Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_83 spune:

la multi ani Maya, cred ca a fost super bun tortul noi sambata sarbatorim 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna seara
Nu am reusit sa recuperez ce ati mai scris....off

Tzitziri sambata iti dau raspunsul daca aduc body de 9-12 luni.Nu erau tura asta.Iar bavetele sunt asortate cu body-urile.Doar la fetite,la baieti nu: (

Pt asta va invidiez pe toate cele care aveti fetite.... ce hainute,ce culori,ce frumoase-s......
In rest noi sunten tot cu muci de la mic la mare....iar Andrei e ffff mofturos.Nu-l recunosc.

Scriu de pe tel....scuzati greselile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Norma, si Maya mea doarme tot pe mine ziua. Dar dupa ce adoarme la san o ridic si o pun cu burta pe mine. Si daca da sa se trezeasca o legan asa. Si dorm si eu cu ea.

Kytana, eu stiu ca morcovul fiert constipa, dar sucul de morcov are efect laxativ.

CM nu mi-a venit, dar am intels ca poate fi destul de neregulat si sa vina la cateva luni.

Papanicolau mi-a zis sa fac la 6 luni. Saptamana viitoare imi fac programare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Azi am fost p-afara sa faca mami niste plati, am cumparat tortuletul si cateva prajiturele pt mama si matusa. Pe la una din cozile de la banca mi s-a trezit mandra si mi-era ca facem show pana acasa, asa ca am mers la maica-mea care statea la 5 minute. Era deja ora 1 cand am ajuns. Eu acasa lasasem 2 morcovi in apa, dar tinand cont de ora, am zis sa-i fac la mama. Am fiert un morcov, i-am dat intai bucati, le lovea pana le dadea jos din farfurie. I l-am apropiat de gura, s-a cutremurat cand i-a simtit gustul si a inceput sa planga. I l-am pasat cu furculita si am incercat sa i-l dau asa. Zici ca-i dadeam lamaie, asa facea. Am renuntat pana la urma!

Cand am ajuns acasa i-am facut morcovii la abur si am mai facut o incercare, pasat la blender si amestecat cu avocado. A mancat peste 10 lingurite asa Sa vedem maine ce-o fi.

Aaaa, am intrat azi in Sensiblu sa intreb de Safe feeder Primii Pasi. Nu era expus, dar aveau in spate. Am dat 9.5 lei pe el.

Seara i-am cantat fetii, ne-am pozat si am mancat tort
Acum n-a vrut sa suga decat 20 ml lp din cei 130 facuti.

E tot mucioasa, dar cu ceapa doarme bine. Aseara a dormit 4+3+2 h

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Carmen, nici mie nu mi-a spus mama mea de menstruatie, mi-a povestit o bunica cand aveam vreo 5 ani si mi s-a parut foarte normal. Imi povestise cum s-a speriat si ea intr-o noapte cand s-a dus la toaleta si tot asa nu stia ce sa faca cu camasa de noapte. Deci eu zic ca ai putea sa ii spui fix povestea ta, sigur o va si amuza si va invata ce si cum. Eu ulterior vorbeam cu fete mai mari ca mine si le spuneam cum sta treaba Imi amintesc ca pe la 13 ani tot asteptam sa imi vina si ma rugam sa imi vina, mi-era teama ca nu pot face copii. Am avut o alta bunica careia stiam ca nu i-a venit si nu a putut avea copii, de aici si teama mea.

Oli, e bine de retinut treaba asta cu avocado in combinatie cu alte cele Ma bucur ca v-ati odihnit si ca ati avut o zi buna

Andreiut, mult sanatate Dlui Andrei, sa ii treaca mucisorii Si eu le invidiez pe fetele cu fetite pentru ca pt baieteii se gasesc hainute dragute tare greu. Poate se face vreuna dintre noi designer de hainute de baietei. Dar oricum fetitele sunt mereu cochete, cu fundite, bluzite, floricele

Ramona, cum te mai simti? Cum ai petrecut?

