FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

cumintzica Doamne ajuta !

parca nu mai vad ziua in care o sa spun si eu asta.i-am scris doamnei lucia despre intarziere si a zis ca daca nu imi vine menstra pana pe 20 martie o sa recalculam schema ...adica o sa facem fiv in mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc, pety mult succes si tie!
te inteleg, si pt mine asteptarea sa incep tratamentul a fost f grea...iar acum sunt f bulversata, emotionata, entuziasmata si toate cele...pt ca planul meu era sa o iau usor cu IA, iar FIV mai tarziu daca va fi cazul...dar cum la cateva zile de la inceperea tratamentului de IA dr albu mi-a propus sa trecem pe fiv (ca-i pacat de foliculi, speram ovocite)...iata-ma acum la 3 zile distanta de punctie...
nu mai zic cum e asteptarea acum...parca niciodata timpul nu a trecut atat de greu
am mare incredere in dr albu si as fi zis 'da' la orice propunere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

vesti bune!!!!...a venit menstra si am anuntat pe doamna Lucia.Incep anticonceptionalele in ziua 5 a ciclului .
Scrie in schema ca pe 2 aprilie scrie ca trebuie sa o anunt prin mail pentru a-mi confirma inceperea tratamentului desi pe acea schema am vazut ca primele injectii le fac abia pe 06.04.2013..

sunt un pic confuza dar imi revin eu:)asadar....incepem si noi treaba ca tare o mai asteptam....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Bravo fetelor, Doamne ajuta sa veniti cu vesti bune

Eu cred ca luni o sa ma operez(sper sa nu se modifice nimic), astept telefonul de confirmare si ora

Cumintzica sa nu-ti fie frica de punctie, e mult, mult mai usor decat la laparoscopie. O sa fie mari emotiile pana afli cate ovocite ai avut, apoi cati embrioni. Am avut niste emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

CUMINTICA ,bafta multa tinem pumni strinsi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Cumintzica,multa bafta,Moni
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

dellya, daca nu ai programarea confirmata mai insista (eu am sunat la ei de vreo 10 ori si m-am dus si de 2 ori la receptie, nu am avut liniste pana nu m-am vazut cu programarea de laparo confirmata )

pety, multa rabdare pe durata tratamentului

angelika, arabella, si celelalte fete, multumesc frumos de incurajari
sa stiti ca vorbele voastre de incurajare conteaza pt mine, conteaza si sa am cui povesti putin despre subiectul asta...mai ales ca toata povestea asta e doar intre mine si sotul meu, nimeni nu stie prin ce trecem acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Buna dimi, fete d'albe!
Doamne ajuta Pety si Cumintzica! Abia astept sa ajung si eu in etape avansate ca voi!
Dellya86 iti tin pumnii la laparo, sa treci usor la fel ca si mine... a fost floare la ureche, cu dr nostru priceput nici nu are cum sa fie altfel!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Liza scoatem motatele??!?! esti mamica cu acte in regula??!?? prea lipsesti de pe forum si imi dai idei!
Tu oricum meriti motatele, chiar daca garga mai asteapta sau nu:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Raluca, suntem tot 2 in 1 Mai asteptam.
Cumintzica, bafta multa! Acum ti se pare grea asteptarea pana la punctie, apoi pana la ET, apoi pana la beta... apoi pana la fiecare ecografie... si tot asa, o asteptare continua Iti doresc sa merite asteptarea, si sa aiba un rezultat minunat!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 39+

Mergi la inceput