Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, bafta! Si mie mi-a fost frica sa ma fac in sarcina. M-am facit pe la sf lui oct anul trecut si tot imi fac curaj sa ma programez pt saptamana viitoare. Initial vroiam pt azi dar am gasit pretexte sa nu merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

La multi ani dragi mamici!

Stie cineva ce sirop/alceva sa-i dau lui Tudor pentru gat?
A luat si el virusul de la sora-sa, fae febra mare si e un marait, doarme numai in brate plimbat, sunt terminata. Febra i-o scd cu sosetute umede, supozitor, incerc sa-l hidratez cu greu accepta sa inghita ceva dar a inceput sa tuseasca si e clar ca-l supara rau.

O zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Micaela noua ni s-a recomandat Tantum verde. Sanatate multe.

PS observ ca avem copii de varste si nume apropiate( pe Vlad il cheama si Andrei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

noua ne-a trecut tusea cu sirop de patlagina de la biofarm...merge la sugari, i-am dat cate o jumatate de doza...
se mai poate da eurespal, humex, prospan..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna mamici dragi.

De ziua noastra urari de sanatate si bucurii !!! La multi ani !!!

Eu sunt mai optimista, viata e frumoasa daca am copii sanatosi, m-am incurajat singura, m-am gandit la acei parinti care au copii cu boli incurabile ... deci, sunt o fericita, daca am stat toata iarna in casa mai pot sta cateva zile chiar daca o sa fac si eu varsat de vant, bine ca nu l-am facut in sarcina (o prietena de-a mea a facut in primul trimiestru` de sarcina si a trebuit sa avorteze :( ). Stefan arata mai bine, i-au ramas bubele care au copot, celelalte au disparut. Am avut timp sa ne jucam,am mai neglijat din activitatile casnice ca prea le bag in seama.

A fost si mama la mine 2 zile, am sarbatorit ziua mea impreuna cu ea si fam.fratelui

Natalia mi-a facut o supriza placuta de ziua mamei, s-a culcat la 23:00 si prima trezire a fost la 7:00 , cand am vazut lumina la geam nu mi-a venit sa cred . Aseara a mancat foarte putin, chiar am puso in carucior in ideea ca se trezeste repede si apoi o asez in patut. Deci, pica varianta sa ghifuiesc copilul cu mancare multa inainte de somn.

Totul merge struna cu diversificarea, mananca foarte bine, ii dau apx.100 ml.de piure de morcov + albituri iar maine la 10 ii introduc avocado. Ea vrea sa manance mai mult dar o luam usurel sa ramana loc si de tzitzi atat cat mai este...

Stella- ma bucur ca micutzul a dormit mai bine.

Mirabelac - e superb Calin

Micaela - noi am mers pe prospan sau Stodal, nu uita de ceapa taiata , la noi a facut minuni.

Mai am o luna si imi vine sotul acasa , trebuie sa incep si eu Cerazette, nu mai vreau un copil , multumesc Domnului pentru ceea ce mi-a daruit, sunt o mama implinita si fericita

S-a trezit Naty, a dormit 15 min.si a deschis niste ochi mari si albastri . E un copil foarte cuminte, nu plange decat daca e murdara, ii e foame , e singura in camera sau ii este somn. Se joaca SI singura, il adora pe Mickey Mouse (nici nu respira cand vede la tv "clubul lui M.M"),am inceput sa cumpar colectia de la Deaugustini, cand ii citesc lui S.,o asez pe ea in brate si se uita fascinata la poze .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata dragelor! Dau o cafeluta si un ceai

Va ureaza si dl. Pingu Mic La Multi Ani in calitate de mamici! Cred ca ne vom topi cand peste cativa anisori ne vor spune pentru prima data, La Multi Ani, Mamico!

Cand citesc cum va dorm piticii, recunosc ca ma apuca o invidie crunta... Noi ne chinuim tare rau cu somnul, mai rau este ca se trezeste si plange. Am o vaga impresie ca il doare burtica rau de tot, desi eu nu mananc nimic care ar putea sa il baloneze Este plin de gaze si cateodata ma sperii cand il aud Mi-e asa mila de el!

Va pup si va doresc multa sanatate piticilor! Sper sa se linisteasca putin sa pot sa va mai scriu si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

LA MULTI ANI FETELOR !!!
“Femeile sunt de doua categorii: unele sunt mai ales mame, altele iubite. Daca le compare cu anotimpurile, femeia mama este ca anotimpul ploilor; iti da hrana, te potoleste, iti inlatura toate lipsurile, te multumeste prin sacrificiile sale proprii. Iar femeia iubita este ca primavara, misterul ei e de nedestainuit, farmecele ei sunt sunt dulci si nelinistea ei iti trezeste valuri in sange.” – Rabindranath Tagore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Ramona inteleg ca si tu ai dat Stodal.. Cat? 2.5ml de trei ori pe zi o fi bine?
si lasa.... primavara abia incepe..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Simona Luca, superbe pozele se vede ca sunt deosebite. Le-ati facut voi sau un fotograf profesionist?
Carmen, eu culmea, am inceput sa ma epilez inghinal in sarcina din mai multe motive cum ar fi: ca imi era frica ca nasc si nu sunt epilata, nu mai puteam sa ma epilez singura, crestea foarte repede si eu ma duceam mereu la control si trebuia sa fiu aranjata, etc. Nu-ti fie teama, la inceput e mai greu, dar scapi de o grija pe termen lung. Sa ne spui cum a fost.
Mirabela, da i-am dat un varf de lingurita de capucino fetei si i-a placut, a fost un "incident" izolat , nu a avut reactii adverse, a dormit normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Adriana - am dat Stodal 2,5 ml./ 3 ori pe zi, sa fie la un interval de 15 min.dupa masa si sa nu-i mai dat nimic dupa aceea cel putin juma de ora. Cel mai bine a mers Prospan, e drept, Natalia a tusit f.putin. Sa nu uiti de ceapa

Fetelor, ce program sa folosesc pt.a edita poze? vreau sa pun mai multe poze intr-o singura poza (simona parca avea asta la Picassa )

Mergi la inceput