FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice1983 spune:

Buna fetelor
Citesc de ceva vreme despre FIV si as vrea sa va cer si eu cateva sfaturi. De la inceptul anului trecut am inceput sa ne gandim la un bebe. Am fost la un medic la Medlife mi-am facut papanicolau si analizele si teoretic mi s-a spus ca sunt bine si ne putem apuca de ¨treaba¨. au trecut cateva luni si nu se intampla nimic. Am inceput sa luam si branca ursului si in septembrie m-am simtit rau am facut testul si a iesit pozitiv. Eram in al noualea cer, dar in acelasi timp abia asteptam sa ajung la medic sa vad daca totul este in ordine. Ceva in sinea mea imi spunea ceva. Toata lumea imi spunea sa am rabdare ca e prea dreveme sa se vada ceva. Intr-una din zile la serviciu m-a luat o durere puternica de burta si am ajuns de urgenta la spital. Am descoperit ca era sarcina extrauterina destul de avasata (10 saptamani) si trebuia sa fiu operata de urgenta. In urma operatiei am pierdut trompa dreapta si mi s-a spus ca am probleme mari si cu cea stanga si ca cel mai bine ar fi sa fac FIV, pentru a nu a avea surprize sa mai fac inca o sarcina extrauterina. Medicii care m-au operat la Filantropia m-au certat ca m-am hotarat sa fac copii avand problemele pe care le am si atunci le-am povestit istoria cu Medlife si ca am fost asigurata ca totul e ok si am unde verde.
De atunci incerc sa trec peste episodul urat si incerc sa gasesc cea mai buna locatie pentru FIV. Am tot citit si am vazut ca cele mai bine cotate clinici sunt cele din Ungaria (comparativ cu Romania). Oscilez intre Szeged si Budapesta. Voi ce imi recomandati? Cum se procedeaza pana la FIV? Mergi in prealabil la o prima consultatie la medic? Sau iti faci toate analizele, vorbesti pe mail c medicul si iti faci programare pentru a incepe procedura?
Sper ca nu v-am plictisit, dar am nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Budapesta...zic eu!
Gasesti datele de contact pe prima pagina...fie ca mergi intr-o parte,fie ca in cealalta parte,scrie un e-mail la dr cu istoricul tau,apoi vei stii ce ai de facut mai departe.Bafta!

Fetele,am revenit pe meleagurile natale cu testul negativ, dezamagita dar pregatita ptr o noua lupta...undeva in toamna!Pana atunci va tin pumnii si va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice1983 spune:

iti multumesc mult pentru raspuns, o sa imi fac curaj intr-una din zilele astea sa scriu la clinica.
Imi pare sincer rau, ca nu ai reusit. Iti urez succes in continuare si sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Imi,imi pare tare rau,ai simtit tu ce ai simtit. Cred ca dezamagirea e imensa,dar bine ca ai puterea sa o iei de la capat. Sunt cu gandul alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Imi iti doresc multa putere si e f bine ca esti pregatita de o noua lupta!

fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

Imi am intrat special sa vad ce ai facut offfffff imi pare asa de rau stiu ca acum cuvintele sunt de prisos eu iti doresc numai bine si te rog nu te da batuta merita toate sacrificiile pentru a avea un bebe cine stie poate la toamna vom fi din nou impreuna peaici si eu vreau sa mai incerc odata o voi face tot la szeged nu am nimic de reprosat celor de acolo si avind in vedere ca eu am probleme cu hiperstimularea consider ca e important ca medicul imi stie istoricul
va doresc tuturor succes fara discriminari cum a scris ona si-mi dau seama ca nu are rost sa ne certam noi pe forum ci din contra indiferent de medici care ne ajuta noi trebuie sa fim unite si sa ne sustinem reciproc
Ona hai te asteptam cu beta mare de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

am intrat doar azi ca tot weekendul am stat cu cornul in perna , foarte frig si nu m am simtit bine asa ca mai tot timpul am dormitat.
Imitiam sperat ca poate o minune se va intimpla , eu sper ca mai ai putere si dupa cum vad esti ready pt la toamna , iti doresc multa sanatate si te .
Alice din aceeasi situatie exact ca si a ta am ajuns la FIV-ri la numar 6,(doar ca eu sunt fara amandoua trompe)eu iti propun sa citesti din urma capitole daca ai timp ,numara pozitivele si ai sa te decizi in care parte de Ungaria vrei!

Fete dragi si o saptamana cat mai calduroasa va doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

buna fetelor, , sa fie o saptamana usoara
alice bun venit in club, sedere cat mai scurta.

Mergi la inceput