Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Eu zic ca DA!!!! FELICITARII sa va bucurati de bebica al vostru! !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Multumesc din suflet.
Plang si rad in acelasi timp.
Inca o data mii de multumiri ca existati si scrieti pe acest forum. De la voi am aflat de Acibadem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina!!! Felicitari draga - valoarea este 576.13 mIU/ml la 15 zile dpo. E super bine!
Felicitari si aveti multa grija si va vedeti sanatosi peste vreo 8 luni si ceva! Acum ne vedem la eco

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari,Cristina!Ma bucur mult pt tine!Sa ai o sarcina usoara!Nelay,tu urmezi!Turqoise,mai ai si tu putin si incepi procedura,dupa cum vezi sansele sunt foarte mari de a te gravidi!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Cristina intai te felicit ptr. val. si zic ca daca au fost embrioni de Z3 ai ceva sanse sa fie si 2. Indiferent cum, eu iti urez o sarcina linistita si la termen
Ma bucur ca nu a mai trebuit sa astepti o zi intreaga rezultatul ca alte dati, un rezultat asa frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Multumesc inca o data fetelor.
Acum mai am nevoie de ajutorul vostru.
In afara unei raceli cu stranutat si tusit din 5 in 5 minute si tintuita la pat mi am facut si analiza progesteronului. Valoare 227,43 ng/ml in conditiile in care pt trimestrul 1 valorile normale sunt 10,23 - 43,96. Mentionez ca in fiecare dimineata dupa puntie pun Crinone.
Acum eu sincer nu stiu la ce medic sa mi fac programare pentru eco. Mi as face mai devreme sa mi zica ce si cum cu progesteronul marit. Oricum fac miercuri si beta si progesteronul si mai vad atunci.
Many_bani am facut fransfer z3 - 1 embrion si z5 - 1 blasto.
Turqoise mult succes si fi increzatoare. Bafta multa si bebei frumosi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pana una-alta, da-i un mail Tayfunului si spune-i valorile si la beta si la progesteron.
eu zic ca te va felicita. mie mi se par putin cam ciudate intervalele de la lab unde ai facut. Si nanne a avut un progesteron destul de mare, la limita e sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutapop spune:

Felicitari, Cristina, proaspata graviduta!
Sa va ajute Dumnezeu in continuare!
Ce mai, Tayfun are maini fermecate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Cristina felicitari sarcina usoara si la termen.
ce beta frumoasa!!!!!
si eu zic sa ii trimiti mail dr Tayfun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Felicitari din inima Cri, sa dea Dumnezeu sa fie bn pana la capat si dupa. Abia astept sa vina si Nelay cu beta baban si sa povestim ce revagii fac bebeii nostri cam de o seama!
Progesteronul mi a dat si mie de gandit, eu avea in z10 190. L am intrebat pe Tayfun si a zis ca nici nu tre sa l fac si ca e ok. Alte doamne citite mi au spus ca prog nu i niciodata prea mare in sarcina si m am linistit. Am mai cautat si eu pe net si o alta cquza a prog mare ar fi sarcina multipla. Felicitari mami!
Maine sper sa afirmam toate 3 din primul lot 2013 ca a fost cu noroc sa ne cunoastem si sa vedem care cum ne incuscrim

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput