Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ari multumim de intrebare, martisorul meu a fost cuplat cu 8 martie si inca pe vreo 3ani in avans si am primit momentan contractul ptr.masina noua. Cred ca sapt.viitoare soseste in tara si probabil in 2-3zile de la sosire pot sa o ridic. Dar ca un ghinion am gasit actuala masina, care este deja vanduta si sapt.viitoare trebuia predata, cu bara stearsa in parcare asa ca va trebui sa umblu sa rezolv probl.ca nu pot sa o predau asa.
Imi pare rau de catelus ca sufera, sper sa fie pe drumul cel bun. Buna treaba sera insa trebuie tinuta din scurt si apa din abundenta. Bafta multa.
Scriu de pe tel.asa ca va rog sa scuzati greselile.
Fetelor w-e placut
NB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Mai sa fie! Ce martisor frumos! Sa te bucuri de el! Eu ma chinuiesc sa strang banuti de o alta masina, dar cred ca tot prin toamna reusesc, numai ca nu va fi noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi.

aristico...acum am citit si eu din urma ...ieri eram obosita/trista si nu am parcurs mesajele scrise.
nu-s obisnuita sa citesc postari de-ale tale despre retete si bucatareala.
daca imi dai voie,iti dau un sfat:carnea se marineaza,in general,cu vin alb sec...vinul rosu se foloseste doar cand marinam carnea de vanat.
si ai grija...hartia aia argintie sa nu atinga carnea,da???sau mai bine n-o mai folosesti deloc...o inlocuiesti cu hartie de copt si obtii acelasi efect...pupa-te-as de fata gospodina

amaradia,multumesc pentru precizare.

many,sa stapanesti sanatoasa masinuta si.....evenimente rutiere neplacute.

velvet

mi-am luat pantalonii aia trandafirii de care va spuneam...sunt incantata de ei...sunt slim,pana la glezna din bumbac-95% cu elastan-5%-asta e compozitia care imi place mie cel mai mult...o bluzita bleumarin mai sport si o pereche de ochelari de soare-eu nu investesc sume mari in ochelari de soare ca nu am grija de ei si pierd/stric minim 3-4 perechi pe sezon asa ca daca as da bani multi pe ei...m-as ofica rau de tot...dar nu spun ca nu-mi plac aia fitzosi...doar ca-s pentru cineva mai grijuliu.

ma bag sa gatesc:
-supa de gaina de tara
-iahnie de fasole
-chiftele
-mucenici cu zeama-ieri n-am mai fost in stare sa-i fierb.

va pup si va doresc o Duminica minunata





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

sami spor la bucatareala!faci bunatati ieri am facut si eu mucenici copti in cuptor.asa fac in fiecare an.da acum mi-au iesit si mai buni

o duminica linistita sa aveti,cu mult soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

tuturor babutelor si tinerelelor

Fetele au ieri am muncit in curte ca apucata, seara ma dureau toate nici nu ma puteam misca, dar sunt foarte happy cu tot ce am reusit sa fac

Ari sarumana azi abia apuc sa fac coastele si eu am luat tot de porc, cred ca o sa combin avin alb si rosu la marinat si o sa iasa roze
Of ce nebunie cu capusele astea si mie mi-e frica tare si vreau sa stropesc pe langa casa si pe plante sa nu ne trezim cumva cu ele pe acolo sau si mai rau prin casa
Eu dau cainii periodic, vara lunar si iarna la 3 luni cu frontline; sper ca asta sa ma ajute sa ii scap de nemernice pt ca noi stam intr-o zona impadurita deci cu risc mare...

Maturoiul tau se dresa celor care stresau copchii sau viitorii copii sau celor care faceau prostioare..... da iti stiam de frica

Sami da si mie mi-e greu sa vad batrani si copii cersind, pentru ca efectiv imi dau seama ca nu au incotro...dar cred ca e si mai greu sa vezi pe cineva cunoscut...oare ce s-o fi intamplat cu colegul tau de tata a ajuns sa cerseasca?...
Exact la fel fac si eu cu ochelarii de soare....ii pierd asa ca am mai multe perechi d-astia de 2 lei si 3 bani... si eu iubesc bumbacul, de fapt in general materiallele naturale cu putin eleastan pt tinuta

Adina Doamne ajuta, daca ai sti ca pentru mine 17 aprilie e o zi speciala fetita ta si D ajuta sa fie totul perfect

Fetele sa aveti un rest de weekend minunat

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy

si pt mine 17 aprilie e speciala-e ziua surorii mele de care imi e ff dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

buna ziua,
bine v-am regasit, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta sar'na de pont - doar nu te asteptai sa fac totul ca la carte in bucatarie, nu?
sandy mi-e asa dor de curteee, mai ce-mi placea perioada asta. Am aflat si noi ca beleaua e primavara cu, capusele, ca hiberneaza si in primavara sunt hamesite asa ca sunt foarte agresive.
velvet, aadina
tano nu-i nicio problema daca ne spui cate ceva despre Bogdansi Bety.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

capitol nou

Mergi la inceput