V-ar interesa daca???(produsele bio)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sm spune:

ni-na uite aici un site http://www.bunatatidinnatura.ro/despre-noi, au incercat au lucrat si au reusit bravo lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Foarte faina ideea, Nina!Eu as cumpara garantat asa ceva...
De fapt asta e si visul meu pt mai incolo, implicand insa mai multe animale si fara sacrificii. :)))

Dar da, chiar e f. buna ideea cu produsele de casa. Just do it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

pt ideea ta., iti doresc mult succes si multi clientzi.
oamenii ar trebui sa realizeze ca e ceva extraordinar sa poti avea o astefl de sursa, sa poti sa manici ceva natural...si mai ales sa stii ce maninci.
stai cateva zile in aer curat, copiii se joaca liberi plus ca mai vad si ei cum arata oaia, capra...gaina...
vezi ce pui in borcan, cumperi, carne, brinzeturi...vin...
poti sa le oferi si o afumatoare si sa-si afume singuri(ori cu ajutorul vostru), peste, carne...brinzeturi.

si pe aici, in america, aproape de mine o zona care se ocupa mult cu agricultura. pot cumpara oricand carne...si tot ce vreau natural.
mai e un loc, care au multi pomi fructiferi...iti culegi singur fructele, legumele...ce vrei.
si noi avem o locatzie unde de 2x pe an cumparam cate un miel...nici nu se compara carnea asta de miel cu cea din comertz.


sa te ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

poti sa faci cu rezervari din timp, cand vine omul sa ai totul deja pregatit, sa stii ce vrea, cu ce a comandat din timp ca sa nu piarda timpul..atunci cand vine...sau voi sa dati din coltz in coltz...ca sa-i multumiti
iar daca e ceva ce tu nu ai si iti este solicitat...poate ii gasesti si ii faci rost din timp de la vecini.
...e vorba si de organizare, dar sunt sigura ca vei reusii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Mie mi se pare extraordinara ideea si cred ca vor veni si clientii, odata ce vei definitiva oferta. Si da, as fi de acord sa platesc mult mai mult decat in supermarket. De acolo oricum nu am curaj sa cumpar mai nimic.
Orice inceput este greu, dar daca exista pasiune si hotarare eu zic ca merita incercat. Iti tin pumnii si sa speram ca vei reusi ceea ce ti-ai propus.

Mergi la inceput