FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

rlk uite acusica vine vremea,ce crezi ca sta timpul in loc?:)


asta ne asteapta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cumintzica iti tinem pumnii stransi pentru vineri. Liza are mare dreptate. Asteptarea de dinainte de punctie e mult mai usoara decat cea din perioada cand astepti rezultatul. Si fetele glumeau cu mine in nov, si apoi m-am convins ca aveau dreptate. Cri Cri Cri, cand ne intalneam la monitorizari imi spunea de fiecare data ca partea cu punctia si ET e cea mai usoara in comparatie cu asteptarea rezultatului. Concluzia este sa stai linistita, fara nici un fel de stres si totul va fi bine. Doamne ajuta sa iasa cu ochisori!

Dellya
esti pe maini bune, deci mergi cu mare incredere si fara teama si fa-ti "curatenia de primavara".

Pety telefonul de confirmare trebuie sa-l dai pentru a te asigura ca nu s-a schimbat nimic in programul lui Terry si bineinteles nici in cel al Dr Albu.

Liza burtica si mami de burtica

Lumimar Irinuca, fata cuminte, si pe mama ei simpatica

Crystyne esti ok? Esti cam cumintica zilele acestea sau ne pregatesti de vreo surpriza? Ai facut cumva o IA urgenta dupa histeroscopie si esti ....? Eu te si-ti dau si multe

toate fetele D'Albe
SSSW asta-i mai special

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

ella ,am inteles acum:) multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Ellascumpa mea ha ha ,nu am cu ce sa ma laud si de aceea sunt asa tacuta .Nu stric eu "materialul" lasat de my husband pe IA...astept cumintzica sa vina uratii si incep distractia mai am un picutz...Pup cea mai scumpa fata care se gandeste la mine

Petty te urmez in cateva zile si eu...cred ca suntem in aceeasi perioada .poate cine stie ne vom intalni pe la monitorizari..

Dellya te vor suna ei cu o seara inainte sa-ti zica ora la care trebuie sa te prezinti la clinica...ca doar data ti-au spus-o nu?

Lizasi burtica

Cumintzica te asteptam cu vesti super bune ok?

Rlk te asteptam si pe tine sa ne urmezi

Angelika tu ce mai faci?

Arabella


Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna fetelor

Am sunat zilnic sa aflu ora, dar toate asistentele (sau cine raspunde)mi-au zis ca o sa primesc telefon inainte. Programarea mi-a facut-o asistenta domnului dr., cel putin asa s-a prezentat, si mi-a zis ca pe 18. m-a sunat chiar de 2 ori(asta era luni), marti am sunat sa aflu ora, mi-a raspuns tot ea si mi-a zis ca nu e langa calculator sa sun la spital, azi am sunat la spital si mi-a zis ca o sa primesc telefon cu 2 zile inainte sa-mi spuna ora. Ma disperaaaa

Eu mi-am luat trimitere de la dr. de familie, adeverinta de asigurat de la munca, am vb cu seful, asa ca sunt pregatita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Cumintzica presupun ca azi faci injectia de declansare, nu? Off am emotii pt tine, dar simt ca o sa fie bine asta inseamna ca luni iti face transferul? poate ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

pup toate fetele si va multumesc inca o data pt incurajari: ella, crystyne, liza (sa ne dai de veste cand se intampla minunea!), raluca, arabella,dellya, pety (sigur uit pe cineva)

dellya, ti-am zis ca asa a fost si cu programarea mea: eram disperata..inainte cu vreo 4 zile m-a sunat cineva sa-mi confirme data ('asistenta sefa' parca, disperati de telefoanele mele), cu acelasi mesaj: ma vor suna pt ora; nu m-a sunat nimeni , ci tot eu am insistat (nici nu mai retin daca la telefon sau m-am dus peste ei) si am aflat ora exacta. curaj! (stii ce somnic bun tragi la anestezie?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

neata fete albe!
va gasesc ceva mai bine zilele astea:) ,parca mai cu chef de viata ...
pentru flori albe
crystyne
mi-ar face mare placere sa ne intalnim si sper sa ne si recunoastem pe acolo...sa-mi faci cu ochiul:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

dellya, scriam la mesaj inainte sa vad ultima ta postare da, aseara am facut pregnylul (asistenta de la camera de garda a fost o draguta - m-a tinut de vorba pana la ora fixa la care trebuia sa fac injectia. a spus ca daca dr albu cere la fix, la fix facem, ca e un dr extraordinar care stie ce face...in fine, m-a facut sa ma simt bine)
da, probabil ca luni am transferul, a zis ca vorbim dupa punctie...
mi-ar face placere sa ne intalnim, sa-mi spui cand esti pe acolo...

pup toate fetele d'albe, vorba ralucai (rlk)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

cumintzica, multa multa bafta!! tinem pumnii sa se lase cu bucurie (adica )!

Mergi la inceput