Gravidute cu tromobofilie -cap 23-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ella, suni si intrebi daca este in acea zi. Mergi cu dosarul cu analizele relevante, trimitere de la dr. de familie, adeverinta salariat si copie CI. Pui la inceputul dosarului si o foaie unde treci datele tale, mutatiile si un mic istoric (de ex. daca ai in familie cazuri de infarct, accident vascular, varice, daca ai luat anticonceptionale si cati ani, sarcini pierdute daca e cazul, etc.). Nu este cu bilet de ordine, faci analizele dimineata, lasi dosarul si te cheama peste cateva ore dupa rezultat si atunci vorbesti cu dr. U. Au prioritate gravidele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Ella, suni si intrebi daca este in acea zi. Mergi cu dosarul cu analizele relevante, trimitere de la dr. de familie, adeverinta salariat si copie CI. Pui la inceputul dosarului si o foaie unde treci datele tale, mutatiile si un mic istoric (de ex. daca ai in familie cazuri de infarct, accident vascular, varice, daca ai luat anticonceptionale si cati ani, sarcini pierdute daca e cazul, etc.). Nu este cu bilet de ordine, faci analizele dimineata, lasi dosarul si te cheama peste cateva ore dupa rezultat si atunci vorbesti cu dr. U. Au prioritate gravidele.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Multumesc tare mult de raspuns. Am pregatit deja dosarul cu tot ce ai zis tu, mai trebuie doar sa fac acea foaie cu scurtul istoric si gata.
Ma gandeam sa ma duc marti ca de obicei lunea e foarte aglomerat la spitale si eventual sun luni dimineata si vad excat daca e marti sau mai bine sun azi si vad exact cand e saptamana viitoare sa stiu sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mai bine suni azi si vezi. E ok daca suni acum, dimineata sunt ocupate cu recoltatul, iar dupa 4 vin pacientele dupa rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Mai bine suni azi si vezi. E ok daca suni acum, dimineata sunt ocupate cu recoltatul, iar dupa 4 vin pacientele dupa rezultate.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Doamne, uitasem cat astepti sa raspunda cineva de la spital la telefon, am stat cred ca 10 minute pe hold, oricum nu conteaza bine ca am reusit sa vorbesc azi, am fost inspirata sa sun.
Dna DR Uscatescu este doar Luni saptamana viitoare la spital, apoi mai vine abia pe 25 martie, adica lunea viitoare.
Deci luni ma duc la Fundeni, sa imi tineti pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu voi merge luni dupa rezultate . bine ca stiu ca nu este saptamana viitoare . si eu tot marti aveam in plan .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Buna seara,

Am si eu o intrebare pt. fetele care fac/au facut clexane: cand scot capacul de la seringa iese afara o picatura de sol., este corect sau sunt seringile mele defecte?
Multumesc anticipat pt. raspuns!






Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stuartvasa se intampla si la mine , e ok ...multa sanatate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Multumesc mult Olimp!
Sanatate multa si tie si sarcina usoara!






Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stuart multumesc




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:


- dd-merii e normnal sa creasca pe parcursul sarcinii (fata de un om neinsarcinat:D).mie asa mi-a zis dr Uschi. eu in primele 2 trimestre aveam ddmerii intre 500-750 si in ultimul trimestru au urcat usor peste 800 si ceva..
mentionez ca faceam clexane de 0,4 din luna a 5.


Mergi la inceput