Gravidute cu tromobofilie -cap 23-

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Tatiana, sarcina usoara. Eu am mers inn sarcina o singura data la hematolog, aici in Timisoara la dr Cheveresan (am auzit zvonuri ca a plecat din tara), in rest mie ginecologul mi-a monitorizat tot, dar m-a si ajutat Dzeu cu o sarcina usoara si fara pb. Ce medic ginecolog iti urmareste sarcina? Este sarcina obitnuta natural?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana_2013 spune:

Da este o sarcina obtinuta natural, anul trecut am pierdut o sarcina la 2 luni jumate, dar atunci nu stiam ca am trombofilie.
Acum am mers la dr. Nitu Razvan. Am mari emotii si teama si de aceea as vrea sa consult si un medic din Ungaria.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Tatiana, sarcina usoara in continuare si asteptam sa ne povestesti cum a fost la unguri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Buna dimineata, fetelor!
Eu va citesc de multa vreme, dar de scris nu am scris pana acum. Eu nu am trombofilie propriu-zisa ( sau nu s-a identificat...) dar iau Clexane de vreo 3 saptamani pt hipertensiune si am ddimerii cam mari...Am facut ieri un sumar de urina si mi-au iesit hematii si frecvente cristale de oxalat de calciu. Pana acum nu mi-a mai iesit asa ceva... Sa fie oare de la clexane??? Vi s-a intamplat?
Am 34 de saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Buna Pisica mov, nu are legatura cu Clexane, elimini ceva nisip din rinichi sau vezica, posibil sa ai si infectie urinara. Bea multa apa (aprox. 3 litri) si poti lua si Urinal, stiu ca este voie in sarcina, dar vorbeste si cu ginecologul (daca nu ai rezolvat deja).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, a luat cineva in sarcina Prednison? mi-a recomandat dr. U dupa pozitivarea testului Clexane si Prednison. stie cineva mai multe despre acest medicament, pt. ce este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ramonika esti gravi?? felicitari !! faci pereche fetitei??

Elena & Denisa (26.10.2004)
26 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Buna,
ati auzit cumva ca se ieftineste Clexane? Umblu de trei zile sa iau 30 de buc. Dupa ce am tot negociat cu farmacistele sa mi le trimita de la una la alta sa fac si eu 28 de bucati azi trebuia sa le ridic de la farmacie. Dar mi-a spus ca au probleme cu softul, ca se ieftinesc si o sa se integreze in plafon, o sa coste doar 3 mil 30 de buc de 0.4, deci 1 mil. cutia. Dar inca softul nu e actualizat si o sa merg peste cateva zile sa le iau, sper ca nu mi le da ca sunt in aer....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dedicut acceasi info am primit-o si eu ca ori se ieftineste clexanele ori se plafoneaza , deocamdata nu se da pe reteta , la mine au fost amabile si mi-au dat cele 60 de fiole , am lasat reteta nu am platit inca de 4 zile astept sa ma anunte sa merg sa le platesc...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Se da si pe reteta, dar prefera sa vanda in general si inventeaza tot felul de povesti...

Mergi la inceput