Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

neliaCris......eu iau Elevit, Magne B6, acid folic si Cetebe
nu am deloc probleme cu greata(si in prima sarcina a fost la fel) asa ca pana acum le-am putut lua fara probleme...le iau de la 6 saptamani
am fost putin speriata la inceput...ma gandeam ca o sa iau mult in greutate, dar pana acum nu am luat deloc
o seara frumoasa, fetelor!

mami de domnisoara Bianca (15.11.1999) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

KMY si eu as fi vrut o sarcina mai cu greturi ca si eu am luat deja 2-3 kg si am plecat si eu de la o greutate mai mare si chestia e ca eu faceam zumba si banda, iar doctorul nu mi-a dat voie sa mai fac zumba ci doar banda, ddar am incercat sa mai merg si m-a durut burta si spatele desi am facut la intensitate mica si am hotarat sa intrerup( m-a certat si sotul ca nu am stare). Eu sper sa ma opresc din mancat...
Fetelor puneti-va pe scris sa facem 20 de pagini cum spune kmy!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

tocmai am pierdut un masaj
Deci...ma pot vopsi acum ,dauneaza la ceva?Schimbul intre mama si fat sa face inca de la varsta asta a sarcinii?
Ce sex va avea copilul vostru dupa calculatorul chinezesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Neliacris mie ginecologul mi-a spus sa folosesc vopsea fara parabeni, dar eu am folosit loreal fara amoniac.
Mie mi-a iesit ca voi avea fetita

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Neliacris mie ginecologul mi-a spus sa folosesc vopsea fara parabeni, dar eu am folosit loreal fara amoniac.
Mie mi-a iesit ca voi avea fetita

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna fetelor . Si eu tot in categoria fara greturi si mancat ca scrofita ma incadrez. Am luat 2 kg deja si ma gandesc cu groaza pe viitor, dar asta e. Singura problema pe care o am e ca sunt balonata permanent. Cred ca ma opresc din mancat fructe si legume si ii spun miercuri doctoritei despre asta.

Tot Femibion iau, dar nu cred ca aiba legatura cu mutatii sauc e stiu eu, ca mi le-a dat fara analize. Probabil asta da acum, nus tiu. Sora mea care a anscut cu ea a luat Elevit si inca ia ca alapteaza. Dar na, isi mais chimba si doctorii optiunile.

In rest vreme aiurea rau. As mai iesi la plimbare, dar ti-ai gasit , ploua intruna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Unde ziceati ca e calculatorul ala chinezesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

aici este calendarul pentru aflarea sexului copilului

http://www.desprecopii.com/info-id-835.htm


Eu aseara am visat urat.se vede ca am adormit repede si deja la 3 nu mai aveam somn,iar cosmarurile astea cu morti le urasc cel mai mult...se vede ca psihicul imi joaca feste iar in urma unei tragedii avute de catre o prietena doar acum se gandeste si creierul meu sa se elibereze?!
Mie imi da baiat,eu mai am unul de 5 anisori dar nu il trec pe listuta ca deja e mare...sotul e bucuros daca va fi tot baiat si al doilea,asa nu trebuie sa o luam de la capat cu hainele,etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Anaraluca,balonarea e simtom al sarcinii,nu o baga in seama!Daca ai renunta la fructe si legume ai da in constipatie si asta ar fi mai grav.
O asteptam pe kmy cu listuta,mie imi merge fr greu netul,groaznic de greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!
va invit la o cafelutza!!!
ieri am lipsit de la vorba ca avusi treaba prin casa, m-am pregatit nitel k poate avem musafiri azi avand in vedere ca maine juniorul face 2 anisori!!


Mergi la inceput