FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

alynutza, stiu ca ai ma intrebat...de ce nu incerci sa te duci la o consultatie la dr albu si sa-i spui povestea ta? teotetic da, atata timp cat te duci cu donatoarea de manutza... despre costuri, banuiesc ca pretul de fiv propriu zis e acelasi, in schimb tratamentul s-ar putea sa fie mai scump (atat pt pregatirea ta, cat si stimularea ovariana pt sora ta)...
daca te duci la consultatie, pe langa istoricul medical/analizele de pana acum, fa-ti o lista cu toate intrebarile, sa nu uiti ceva...
sa nu ma intelegi gresit, te rog, dar cred ca esti norocoasa ca o ai pe sora ta donatoare, iar ea e persoana minunata ca face asta pt tine

dellya, stiu ca ai ajuns de curand la dr albu si ca te pregatesti de laparo (ai reusit sa-ti faci programarea exacta?). dar nu stiu istoria ta (imi cer scuze daca ai mai povestit si am uitat...), inteleg ca ai mai trecut prin fiv deja si ca finalul a fost ok. ce inseamna asta (mi-e teama sa nu fac vreo gafa asa ca nu o sa presupun ce inseamna ok)?
eu abia astept eco de maine sa vedem cum evolueza ovocitele...am niste emotii... spre surprinderea mea, nu simt nici un efect secundar, ma simt f bine, chiar si acum in weekend cand am avut tratament intensiv (as spune ca doar pastilutele femara mi-au dat o stare mai nasoal: oboseala, parca si ceva bufeuri, dar de cand le-am terminat, ma simt f bine)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Cumintzica povestea mea: trompe inflamate, suspecta hidrosalpinx, laparoscopie,hidro bilateral, o trompa clipsata, una salvata, fiv, raspuns cam greu, dar in final 7 ovocite, 5 embrioni(asta era ok), transfer 2 embrioni, beta 3.5 deci negativproblema????se pare ca a revenit hidro si pe trompa ,,salvata" pt ca, dupa spusele medicilor, totul era perfect si parerea lor sa le scot (medici:prof. Ron el, dr. Lutescu)inainte de transferul cucei 3 eschimosi. Deci mergem la Albulet sa rezolve problema cu trompele pt ca am inteles ca e cel mai priceput, apoi transferam eschimosii si speram sa ne ajute Dumnezeu sa se lipeasca de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Va doresc o saptamana usoara ,linistita si frumoasa ,iar celor care sunt in focuri le tin pumnii.


Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Buna dimineata fete albe
Eu nu mai am noutati astfel ca doar va citesc .Astept sa vina cm ca sa incep anticonceptionalele dar se lasa asteptat de 5 zile .Pana acum imi doream sa nu vina si acum nu mai am rabdare asteptandu-l....
Va salut si va urez toate cele bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Pety poate nu mai vine cm!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

rlk nu-i loc pentru ca am facut un test ieri si e negativ si plus ca acum o saptamna am facut niste radiografii pentru coloana ceea ce nu poate fi ok pentru o sarcina din cate stiu.nu-mi ramane decat sa astept .....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Pety iti tin pumnii perioada ce urmeaza!
Sa fii la fel de ZEN ca pana acum si rezultatul va fi pe masura
fete D'Albe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik33 spune:

Arabella, s-a rezolvat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

ce e cu chiulul asta??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

ma prezint eu la raport : vineri am punctia ...

Mergi la inceput