Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna dimineata!!!! Am vrea o cafea dar nu avem voie, stii tu ...... tensiunea.....dar multumim!!!!! La multi ani micutului Iustin!!! Sa cresaca mare, sanatos si sa aveti parte numai de bucurii din partea lui!!!!!!
Distractie placuta!!!


Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Am uitat sa schimb semnatura. Acum e mult mai bine!!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

eu inca nu imi trec nici o semnatura, am emotii, astept sa merg la eco, teoretic dupa calc cu 28 de zile (calc standard) as fi in 7 + dar cumeu stiu ca am ovulat destul de tarziu si cu un cm de 32 de zile suntem abia la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Multumesc de raspuns fetelor si LA MULTI ANI juniorului KMY Sa creasca mare sis a fie sanatos. Nici eu nu pun semnaturi inca,a stept miercuri sa merg la eco sa ii aud eu inimioara . Apropo , cand se presupune ca esti in afara pericolului? Dupa primul trimestru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

Buna tuturor
Ma bucur ca s-au mai strans fete.
Eu intru mai rarut pe net dar am vazut ca faceti listuta.
UM:26.01.2013 Dpn:2.11.2013
Cu balonarea si eu am probleme,al meu zice dupa ce mananc(ca atunci se vede burtica) ia uite deja creste :))))
Greturile m-au lasat de vreo 2 saptamani,din cand in cand mai ma simt putin rau dar imi trece .Am si slabit putin,sper sa nu ma ingras mai mult decat trebuie in timpul sarcinii ca deja am inceput sa mananc multisor trebuie sa ma limitez.Eu vitaminele nu am de gand sa le iau toata sarcina,doar pana la 3 luni cat se dezvolta bebe, ca nu e nevoie analizele sunt bune nu am nici o lipsa de vitamine,anemie.Dar la noi se dau pastile fara analize,am auzit ca in alte tari se dau vitamine la gravidute doar daca la analize au iesit mai rau daca nu,nu.
Voi cum va mai simtiti?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaMady spune:

bunaaa fetele...
Si eu ma bucur ca ne-am strans mai multe fete, eu poate nu sunt asa activa la sris, dar va citesc in fiecare zi. Despre greturi si stari de rau, ce sa zic....ma inscriu si eu, credeam ca am scapat dc nu am avut pana acum, dar m-am inselat cred ca abia acum incep
Cel mai mult ma deranjeaza mirosul asta atat de dezvoltat....zici ca sunt catel de vanatoare, simt tot felul de mirosuri din camere diferite....cu usi inchise
Vitamine nu iau, analizele mi-au iesit ok toate, iau decat acid folic. Doc. mi-a zis sa ma bucur de legume si fructe din abundenta. Ma gandeam sa-l mai intreb odata pt ca am 45 kg si cred ca ar fi cazul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaMady spune:

pt listuta:
UM: 04.02.2013
DPN: 11.11.2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:




Mamici de noiembrie-decembrie 2013

Gravidute de noiembrie
Ellenutsa UM:26.01DPN:02.11
AndreeaMady UM:04.02 DPN:11.11
anda15 UM:06.02 DPN:13.11
anaraluca83 UM:17.02 DPN:28.11
drianny UM:02.02 DPN:09.11
anima_79 UM:03.02DPN:10.11

Gravidute de decembrie

hermelina UM:27.02 DPN: 06.12
neliaCris UM:04.03 DPN:12.12













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Neata.
Referitor la vitmine ,nu stiu cat o sa le iau si nici daca voi reusi sa le iau fara sa vomit.sa speram.Tine de fiecare mamica daca vrea sau nu sa le ia.eu sincer tin sa cred sa asa cum e hranit bebele in burtica pana se formeaza asa va continua si dupa ce va fi nascut.Eu primele 2 luni la sarcina trecuta am slabit 7 kg,nu mancam decat carbohidrati(paine,cornuri cu gem sau ciocolata),lichidele nu puteam nici sa le vad ,sucurile in afara de cola toate se fermentau in stomac,fructe nu mancam...deci...desi am nascut un baietel de 3450 gr,e fr mofturos la mancare,e fr slab,si nu vrea pur si simplu sa manance diversificat.iar la 5 anisori are aproape 16 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna gravidute!! Iar e luni, nu-mi place deloc ziua asta.
Neliacris la mine DPN este 9/11.
Cu vitaminele nu stiu ce sa zic, eu la prima sarcina am luat pana la 26 saptamani, iar apoi mi le-a scos medicul si a spus sa iau numai calciu. Eu am facut cum mi s-a spus, iar de crescut bebelu a crescut, l-am nascut de 4,250. Eu deocamdata iau Elevit si atat.
Sa aveti o saptamana frumoasa si usoara!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput