Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Fetelor care ma ajutati urgent????
Mi-a venit o parte din rezultatele la trombolfilie si mi-a fost depistata din gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot.
Am primul consult abia pe 21. E grav? Ce tre sa fac?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

cristinaddr, am gasit ceea ce te intrebam adineauri.
iti tin pumnii in continuare.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

draga vrea_bebel, stai linistita ca aceasta mutatie nu reprezinta un pericol(si eu o am) si mi s-a spus ca aproximativ 80% din populatia de rasa alba o are.

bafta mai departe,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Mai, bebel, mai
Acest tip de mutatie MTHFR inseamna incapacitatea organismului de a asimila acid folic. Iei acifol si e bine. Se recomanda si pastile pe baza de acid folic "natural", de ex. Femibion, eu iau femosun care contine mai multe...
Este bine ca este heterozigota si nu homozigota...
Sper sa fie doar aceasta si atunci e acoperitor ce ti-am spus.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc mult, ce m as face fara voi
M-am mai linistit, maine oricum dau fuguta la laborator sa-mi fac si homocisteina.
Va doresc o seara linistita tuturor mamicilor , gravidutelor si viitoarelor gravidute!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

carla_cluj bine ai venit!
Si eu tot in septembrie vreau sa ma prezinta la DR Tayfun.
Poate facem un lot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Hatice, sper sa fie asa! Sincronizarea e putin proasta la noi din cauza ca in vara incepem sa construim casa si am vrea sa fie ridicata la rosu anul acesta. Daca cumva ramanem fara bani, la mine se amana pe primavara.
Oricum, Turcia e clar alegerea mea. Mi se pare ca oamenii de acolo fac tot ce e omeneste posibil sa reusesti. Ma bucur mult ca vad tot mai multe reusite si ca tot mai multe fete se indreapta catre Turcia.
Dupa experienta proasta de la Sibiu, urmatoarea incercare vreau sa fie in cel mai bun loc cu putinta :)


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

As avea niste intrebari referitor interventiile microtese si tese. Cat de dureroase v-au zis sotii ca sunt? Cum au suportat toate proceduriile de tese si microtese? Daca s-au facut sub anestezie generala?
Va intreb deoarece al meu sot este foarte sensibil, fricos si conservator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Buna Nadali! Si al meu a fost foarte reticent insa cand a iesit a zis ca ar mai face 10.Oricum, exact cum i a explicat si Tayfun, daca alta varianta nu exista, nu prea are la ce se gandi.
Micro tese a durat fix 5 min, fara nici o gluma, e adevarat ca in sala a stat vreo 25 dar dupa 20 a iesit o asistenta si mi a spus ca e gata pregatirea si incepe procedura.
Procedura s a facut sub anestezie generala si a costat la dr. Hakan 950 de euro, iar congelatul a 3 tuburi vreo 1100 euro.
Dupa procedura sotul a facut drumul de vreo ora jum pana la hotel cu mijl de transp in comun fara prea mare dificulate.
Daca te mai pot ajuta, cu mare drag

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Rectific, procedura s a facut sub anestezie LOCALA. O injectie im de linistire si alte 2 la niv testiculelor, nu f dureroase

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput