Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Vreau bebel si pana la urma cat va costat tot fiv-ul cu microtese si tese? Din calculele mele reiese ca undeva 5000 euro (2400 fiv+950 tese+1100 concelarea +540 cazarea), asta fara tratamentul tau medicamentos, care din cate am inteles se ridica undeva la 800 euro.
Scuza-ma ca sunt poate prea idiscreta, dar sunt foarte curioasa de toate detaliile legate de fiv + tese.
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Plus vreo 350 drumul si 1000 de buzunar. Viata e f scumpa in Ist. Noi am avut doar mic dejun inclus, iar 19 zile au fost destul de costisitoare mancare, mijl de transp, parcare vreo 10 euro/zi, suveniruri... Se aduna. Important e ca sunt sanse f f mari ca si la voi sa fie ultimul FIV

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Sunt cam speriata, am facut iar azi beta, la distanta de 6 zile iar rez a fost doar 286. Ce inseamna, ce pot face?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ai repetat la acelasi laborator ? daca da, nu e prea bine ca a crescut atat de putin. din pacate mare lucru nu ai ce face. scrie-i lui Tayfun si spune-i. poti sa te duci si la o eco ... cat a trecut de la punctie ? si repeta beta dupa 48 ore.
tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau_bebel, iti tin pumnii sa fie bine!
Nelay, nu ne anunti beta?
Turqoise, ai ajuns cu bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Buna seara fetelor,
Am primit rezultatul partial la amniocenteza

Prin prezenta PCR s-au obtinut
prezenta 2 cromozomi 21
prezenla 2 cromozomi 18
prezenta 2 cromozomi 13
prezenta de cromozomi sexuali X si X

In plus nu a fost detectata mutatia
CFTR DF508 pentru fibroza chistica

Se asteapta rezultatul final dupa cultura celulelor fetale din proba de lichid amniotic.

Test genetic molecular negativ pentru aneuploidii ale cromozomilor 13, 18 si 21.

Fenotip sexual: feminin

In urma analizei pentru identificarea mutatiei DF508 la nivelul genei CFTR pentru fibroza chistica a rezultat ca fatul nu este purtator.

Va pup
Sa va mearga din plin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

amaradia, din ce inteleg, cred ca rezultatele sunt f bune.Ma bucur.
Vreau_bebel cred ca cel mai bine e sa mergi la un medic.
intregul harem.
Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel - la acelasi la laborator, da? Asteptam rezultat la 48 de ore!
Fetelor folositi acelasi laborator, deoarece fiecare are propriile setari la aparate.

Amaradia, din cate pot citi, pare sa fie bine! Iei!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Am reusit sa recuperez si eu tot ce s-a scris la acest topic. Foarte interesante metodele de la Acibadem, mai ales transferul dublu(embrioni de Z3 + blasto), eu nu am mai citit despre el.
Am trimis mail la vreo 3 adrese la Acibadem, sa fiu sigura ca cineva primeste Am primit raspuns ca mailul meu a fost trimis catre dr Tayfun si ca o sa primesc raspuns in cel mai scurt timp.
Bebel, iti tin pumnii sa fie bine, si urmatorul beta sa creasca mare, mare


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari,Amaradia!
Bebel,sper sa fie ok.Cel mai bine ar fi sa repeti beta dupa 48 ore.

Mergi la inceput