Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Cristina felicitari din inima.
Taata ziua am fost ocupata si abia acum am apucat sa intru..
Cand am vazut vestea eram atat de bucuroasa ca imi venea sa pup pe cineva..am strigat "am o bucurie pot sa pup pe cineva".
Vezi ca testele nu sunt asa de bune..
Nelay..sa avem si de la tine motiv de bucurie.

intregul harem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu gandesc mai greu, am luat o usa de la dulap la servici in freza, am ditamai cucuiul, mi s-au zdruncinat creierasii ... cristina cati foliculi ai avut ? corpul galben secreta progesteron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina , eu zic sa nu iti faci griji in privinta progesteronului.
Tu parca ai avut 11 oo, deci atatea corpuri galbene care produc progesteron "natural". Apoi ai si Crinone - gelul de 1,2 gr. progesteron, care se absoarbe si el foarte bine, unii chiar preferandu-l celui injectabil.
Si eu l-am avut destul de ridicat, aproape de limita laboratorului pentru primul trimestru. Aici te-a speriat si limita laboratorului de la CMMB, care o are destul de joasa - la Medlife era ~150 (zic cu aproximatie pentru ca nu am datele chiar langa mine).
Nu iti face probleme, pentru ca nu este cazul. Ar fi fost mai aiurea sa ai "deficit" si atunci ai fi sangerat.
Singura problema pe care o vad cu progesteronul ridica este o stare accentuata de somnolenta, de care sufar si eu.
Scrie-i lui Tayfun (eu am pus-o si pe Daniela in copie ) ca sa se mai bucure.
A treia graviduta pe anul asta de la el (din cele ce scriem pe forum) si urmeaza a patra - Nelay , dar noi o asteptam aici linistite si pe ea.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nanne vezi ce inseamna sa ai neuron nezdruncinat, esti in stare sa explici frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Qiao sa treaca zdruncinatura

Lasa ca nici neuronu' meu nu-i intreg, ca-i obosit si hormonat, mananca si litere, si covrigei

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Buna fetelor!
Eram intr-o dilema in legatura cu urmatorul FIV, unde sa-l fac. Dar cititnd ultimul capitol aici la voi, m-am hotarat: Turcia cu Tayfun
planul e sa astept pana in toamna. Mai am un embrion la Sibiu, de la care nu am asteptari, in primavara vreau sa merg la un tratament la Sovata si in toamna, Acibadem.
Simt ca aici o sa am cele mai multe sanse si parca deja ma lasa puterile sa tot incerc. Mai bine merg si macar stiu ca am incercat tot ce s-a putut. Va multumesc ca impartasiti aici pe forum reusitele voastre si dati si altora curaj!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Felicitari, Cris!
Nelay, tin pumnii stransi!
De acum, Doamne ajuta si pentru noi celelalte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Felicitari Cristina, sarcina usoara si bebei sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Cristina, felicitari pentru beta baban
Nelay, si pumnii stransi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga Cris, am cautat in capitolele anterioare sa vad care a fost problema ta, dar nu am gasit nimic. Daca te rog, nu ne spui si noua cate FIV-uri ai facut, si daca ai avut vreo sarcina? Daca nu care a fost motivul pentru care "nu s-a prins?"
Scuze de indiscretie, dar ma aflu la aceeasi varsta cu tine si vreau sa cred ca voi avea si eu noroc in Turcia.

Mergi la inceput