FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Sorry Nikkid , a fost 6000 de forinti , am pus la zerouri !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Daniella,da,suntem vecine de uk,doar ca eu stau cam departe de londra,sunt in sud-vest,in devon.
Mi-au facut si mie toate analizele pe gratis prin NHS ,mi-au facut si laparoscopie investigativa,doar pt EKG nu vor sa-mi dea trimitere.Iar pretul la privat daca zici ca e 350 £ e ridicol de scump.O sa-i spun lui PK si daca considera ca trebe sa-l fac,poate ma trimite si pe mine la clinica aceea.
Tu ti-ai cumparat medicamentele din Budapesta sau din uk ? Unde sunt preturile mai bune ? Ai facut o comparatie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Nikkid, pai Devon e oleaca mai incolo doar...am fost acu's 9 ani pe acolo am cumparat o masina de acolo.
tratamentul pe primele 6 zile mi l-am luat tot din Budapesta,super ieftin comparat cu UK , aici un Gonal F doar de 450ml cu prescriptie privata ma costat £360.00 acu 3 ani ca ramasesemm pe ultima zi fara shot si m-am crizat.
PK o sa ti dea si o scrisoare pt check-ing la Aeroport in care explica tratamentul dar nu e o problema nici la unguri nici in UK , cand pleci inapoi la Buda si mai ai din tratament la fel arati la check-ing hartia cu injectiile daca nu ai bagaj la cala si totul e ok!
Nu ti mai face probleme cu EKG ,PK o sa te trimita la clinica de care ti am zis pt ca are nevoie de ekg pt anestezie degeaba i am zis si eu ca am o inima de piatra a zambit si mi a dat adresa unde sa ma duc.
nu ti l laud pe PK ai sa vezi cand ajungi la el ,dar de la admin duties (scrisorele, retete,in oral si scris tot tratamentul)e peste asteptari si peste privatul din UK .
Te si sper ca la tine nu e asa frig!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Ona, mare dreptate ai in tot ceea ce ai scris....
Vineri fac punctia, dar am doar doi foliculi iar sansele ca sa ajung la trasnfer sunt destul de mici, o sa vedem ce va urma dupa vineri.
Toate fetele care au trecut prin multe incercari pana au reusit sa aibe un copil imi dau incredere si putere sa merg mai departe in aceasta lupta grea. Dar Dumnezeu ne da putere sa mergem inainte de fiecare data si cu incredere in el o sa fie bine pana la urma.
Iti tin pumnii pentru un beta mare de tot,
Va pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Daniella .Multumesc mult pt raspuns.
Eu sunt la primul fiv si doamne ajuta ultimul si de aceea nu prea stiu eu multe cum decurg.
Mergem cu teancul de analize care le avem facute de-a cursul anilor si vedem.Abia astept sa mergem.

Tie iti doresc o sarcina cat mai usoara si astept noutati despre bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

Buna fetelor,
Am ajuns acasa astazi, dupa 3 saptamini de stat in Szeged.Mi-e greu sa scriu si inca nu reusesc sa-mi adun gindurile. Dupa un tratament luuung, am facut vreo 4 pen-uri de gonal de 450 si 20 de flacoane de merional, am reusit cu chiu cu vai sa produc 3 foliculi. Am facut punctia in a 16-a zi si am fost extrem de incintata ca au reusit sa recolteze 2 ovocite.
Incintarea nu a tinut decit o zi pentru ca in a doua a inceput cosmarul. Am fost anuntata ca un ovocit nu a fost matur si nu a putut fi folosit, celalalt parea a fi in regula, s-a facut ICSi, dar nu incepuse sa se divida, asa ca....sa astept pina luni sa vedem ce se intimpla. Pina luni, mi s-a parut o vesnicie, am avut nervii intinsi la maxim, nici nu am putut dormi, lui Gyongy ii era tare mila de mine, dar nu avea cu ce sa ma ajute.
Luni, aceeasi situatie, nu se divizase deloc. S-a mai prelungit putin agonia pina marti, dar imi era clar ca nu se va intimpla nimic. Am tras de mine si am fost echilibrata ( zic eu) cind am intrat la d-na doctor ca sa discutam.Sperma a fost ok, eu ma gindeam ca poate si asta a fost o cauza pentru ca am avut congelata, sotul nefiind cu mine de data asta, dar se pare ca ovocitele mele nu sunt de calitate , AMH-ul fiind foarte mic, rezerva ovariana pe sfirsite.
Asa ca.....iata-ma pentru a doua oara ajungind acasa fara ......nimic!!!!
Va pup si va doresc multa bafta celor care sunt acum in focuri si Doamne ajuta sa ne dea putere sa trecem peste tot si sa luam deciziile cele mai bune pentru viitor.
Gyongy, saru'mina pentru tot!
Ona, Ioana.....alte membre ale DC.....veniti cu vesti bune ca sa aprindeti speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

nico imi pare extrem de rau ...nu am cuvinte , sa te ajute DD sa treci usor peste acest episod...cuvintele sunt de prisos acum...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Nico, imi pare tare rau de cele intamplate, te inteleg perfect ca ti se rupe sufletul, dar trebuie sa gasesti puterea sa te ridici de jos, sa tragi aer puternic in piept, sa stergi lacrimile si sa pleci din nou la lupta. Dumnezeu e mare, iar intregul tau efort o sa fie rasplatit mai devreme sau mai tarziu. Avem dovada vie ca exista reusita, prin fetele de pe forum care ne povestesc zi de zi experientele si reusitele lor.
Te pup, ai grija de tine si multa bafta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

nico imi pare tare rau.... nu am cuvinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

nico

ona tu cand faci beta?

Mergi la inceput