Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

La multi ani frumoase doamne!
Sa fiti iubite mereu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

La multi ani, dragele mele! Sunteti niste persoane speciale, sa nu uitati asta!

Sa fie o primavara frumoasa, cu impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Stiu ca suntem in 9 martie si ca am intarziat cu urarea: La multi ani, doamne frumoase!!!
Imi cer scuze, dar avem un caine bolnav. A avut o capusa si nu-mi pot explica de unde a luat-o asa devreme ca noi pe 10 ii aveam programati la deparazitare, dar uite ca piticul (ca-i vorba de cel mai tanar caine) n-a avut prea mare noroc. Si l-am vaccinat, l-am pastilat, l-am intepat cu vitamine (vitaminele sunt oribile pentru animale, ca ustura ingrozitor). Astazi e mai bine, a si mancat si ne-am bucurat si noi de un gratar, ca pana acum am tot stat cu inima stransa. Deci, scuzati-ma, dar am lipsit motivat

qiao ma bucur ca functioneaza metoda chinezoaicei si ai scapat de dureri si-mi cer scuze ca n-am raspuns la telefon, dar am vazut apelul pe la 12 noaptea cand terminam ciorba (tot incerc sa gatesc diverse retete, ca ne-am hotarat sa ne facem sera si acum m-am apucat de gatit legume). Sper c-a fost o.k. cu imparteala de azi!
elly cum sari tu, draga de tine, sa ajuti pe toata lumea, dar uiti ceva: progesteronul injectabil pentru tine Parca vad ca pentru tine n-ai rezolvat nimic, asa-i? Doar ca mi-am amintit ca poti apela la fetele care pleaca la turci
sandy coastele au fost de porc. O minune! (am luat doua siraguri mari, le-am taiat si le-am spalat, le-am marinat cu vin rosu de tara -2 cesti-, busuioc, cimbru, piper negru macinat, o lingurita boia iute si o lingura boia dulce, o lingura sare grunjoasa, o ceasca ulei masline si jumatate de lamaie; tava am acoperit-o in cuptor cu hartie argintie si le-am lasat 30 minute la foc mare, apoi le-am intors, le-am mai uns cu maclavaisul ramas pe deasupra, am dat focul la mic si cand le-am scos, cam la 20-30 minute, cadea carnea de pe oase) Si daca tot ma laud, mi-a iesit si-o corba de galuste Doamneee, am trecut azi pe langa o sera imensa din apropierea casei noastre: ce frumusete! In fiecare seara, la stiri, aud ba ca perele-s cu nush ce pesticide, ba ardeii, acum s-au gasit puii bolnavi si asta dupa faza cu vita vs. cal. O prietena de-a noastra se plange ca fiica-sa de 7 ani are tzatzele si putin par pubian. va dati seama? La 7 ani! Dumnezeule!
velvet pe langa putere de munca, iti doresc sa ai putere sa-ti cresti piticul care va sa vina! Sotul meu se teme uneori ca va fi un tata batran, senil, deranjat de orice zgomot
alex eu lucrez alaturi de 7 programatori si cel mai "batran" implineste 29 de ani si da, se gandeste ca trebuie sa-si deschida ceva. Chiar sunt cautati cei tineri, ca-s platiti cu 2 lei, nu cu 10
nanne gandeste-te ca la programul pe care-l are bebe, vei putea dormi in timpul noptii dupa ce se naste
samiroanta planuri de Paste? Deja? Ce frumooooss! Sa va distrati de minune! Am ajuns si eu la Takko azi, ca tot trebuia sa cumparam carne de gratar si in drum am luat colantii aia animal print de care-ti povesteam
ana si mie-mi place floricica galbena - mi se pare mai de toamna
daniela stii cum e: noi, care stam in tara, vrem sa plecam, tu, vrei sa te intorci. Eu iti doresc sa te intorci in concedii, sa aduci gemenii la bunici
aadina ai facut morfologia de trimestrul 3 sau ai sarit pestea ea? Scuza-ma, dar nu-mi mai amintesc si stiu ca adriana a decis sa n-o mai faca. Ai aflat care-i termenul de livrare al fetitei?
miky sper ca bunica ta sa fie mai bine
ama felicitari pentru domnisoara!
ioana sper ca micuta Ecaterina se simte mai bine!
simonia ce mai faci? Ultima data cand am vorbit cu tine, erai mare gospodina (parca fierbeai pastai, nu?). Cum mai esti?
many pup un Vladut frumos. Ce ti-a adus de 8 martie?
elenusha hai ca te salut si aici si sa stii c-am gasit aproape de mine un magazin cu legume proaspete



matusico, ali

Felictiari pentru intalnire, dragi babute!!!

adriana, smaik, doamna profesoara

sandy uitasem de maturoi, parca pentru Monas era


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor, la multi ani si o primavara minunata, plina de vesti bune si de impliniri va doresc!
Multumesc din suflet pentru ajutor, nu as fi gasit cele 60 de fiole de Clexane necesare fara ajutorul vostru.


35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

Ari multumesc mult de urare!acelasi lucru iti doresc si eu tie mie mi-e teama ca nu voi apuca sa-mi ajut copilul pana creste mare,mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

aaa,de zgomote de toate felurile am parte zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetelor.
ce faceti???

eu ...pe langa faptul ca sunt tare obosita ca am muncit pana tarziu in noapte pentru pregatiri... sunt si intoarsa pe dos-ca dupa fiecare Pomenire a mortilor.
toti oamenii amarati-batrani,copii pe care ii vad luptandu-se pentru a obtine ..."un pachetel"...ma scot de pe orbita si ma intorc pe dos.Pret de cateva zile revad cu ochii mintii anumite gesturi,figuri,imagini....
astazi l-am vazut la biserica.....cersind... pe tatal unui fost coleg de-al meu de scoala.Inca sunt socata...omul ala era un domn pe vremea aia...inginer,director de fabrica...o pozitie privilegiata as putea spune...iar acum...infuleca hamesit niste sarmale dintr-o farfurie...se vedea ca ii este foame.M-am apropiat pentru ca am sperat sa-mi joace imaginatia feste...l-am intrebat daca ii pot oferi un pachet si cand i-am auzit vocea-are o voce mai speciala....n-am mai avut niciu dubiu.
In ce fel te poate da viata...cat de mici si neinsemnati suntem si cat gresim atunci cand ne credemm intangibili.

Am mai fost si la un parastas de40 de zile...asa ca ma duc sa dorm 2 ore ca nu-s in cea mai buna dispozitie sufleteasca acum.

va pup





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ari, nu am facut morfologie de trim 3. Am fost ieri la eco, totul e bine. Daca nu apare nimic neprevazut, cezariana va fi pe 17 aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui aadina

Ari, nu am facut morfologie de trim 3. Am fost ieri la eco, totul e bine. Daca nu apare nimic neprevazut, cezariana va fi pe 17 aprilie.

O BERBECUTAAAA

emilia, velvet
samiruta hai ca-i weekend, e frumos afara, sotul ti-e acasa, sigur te vei simti mai bine

Mergi la inceput