Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Balanta,azi cand a venit factura la apa m-am uitat sa vad cat consum:46 m cubi!!!!!!!!!de apa rece,ca stam la casa si pt calda-centrala.
Enorm,sa vedem la vara cand o sa spalam curtea cat naiba o mai veni.
Eu sunt f suparata:de ani de zile ingrijesc tot ce e patruped in jurul meu.Azi de dimineata cand am iesit sa le dau de mancare mi-am gasit una din cateluse moarta si sange pe langa ea(o aveam pe un teren viran langa casa,o castrasem,vaccinasem,etc de 5 ani aveam grija de ele,anul trecut speriata de la pocnitorile de revelion a fugit,am cautat-o 10 zile si apoi am gasit-o din coincidenta la metrou la Muncii,adica f departe tinand cont ca noi stam la Timpuri Noi)
Mi-a stricat toata ziua,acum sper ca de la o lovitura de masina si nu de la otrava,pt ca sora-sa e ff apatica.In zona e un cretin care otraveste animale.
Hai ca inchei pt ca nu vreau sa va stric ziua cu ce am patit eu azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Va trimit cate o si un gand bun si va pup pe toate de ziua MAMELOR!

Distractie placuta la intalnire, sper ca ati avut. Nu uitati ca asteptam poze.

Letizia, imi pare rau de catelusa ta. Si eu am crescut asa un catel, la bloc, ani de zile, imi pazea cu devotament apartamentul. De cateva ori a fost batut cu salbaticie si l-am ingrijit in casa..

revin, ca acum e Eric la laptop...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

La multi ani dragi mamici! Sa fiti mereu iubite si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

fetelor, mamicilor ma bucur ca am reusit sa va cunosc!

ILE acum mi am servit cina! prajiturica de la tine si o cana de ceai fierbinte! f buna! saru' mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

I-au ramas lui V niste flori, pentru toate mamele de departe! La multi ani, sper ca ati avut o zi cel putin la fel de buna cum am avut-o noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Mai fetelor voi ati epuizat toate subiectele la intalnire?
Sper ca v-ati simitit bine si v-ati gandit si la noi.
Multumim baietilor galanti pentru flori.
Leti, imi pare rau de catel.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fetelor a fost o placere sa va revad, respectiv sa va cunosc pe unele dintre voi.

Avem niste piersicute minunate, iar Vladimir este un adevarat cavaler. Eu m-am grabit sa plec si am uitat floricica pe masa :(((, te rog sa ma ierti, Vlad...

Ma bucur ca am revazut-o si pe Carmina cu Mirunica ei scumpa. Mi-ar fi placut sa-l cunosc si pe Andreiut cel precoce, si pe Nectarel, luptatorul nostru. Iar de Tudor ce sa zic Ada, ai 2 baieti mari si frumosi, sa-ti traiasca, sa fie sanatosi.

Fetelor avem piersicute mari deja...nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul. Parca mai ieri pozam burticile la Antipa...

Abia astept sa ne mai vdm...desi mie mi-e cam greu, dar macarasa de-o fuga de la munca. In curand se deschide si terasa la Antipa, deci numai bine de stat cu piticii.

A venit primavaraaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

LA MULTI ANI.DRAGELE MELE PRIETENE! Este primul 8 Martie pe care-l serbam in calitate de mamici pt cele mai multe dintre noi si intr-adevar chiar simt in mod diferit aceasta sarbatoare :) va doresc multa sanatate tuturor si o primavara minunata asa cum a fost ziua de astazi la noi aici :)
Ma bucur tare mult k am petrecut impreuna cu voi aceasta zi superba, va multukesc k mi-ati onorat invitatia si abia astept sa ne revedem!
Ne-am simtit super bine, piersicutele au fost f cuminti si sa stiti k v-am avut in gand si in discutii si pe voi cele de departe :)
Sotzulache deja a adus o parte din mobilier pe terasa in seara asta asa k next time stam la aer si la soare cu piticii :)
Aaaa si sa stiti k toata lumea de la cafenea s-a minunat de grupul nostru frumos :) am auzit numai.cuvinte de lauda :) atat despre mamici, cat si despre piersicutze! Au ramas surprinsi de evolutia prieteniei noastre de la burtici la mamici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Roxy ce frumos ai scris, imi pare rau ca n-am fost si cu burtica cu voi!

Carmen, te iarta Vlad, fostul complice al lui Patrick in rostogolirile de noapte. Mai stii? Ce mult a trecut!

Leti, imi pare si mie rau, sper ca va fi ok celalalt catel.

Am intrat pt un cra cra mic, am observat in seara asta ca V incepe sa invete sa bata din palme - daca ii iau eu mainile si bat, tine degetele drepte, acum o saptamana statea cu ele stranse/relaxate, iar daca bat eu din palme in fata lui si ma opresc, imi ia mainile si face miscarea in continuare. Suntem pe drumul cel bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

La multi ani, dragelor! Scriem cu intarziere sa ne scuzam c am lipsit de la intalnire. Cand am venit dimineata de la gimnastica, bb avea febra si diaree . A venit dr pe la noi (sta aproape si era acasa) si a zis sa urmarim ca s-ar putea sa fie eritem infectios sau ceva contagios si am ales sa stam acasa. I-am dat nurofen, hidrasec si a scauzut si febra, nici diaree nu a mai facut. Acum asteptam sa vedem cum o fi maine.
Ne pare ffff rau ca nu am venit, data viitoare sper sa fim bine.
Va pupam si asteptam poze, aici si pe fb.



Mergi la inceput