Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

JG, cate zile de proteina pura tii?La 3 kg, cat vrei tu sa slabesti, nu trebuiau sa fie mai mult de doua!! treci in faza 2, nu e ok sa te simti rau. Eu te inteleg perfect, nici mie nu imi priesc deloc zilele astea de proteina, n am tinut Dukan dar am tinut o saptamana disociata, si nici macar la cantar nu s-au vazut.

Ieri dupa fasolea verde am mai mancat o banana pe la 8 si 5 creveti cu salata de rucola si o felie subtire de paine la 10.Am refuzat categoric bomboana de ciocolata primita de la o prietena.Asa ca sunt in grafic, zic eu, nu am calcat prea stramb...

In alta ordine de idei, am o febra musculara de abia ma misc.In special pe muschii pe care ii ignor total de obicei (intercostali, abdomen superior, triceps brahial, pectorali-am facut flotari, o gramada...Ma asteptam, dar parca nu asa de rau, abia astept sa imi intru intr-o oarecare forma!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Caress, sunt in faza 2 (croaziera) - o tin proteine, o zi proteine + legume si tot asa. Ma gandesc sa tin o zi de proteine la doua zile de legume si sa includ un fruct pe zi, ca sa echilibrez putin regimul.
Banuiesc eu ca va dura mai mult, dar tot voi slabi.

La sfarsitul lunii plec cateva zile la Londra unde am de gand sa mananc deci as cam fi vrut sa rezolv pana atunci. Stiu ca n-o sa fac excese dar nu pot sa nu bag o mancare indiana, un mic dejun englezesc etc.

Te invidiez pentru febra musculara, imi e dor sa simt asta...

Pitzinuca distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Azi m-am cantarit.Una peste alta, de cand m-am hotarat ca e cazul sa fac ceva(aveam 62 kg la 1.70), pana azi, am slabit 3 kg.Am 59.Unul sigur e dat in ultimele 2 zile.
Partea cea mai buna este ca m-am reobisnuit sa mananc putin, nu mai am foamea aia disperata care ma facea sa mananc orice, oricat,oricand.Cred ca ma ajuta si temperatura de afara, deci, traiasca primavara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Vesti bune, Caress!
Si eu am observat ca nu-mi mai e pofta de dulciuri si de fainoase (astea-s problematice la mine) si clar simt nevoia sa mananc mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ce liniste e pe aici, inteleg ca in we nu mananca nimeni? :)) Eu abia astept sa afiseze astia de la sala programul de saptamana viitoare, ca se roteaza orele in fiecare saptamana, mi-a trecut si febra musculara, asa ca mergem cu drag inainte!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

sper ca linistea asta e din cauza de plimbari pe afara si ne-calcat stramb:)
nu de alta, dar am calcat eu stramb pentru toata lumea; nu am mancat prea mult sau chestii complet nesimtite, dar nici de dieta nu au fost. nu va mai povestesc cu ce am calcat stramb zilele astea, dar suficient cat sa ma decid sa tin varianta lunga a superdietei.
asa ca, din nou pe baricade cu legume, fructe si salate!

sa aveti o saptamana fara tentatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Ieri am fost la o aniversare si am facut-o lata rau de tot, de nici nu pot sa va povestesc. Si nu numai acolo, ca incepusem s-o fac lata de dimineata si am continuat asa pana m-am culcat. Azi ar trebui sa beau numai ceai .

Sper sa reusesc sa ma cumintesc de azi. Tineti-mi pumnii sau trageti-ma de urechi sau ceva. M-am vazut si in poze si credeti-ma ca eu la 53 de kg am colacei pe talie... e musai sa continui sa slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

JG, asa e duminica, nu iti face probleme..Si eu am calcat pe de laturi, cu peste prajit si mamaliga cu branza, cu mucenici, orez chinezesc cu ciuperci la gratar...De azi, back to the right way, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Bun#259; dimineata, a mai trecut un weekend plin de tentatii, eu am rezistat eroic, la mucenici, prajituri si alte bunatati. Doar pe 8 vineri dupa amiaza am mincat o bomboana de ciocolata, deoarece mi+a fost rusine sa o refuz, era de la un copil si era prea dificil sa-i explic ce si cum...oricum m-am simtit vinovata
Cintarul ma incurajeaza, se duce tot in jos, cam cu 1,5 kg pe saptamana, asa cum imi doream de altfel...
In weekend am mincat peste, ciorba si gratar, omleta si ceva piept de pui cu salata de varza, totul cit mai dietetic dar suficient cantitativ
Azi am inceput dimineata cu un ceai si branzica de vaci cam 150 de grame pentru prinz am un piept fiert cu o rosie
iar pentru dupa amiaza ma asteapta pestele acasa in friginer
Va doresc o saptamana cit mai usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Neatza, sunt pe baricade, pup ca am de lucru. revin



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput