestezii si nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Nikkidei ha , pai suntem vecine!!!de UK! super

este privat EKG sa l faci dar te costa muuult £350.00 e ridicol, pe Harley Street in Londra.
Te duci cu ce ai la PK iar EKG o sa te trimita el mai jos pe aceeasi strada cu el este o clinica privata la etajul 1 sau 2 e Cardio si ma costat 60000.00 de forinti in jur de £18.00 so floare la ureche.
Daca ai GP aici ,eu in trecut cand am avut nevoie pt celelalte fiv-ri am fost la GP si l-am rugat sa mi faca trimitere pentru toate testele de pe lista cu Fiv si pt mine si sot si lea ma gacut prin NHS , macar atata poa sa faca dupa atitea taxe platite!!
Te daca mai ai nevoie de ceva ,I am here ,there!!

Mergi la inceput