Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

drianny UM 2.02.2013 DPN 9.11.2013

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Bin venit viitoarelor mamici

Pt. listuta : UM 17.02.2013 ; DPN 28.11.2013.

Maine iau rezultatul pt. analizele de sange si urina, iar pe 10 miercuri am programare. Abia astept. Vreau sa ii aud inimioara, sa stiu ca evolueaza, ca e bine ... Am luat rezultatul la Papanicolau si secretie, am vazut ca e ok, sa le vedem si pe astea maine si in principiu gata cu ele, pana pe la dublu test.

Voi ce parere aveti, va faceti complexul Torch? De fapt fetele care se afla la a doua sarcina, nu cred ca e cazul sa isi mai faca daca si-au facut prima data,nu? Parca stiam ca astea se fac o singura data. Daca mi le da doctorita o sa le fac.

In rest, balonare maxima, m-as imbraca numai in pantaloni de trening.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna sera burtici de toamna tarzie-inceput de iarna!!!
ma alatur si eu voua daca ma primiti!!!
va pot ajuta cu facerea listei, facerea odiseei( cap,..., modif)
am sa va relatez maine inceputul noii noastre minuni!!!

sarcina usoara la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Bine ai venit kmy black!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, burtici

Bun venit, Kmy black, sarcina usoara si multumim de initiativa cu listuta
UM 06.02.2013, DPN 13.11.2013

AnaRaluca, eu am facut complexul Torch la prima sarcina si acum merg la urmatoarea programare la medic(in 10 aprilie) cu acele analize si-mi va spune medicul ce sa repet din ele, dar nu cred ca toate, mai ales cele la care am anticorpi.Pe 15 aprilie recoltez pt bitest(cand voi fi in saptamana 10) si cred ca tot atunci fac si cele ce-mi mai zice medicul, daca tot ma duc la intepat

In rest, toate bune?Pe mine ma deprima ploaia asta interminabila combinata cu greturile, si astea interminabile

O zi buna

fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Neata la amiaza1

Acum ce am papat si eu si sa va pove:am fost la medicul de familie care a fost fr bucuros pt noi,mi-a dat la cerere tot ceea ce am considerat EU ca amnevoie pe langa medicamentele uzuale:acid folic,vit si proge.
Mi-a dat el niste vitamine care le avea pe acolo gynefam care insa contine si omega 3 ,EPA si DHA....care stiu eu ca se ia dupa a 6-a luna de sarcina.Stie careva daca acum sunt interzise?si in plus mai avea si unele "integrator alimentar cu magneziu si extracte vegetala plus vit e ,b6 si b1,doar ca scrie ca sunt bune pe perioada ciclului menstrual iar aceste extracte de plante nu le inteleg si ma baga la idei.
Daca vreti sa va dati cu parerea sa le iau sau nu fiind date de medic?oricum trebuie sa merg la un privat peste 3 sapt pt un eco,altfel aici astepti pana la 11 sapt sa iti vezi bebelul!

Luni merg sa programez deja ecografia 1 plus morfologica,si in plus prima vizita unde se controleaza colul,miscarile fetale,te cantareste,etc...

Bine ai venit KMY!te stiu de la aspirante,e ceva vreme ce nu mai dai pe acolo!!!si eu din pacate!Chiar te rog sa preiei sarcina de a face listuta,eu am mai facut dar de muuuulta vreme!

Ca simtome lipsa ciclului,sani un pic deranjanti dimineata plus burtica un pic dureroasa de dimi,lipsa somnului pe care o voi recupera sunt sigura!Si nervi...da un sac de nervi,nu fara motiv dar sa accentueaza deja...
Marti merg la sange.sper sa nu vina greturile asa repede,macar la 5 sapt.
Si haideti fetele mai active,v-a luat greata si nu mai aveti chef de noi...noi avem nevoie de voi...sa ne plangem impreuna de greata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Nelia, eu sincer nu as lua vitaminele si integratorul respectiv pana nu as intreba ginecologul daca sunt ok ca ma gandesc ca el stie cel mai bine, mai ales ca zici ca sunt bune pe perioada CM. Nu poti sa suni ginecologul sa-l intrebi?



fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Pai sincer nici eu nu cred ca le voi lua mai ales ca nu sunt fr multe vitamine ca bucati ma refer si as vrea ca daca sa le incep sa le termin.Si cine stie ce plante or fi!?
Si aici gasesc centrum materna sau elevit.voi de ce luati femibion,e ceva pentru trombofilie si mutatii ?
Cele care nu au mutatii sau cel putin nu se stiu,ce vitamine vreti sa luati,mai ales acelea care nu va omorati cu fructe si legume toata ziua sau nu reusiti sa mancati sau vomitati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Mamici de noiembrie-decembrie 2013

Gravidute de noiembrie
anda15 UM:06.02 DPN:13.11
anaraluca83 UM:17.02 DPN:28.11
drianny UM:02.02 DPN:19.11
anima_79 UM:03.02DPN:10.11

Gravidute de decembrie

mai trebuie doar sa pun datele in ordine cronologica
neliaCris UM:04.03 DPN:12.12








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!am revenit de la munci!!!
neliacris!!!

am trimis datele pt crearea unui cont pt odisee, cred ca se va aproba atunci knd ajunge la pag 20!!!

am ramas datoare de ieri cu mica noastra poveste!!!
eu am dej aun baietel, care lunea care vine implineste 2 anisori si "muncim" din octobrie trecut sa aducem iar barza in casa noastra dar cam fara rezultat pana in aceasta luna!!!
stresul abia de acum incepe:um a fost pe 15.02.2013, menstra mea s-a stabilizat undev ala 32 d zile dupa scoaterea steriletului si cu o ovulatie tarzie( intr-o luna am incercat testele de ovulatie si abia in ziua a 18-a s-a pozitivat)!cu greu si testele de sarcina si`-au aratat a doua liniutaza, undeva dupa ziuaa 35-a!deci am decis sa merg la un eco de confirmare pe 30 martie!socnu s-a vazut nimic pe nicaieri, doar putin mucoasa ingrosata k si cum s-ar preg de sarcina!pe eco kre mi-a facut-o scria inca 6s+4z(cred ca a facut calc clasic cu cm=28zile si ov=14zi)drept pt care m-a trim la beta si, clarnu tot Iasul kt este de mare nu am gsit un lab sa-mi dea rez in aceeasi zi de samb, drept urmare am amanat totul pt luni!!!
dupa alte peripetii la recoltare beta1=2689 si beta2=4891, crestere de 91%!!de acum astept sapt viitoare ca sa merg la eco, nu cred ca mai suport inca un soc!!!
tare mult mi-am dorit sa am si eu o sarcina cu greturi la extrema dar se pare ca nici o sansa( nici la junior nu am avut)!in schimb am o foame de nestapanit(si la prima sarcina toti ma ceratu ca nu mancat si k nu hraneam bebele), deja am luat 2 kg si nu este bine deloc mai ales k eu deja ma plecat inca cu un surplus mare de kg de la prima sarcina

gata , pt mom, k m-am intins cat pt to postul



edit laer:scz pt gramatica dar impart pc-ul cu juniorul

Mergi la inceput