FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cumintzica bafra maxima maine !!! tin pumnii.
liza bebelina asteapta primavara ?!?
Anika ce mai faci, doamna draga ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Da, Qiao, nici nu mai stiu ce asteapta Ma duc sambata la control sa vad in ce pozitie mai sta. Oricum se pare ca are un culcus foarte prietenos.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

daca ii place fetii acolo, ce poti sa ii faci ?!? La fosta mea odisee, era o tipa care statea in olanda si bebe depasise de mult termenul, atat de bine se simtea acolo. cum nu erau alte prob, dr l-au lasat in pace.
Eu cred ca astepta totusi o zi cu soare Cand faci 40s ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Da, Petty sigur i-ti voi face cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cumintzica, Dellya si celelalte fete D'Albe* ce urmeaza sa faceti proceduri cu anestezie generala si care va stiti ca ulterior aveti stari de voma, etc, pe principiul daca cereti vi se va da, puteti sa cereti anestezistului/ei sa va dea si medicatie pentru aceasta problema. Asa am procedat eu cand eram pe masa pentru punctie si m-a intrebat dr anestezist (era o ea) daca sunt alergica, daca ma stiu cu alte probleme, etc si i-am zis ca dupa fiecare anestezie, chiar si una locala, dau imediat la rate si ca daca are ceva pentru mine i-as fi recunoscatoare. Asa ca mi-a zis: sigur, se rezolva. A verificat inainte ceva cu Dr Albu daca introduc si ei o asemenea substanta, Dr Albu a zis ca ei nu au treaba cu partea asta, astfel incat dr anestezist a zis ca imi va mai introduce ceva in vena imediat dupa procedura, inainte de trezire si ca ma voi simti mai bine. Si asa a fost, intrucat in ziua aceea m-am simtit super ok, fara alte probleme gen greata, varsaturi, asa cum avusesem la alte 3 interventii anterioare.

Cumintzica bafta multa maine.


* made by RLK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

BUNA ZIUA FETELE ALBE!
IERI AM VB PRIN MESAJE CU DR NOSTRU SI JOI LA ORA 12 MA DUC SA-MI SCOATA STERILETUL .......NU-L MAI SUPORT SI PACE .......!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

offff ma Angi,tinem pumnii sa fie bine si sa vii cu vesti bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Qiao, luni se incheie 40 de saptamani, dupa cum a calculat dr. (ca ei iau ultima menstruatie, indiferent ca ai facut FIV sau nu). Dupa ultima ecografie, DPN era azi, ca masuratorile asa aratau. Iar daca ma iau dupa calculatorul FIV, pe 20 martie e DPN. Deci nu ma mai iau dupa nimic, astept

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc din nou, dragelor

ella, eu la laparo nu am avut probleme de greata, voma (nici nu as fi avut ce, eram cam nemancata de 3 zile, ca am fost cumintzica - degeaba credeti ca mi-am luat numele asta?-si am urmat intocmai pregatirea preoperatorie)...m-a omorat in schimb balonarea!... nu a functionat nici espumisanul, nici ceaiul antibalonare (poate doar putin)...ah, si tremuram din tot corpul cand m-au trezit (ce oameni, aveam un somnic asa bun)
dar sper ca anestezia de la punctie e mai light, nu??sau o fi la fel ca la laparo...? pt laparo m-au trimis la o consultatie cu anestezistul, acum nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

fetelor incep sa ma panichez
am recitit de 10 ori emailul luciei...ce trebuie sa fac/nu fac in legatura cu 'fara parfum si produse fara alcool, desi pot folosi un antiperspirant' (probabil au trecut prin experiente mai ...mirositoare?)...adica e cazul sa ma spal pe cap doar cu apa (sa nu miros a sampon) sau sa nu folosesc gel de dus? parca acu ceva timp povestea o fata (qiao?)inclusiv de spalatul sosetelor fara balsam?iar antiperspirantul oricum are parfum/miros...
stiti cumva la cat timp dupa trezirea din anestezie pot pleca (jumate de ora, 1-2-3 ore?)
daca va mai amintiti la ce capitol s-au mai povestit lucrurile astea, ma pot intoarce
(e destul de greu de cautat si recitit..cautarea iti gaseste capitolul, dar navigarea e greoaie..)


Mergi la inceput