Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

hai, mai, o data pe an sant mucenicii si voi va abtineti

Incerc si eu de azi sa fiu atenta la ce mananc, am adus o portie mare de spanac pt. masa de pranz....

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Fetele, ce este cu tacerea asta?
Ati calcat stramb ca mine, cumva?
Eu am pus cateva sute de grame dar o sa incerc sa le dau jos cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

S-a facut din nou frig, asa ca normal ca am calcat stramb....Singurul lucru bun este ca am continuat cu mersul la sala.Restul fetelor nu stiu pe unde sunt si de ce au disparut...Sz, sefa de trib, unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sunt in barlog ca s a intors frigul, mai usor cu dieta dar mobilizata la maxim de proiectul curatenie prin casa :D
Vreau sa vina primavaraaaa

(mey, nicio sefa de trib, doar deschizatoare de subiecte noi, atat)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Eu sunt pe baricade, nu am calcat stramb deloc, m+am obisnuit cu regimul asta, nu imi e deloc greu fiindca maninc destul cit sa ma satur
meniul de ieri
dimineata celebra branzica de vaci buna pentru stomac si imi tine de foame pina pe la 11, mai bag un ceai, doua si vine pranul
la pranz ieri 2 oua fierte si 2 bucatele de peste fript cam 150 de grame
seara pe la 17 ciorba de peste si o omleta din 2 oua rosie si ceapa verde cu salata de varza, mai tarziu ceai cu lamaie
azi

ieri am consumat prea multe oua si 2-3 zile nu mai maninc
dimeneata branzica cu ceai de fructe de padure
la prinz peste la cuptor cu rosie
seara ciorba cu multe zarzavaturi si putina fasole si muschi de porc si poate si o salata verde
cam asta
cu un asemenea meniu si fara alte abateri se slabeste cam 1,5 kg pe saptamina
va doresc o saptamina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Sunt pe baricade, mananc din 2 in 3 ... urc scari, sunt toata o depresie neagra, a venit iarna si noru si frigu. Ieri am facut 2 ore pana la munca, ca paraliza orasu de la 10-15 cm de zapada ... zici ca n-au vazut zapada in viata lor, pana ca si romanii se misca mai bine decat belgienii, desii sunt mereu nepregatiti.
Cred ca mi-au inghetat toate florile de pe balcon, am lalele, narcise si zambile si le dadusera niste frunze ... acu la -15 grade ... vai viata lor.
Vreau vara, vreau lumina si vreau soare. Cred ca vreau prea multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Si eu vreau sa se faca odata cald si asa sa ramana!!!!

Sunt putin nesigura de cate kg am in mod real pentru ca ma cantaresc pe mai multe cantare si fiecare arata altceva, ceea ce ma scoate din sarite.Si diferentele sunt de peste 2 kg, asa ca habar nu am cum stau de fapt.Apucandu-ma de sala ma astept sa iau 1-1.5 kg, intotdeauna patesc asa in prima faza, se ,,umfla '' muschii pe mine rapid (de aia si trebuie sa fiu atenta ce fac si cat fac)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

hai ca mai avem un pic si vine si caldura! noi sa fim pregatite cu mai putine kg

eu sunt mai pe baricade, mai pe langa (sotul a luat un bidon de pepsi si gauffre cu cioco )
nu stiu nici eu cat am slabit, dar pantalonii sunt larguti
vineri se fac 2 saptamani de superdieta, asa ca o sa incep faza a doua (adica adaug peste, oua, lapte degresat) dar tot pe legume si fructe o sa ma bazez. poate o sa am si mai multa vointa sa fac un pic de sport prin casa, daca ma lasa bebe, sau macar sa nu mai folosesc liftul. daca va vad pe voi ca mai faceti si sport, ma mobilizez si eu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

La lift am renuntat si eu inca de la inceputul anului 2013, dar de alta miscare nu sunt in stare, astept vremea buna sa iesim in parc poate, poate alerg...
Stie careva ce grasime are branza de vaci, facuta in casa din lapte acru, teoretic grasimea se aduna deasupra si cind se face branzica se da deoparte, dar...in regimul meu trebuie sa aiba sub 20% grasime,
eu maninc o portie in fiecare dimineata cam 150 de grame si ma gindesc daca fac bine???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Pai laptele cata grasime are?O indepartezi sau o lasi, ca nu am inteles?Si cata branza, in grame obtii dintr-un litru de lapte?Oricum are muuuult sub 20%, gandeste-te ca smantana grasa are 20.Daca imi raspunzi la intrebari iti spun exact cat are.

PS Peste 20 % grasime poate avea doar untul, sa stii.Asa ca stai linistita, nu depaseste o branza facuta in casa, nici macar din lapte de tara...

Mergi la inceput