O noapte cat mai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata, am avut o noapte ok. Culcat la 21.30, trezit la 12, adormit in 2 minute cu suzeta, trezit la 1 pt papa si la 7 pt papa. Am reusit si eu sa mai dorm. Evident ca intre 1 si 7 m-am trezit de 2 ori sa vad daca nu a patit ceva........
Sa aveti o zi perfecta, fara muci si plansete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Buna dimineata! Haideti la o mare si buna, cu aroma de vanilie!

Noaptea trecuta am dormit si noi mai bine. Le-am facut baie la baieti la 7, la 8 a adormit Iustin, la 9 si David (el are voie o ora in plus ca e mai mare ), si...am dormit si eu tot de la 9 ca niciodata! ne-am trezit la 7 fara ceva (bine, si de cateva ori noaptea, doar pt papa). Sper sa o tinem tot asa, ca e alta viata cand esti mai odihnit, eu fac tare urat cand nu dorm

Menstruatia nici mie nu mi-a venit, dar sa stea acolo unde e, ca nu mi-e dor deloc. Luna asta s-a implinit un an de cand nu ne-am mai vazut La David mi-a venit la 4 luni, dar s-au terminat lohiile dupa 2 sapt. La Iustin m-au tinut afurisitele 6 sapt!

Carmen, ai mei mi-au daruit o carte despre perioada adolescentei, cu toate schimbarile fizice si emotionale, mi-au zis ca daca vreau sa intreb ceva dupa, imi raspund, si gata. Nu am mai intrebat nimic, ca am inteles ce si cum. Aveam cam 12 ani. Menstruatia mi-a venit la 14 (dar la fetele de azi vine mai spre 12), si eu imi amintesc ca imi doream sa vina, am fost printre ultimele din clasa la asta, dar cand a venit, pfui...nu mai vedeam rostul vietii! :))))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata, cafelutza e pregatita, eu asa ma bucur de ea, abia astept sa ma trezesc s-o savurez.

Vad ca si-a revenit cu somnul, e a doua noaptea cu 1-2 treziri, deci e ok.

Ieri i-am dat putin cartof in piure, i-am pus si 2 firicele de ceapa verde si ardei de la congelator, fara sa le pasez, a papat tot, insa eu nu-i dau mai mult de 90 ml legume deocamdata.

Toata ziua vrea la jucariile lui David, tre sa ia toate masinile de colectie sa le pipaie, avem o cutie mare de jucarii si toata ziua vrea sa stea agatat de ea, la propriu, se prinde cu ambele maini de ea si nu-i mai da drumul. Apropo de asta, eu ii dau orice cere el sa se joace, hartii, pungi, ambalaje, etc. Se joaca frumos fara sa se mai enerveze si cu pestisorul de dentitie, a mai crescut si ii place.

A inceput si el sa se rostogoleasca dar isi face un vant de se duce cat colo.

Citesc, revin.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Simona tare scumpel Luca al tau iar tortul e super super, mi-a placut mult.

Corina dr ce zice de costipatia asta, nu are vreo solutie? Tre sa fie ceva sa nu se mai chinuie mititelul.

Stella si eu beau cafea de cand am nascut, nu e problema, cand e sa doarma, doarme. Ce sa zic, la noi e mai bine de cand stam singuri, cu tot ajutorul bunicilor, era mai rau. Avem fiecare responsabilitatile noastre si nimic nu se compara decat sa stai singur, psihic vorbind. Desi imi e f greu cu treburile casei dar asa face si sotul mai multe. Acum nici nu mai apelez la ajutor pt ca mai tare ma enervez, prefer sa le fac eu decat cu nervi. Bunicii sunt bine intentionati dar fac multe greseli cu nepotii. Ai sa vezi si tu cand mai creste Matei cum se complica lucrurile stand la un loc.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Norma leucocitele arata o infectie, nu cred ca ai luat vitaminele pt asta...

Anca nu mi-a venit, deci nush ce sa spun.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput