Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca

caress - unde gasesti tulpina de telina?

_

In bloody Mary.

dulcetica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Tulpina de telina ? Nu tot in piata ? legata de frunze si radacina ? :D



Asa ar trebui dar p'aci pe la noi nu se pastreaza cu frunze cu tot.

caress, merci, o sa ma uit. mie personal imi place si cea autohtona, aia de o pui in borcanele de muraturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

meniul meu de azi: branza de vaci si un iaurt mic dietetic,
pentru pranz o 150 de grame de piept de pui la gratar, doua oua fierte si o rosie, la cina salata verde cu ceapa si castravete cu gratar si o rosie umpluta cu vinete frecate cu putin ulei de masline si ceapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Curcubeule, ce pofta de mixtura de fructe imi facusi ... facui balta sub birou... kiwi bun bun, vitamina C la greu scoala si mortu d-apai neuronu. Imi place mult de tot si mie, si-mi mai place sa-l combin uneori cu banana, aia are minerale multe, si nu-ti mai trebe nimic toata ziua. Altfel nu-mi plac bananele, sunt ... prea fainoase pentru gusturile mele.
Abia astept ciresele, aoleu abia astet ciresele ... cu ele am inceput anul trecut sa slabesc ... am mancat timp de 2-3 saptamani numa si numa cirese ... de se crucea mama cand ma vedea. Si mi-am pastrat coditele ca ceaiul e super detoxifiant si slabicios. Plus ca le mananc cu tot cu samburi ... si aia sunt excelenti pentru a creste tranzitul intestinal ... ador ciresele, se vede ?
Io azi imi facui primele 2 ture de scari, 15 etaje urcate pana acu, si bagai o cafea buna buna, numa buna la ficat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Nu e finocchio, Sz, e sedano si arata asa:
http://www.lericettedelbimby.com/2012/03/15/bimbybarchette-di-sedano-e-formaggio/#_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ralule, lasa mey cafeaua aia, mai bine altceva pt ficatzi

Io mananc mere coapte cu scortisoara in mw ... e mult spus mananc, le degust asa ... Si mi pastrez portocala pt dupa-masa spre 6 cand emrg dupa fi mea.
La cina ma asteapta fasolea verde :D
Cirese ... buuune. Dar eu tot la pepeni visez :D

Bebe, usna bine ce scrii tu !

JG, Dukan tii ? Ai o recapitulare salvata undeva sa o arati si aici ?!


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu iar nu mi-am luat nimic, am plecat val vartej azi dimineata ...Cred ca imi fac doi cartofi la mw, cu branza dietetica.Cartofii copti au foarte putine calorii, nu ingrasa deloc, sa stiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si sunt buni cartofii aia rrrau !

Eu rumeg merele copate in liniste si visez la 15 martie sa scad un prag psihologic. Azi sunt optimista, da ? :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Si sunt buni cartofii aia rrrau !

Eu rumeg merele copate in liniste si visez la 15 martie sa scad un prag psihologic. Azi sunt optimista, da ? :D




Te ai pozat?O sa iti para rau ca nu ai facut-o, ai sa vezi! Ca sa fii un exemplu de urmat pentru altii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Azi am reusit sa scad sub 53, yuhuu! Azi am zi de proteine cu legume,deci dupa iaurt cu tarate de dimineata am bagat adineauri o farfurioaie cu broccoli fiert si un picior de pui ramas de ieri. N-o sa-mi tina prea mult de foame, insa...

Dupa ce termin treaba merg la piata sa iau salata si diseara bag una mare de tot. Nu striu inca cu ce fel de carne, poate ton si oua fierte, vedem.

Daria, tin dupa dietadukan.ro - de acolo mi-am luat informatiile, ca n-am rabdare sa citesc cartea.

Spor la dieta tuturor!



Mergi la inceput