Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Bebel, te rog mult sa-mi scrii niste amanunte despre drumul cu masina.
Ce ati platit pe langa combustibil? Stiu ca e vinieta la bulgari, la turci cum e cu taxele de drum?
Cum e drumul prin Bulgaria? Noi am mai trecut prin Bulgaria dar a fost dezastru :(
Cum a fost cu parcarea in Istanbul? Ati gasut usor? Am vazut ca ati dat 10 eur pe zi.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna dimineata,
Astazi ziua 13 de la ET am avut beta 1367,82. Acum incep un alt capitol, cautat medic pentru monitorizare sarcina si nastere.
Amaradia ma bucur tare mult pentru tine si bebe ca sunteti bine. Sarcina usoara si bebel sanatos!!!
Vreau_bebel offfff am asa emotii. Eu sunt sigura ca o sa fie bine. Hai abia astept sa anunti beta mare, mare.
Nanne, Qiao, Lorelei si multumim din suflet pentru suport si informatii.
Tourqoise bafta multa si oute frumoase si lupicioase.
toate fetele si le imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

vreau_bebel iti tin pumni sa fie bine tot! . Anunta-ne cand stii ceva. Eu totusi cred ca au gresit alea care ti-au repetat testul beta.....ca se intampla sa mai greseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristinaddr gemeni scrie pe tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina, super veste! Sanatos/i sa fie!
Urmeaza eco!

13 zile de la ETul de blasto sau cel de 3z? Adica 18 zile DPO? Eu aveam 2078 la 19 DPO (adica de la punctie) si e sarcina unica, asa ca de asta nu comentez acest subiect, care oricum nu conteaza dupa atata asteptare. Am vazut gemelare cu beta scazut si sarcini unice cu beta mare (ca la mine). Oricum nu asta e important! Totul sa mearga lin - asta conteaza!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanne16

Cristina, super veste! Sanatos/i sa fie!
Urmeaza eco!

13 zile de la ETul de blasto sau cel de 3z? Adica 18 zile DPO? Eu aveam 2078 la 19 DPO (adica de la punctie) si e sarcina unica, asa ca de asta nu comentez acest subiect, care oricum nu conteaza dupa atata asteptare. Am vazut gemelare cu beta scazut si sarcini unice cu beta mare (ca la mine). Oricum nu asta e important! Totul sa mearga lin - asta conteaza!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Ai dreptate, la FIV-ul facut de mine in aprilie 2011 eu am avut beta 236 la 13 de la ET iar o alta fata a avut 170, acum are doua mandre de un an si un pic, intamplare face ca stam in aceeasi zona. La mine a fost sarcina unica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

cristinaddr felicitari.
Daca cauti un doctor in sistemul de stat poti face o incercare la DR EDIZ, la Filantropia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Fetelor .
Am avut asa 25 feb punctie, 28 feb ET ziua 3 si pe 2 martie transf blasto. Acum ca o sa fie unul sau doi bebei eu nu zic nu. Imi dorec bebe si acum nu ma gandesc decat sa duc sarcina la termen si sa am bebe/i sanatos/i.
Intrebare: peste 2 saptamani fac doar eco sau merg si la gineco? Pana atunci trebuie sa fac si alte analize? Ca sa nu va mai stresez pe voi exista un topic cu subiectul acesta. Sunt asa rupta de realitate...... stau in pat, bolesc, citesc pe forum la Clubul babelor fiv-oase si ma gandesc ca: de 5 ani nu m-a interesat decat sa raman insarcinata. Acum ca am testul pozitiv realizez ca mai departe nu stiu nimic, nu am medic.
si va imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Am facut alt beta azi, la 24 ore de la cel de care v am zis ca a iesit doar 283. Asta e 345. E posibil sa se fi prins initial 2, a ramas doar 1 si de aici beta asa mic? Sau e posibil ca beta sa mai creasca 1, 2 zile totusi chiar daca nu mai e embrion in evolutie? Cresterea de ieri pe azi a fost doar 25% si nu 50 cum ar fi trebuit. Off, sunt disperata!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina, ai 4s2z . Eu in fiecare zi intru pe siteul asta http://www.ivf.ca/duedate.php - pt ca imi place, plus imi zice si varsta exacta a sarcinii.
Intotdeauna cand imi calculeaza sarcina in functie de UM (cum se face la o sarcina normala), ies diferente si deci avans de dezvoltare; avantaj la noi cu FIV, este ca stim cand se intampla lucrurile (adica punctia - eu zic la orice medic ma duc de UM, dar si de punctie "ovulatie") si atunci iese perfect si varsta fatului - am o varsta in functie de UM si o varsta reala (care coincide cu data punctiei) - pe care la sarcinile normale il considera avans. Eu cred ca nu este avans, ci faptul ca nu au de unde sti cand se intampla magia
Eu am fost la eco la 5s6z (era o vineri si chiar nu mai puteam astepta ), dar nu am inca un medic propriu-zis care sa imi urmareasca sarcina- sper gasesc unul adevarat in urmatoarele saptamani, pentru ca sunt foarte picky si nu vreau unul ultra-cunoscut sa stau la usa lui, dar nici unul nepriceput la sarcini pretioase, cum se numesc fetii noastri

Medicul de la eco, cand am inceput sa ii zic despre mine, m-a intrebat daca vreau lista de analize - si am zis da. Facut! Plus, mi-a recomandat sa fac rezervarile pentru morfo de trim 1 (mi-a dat telefonul asistentei Dr. care face morfo) - pentru ca daca te duci la un dr. priceput, astea se fac in avans cu ceva saptamani/luni.

Eu, daca totul merge bine, voi naste la o maternitate privata, ca sa scap de indesat bani in buzunarele asistentelor/infirmierelor, etc. - mie de ele imi este cel mai... nici nu zic cuvinte! Nu am nimic cu plata la doctor si anestezist, insa de ele imi este cel mai lehamite, na, ca am zis!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput