FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monik33 spune:

Fetelor!!!!
S-a aprobat Proiectul de Hotarare de Guvern privind aprobarea programelor nationale de sanatate pentru anii 2013- 2014!!!!
Ce avem noi aici?!.............
"3. Programul national de transplant de organe, tesuturi si celule de origine umana;

Obiective:
a) cresterea numarului de donatori vii, donatori aflati īn moarte cerebrala;, precum si de donatori fara activitate cardiaca;;
b) coordonarea activitilor de transplant;
c) asigurarea testarii imunologice si virusologice a potentialilor donatori, precum si a receptorilor;
d) asigurarea supleerii fiziologice a organelor aflate īn insuficienta cronica ireversibila; si/sau īnlocuirea tesuturilor nefunctionale prin transplant de organe, tesuturi si/sau celule;
e) evaluarea periodica a pacientilor transplantari;
f) crearea si gestionarea unei baze de date informatice pe teritoriul Romāniei privind persoanele fizice care si-au dat acceptul pentru a dona celule stem hematopoietice;
g) tratamentul infertilitatii cuplului.

Structura;:
5.1. Subprogramul de transplant de organe, tesuturi si celule de origine umana;;
5.2. Subprogramul de transplant de celule stem hematopoietice periferice si centrale;
5.3. Subprogramul de fertilizare in vitro si embriotransfer."


FELICITARI SOSI!!!! "Nu e vorba "doar" de inca doi ani de Subprogram, nu e vorba "doar" de inca alte sute de bebelusi ce se vor naste! Ceea ce cred ca, de fapt, conteaza cel mai tare si mai tare este aceasta continuare istorica, in urma careia nu cred ca va mai exista cale de dat inapoi! Subprogramul 2011 - 2012, cu toate imperfectiunile lui, nu va ramane un episod izolat, ci a fost temelia pe care se va construi NORMALITATEA in viitor.


Noi pana la publicarea in MO!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Supeeer veste!!!!
Era si vremea sa treceti la injectii ai monitorizari !
Si sa avem o multime de gravidute!Doamne-ajuta!
Va puuup fetelor si va tin pumnii stransi!


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Ce frumos cadou de primavara pentru Doamnele D'Albe! Acum nu mai e vremea sa mai asteptati. Doamne ajuta sa treceti repede la Odisee

Pup Irinuca si mami de Irinuca si ma rog si pentru voi sa iesiti din primavara asta cu o veste frumoasa. Si asa omuletii de zapada vor simti ca a venit primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Ce veste frumoasa primavara si vara asta o sa fie plina de .

Felicitari fetelor de la SOSI

Ella scumpa ,da ce matinala esti azi..

Va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Stiti ce nu m-i se pare corect la subprogramul fiv?au parte de el numai persoanele care inca au ovare functionale.Cele care nu mai au ovare deloc de exemplu eu,nu au dreptul.Trebuie sa fac imprumut in banca ca sa pot face un fiv si daca nu reusesc din prima a doua oara nu mai am cum sa fac ca trebuie sa platesc imprumutul facut.Ar trebui sa avem drepturi egale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Oricum ma bucur pentru voi!bafta!si cati mai multi bebelusi la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Neata, fete D'Albe!!! Se aud strigatele de bucurie pana aici!
Bravo fetelor de la SOSI! Eu am dat anul trecut 2%, voi da anul acesta si toti care vor urma! Daca noi care trecem prin atatea greutati sa avem un bb al nostru nu ne gandim la cele care si-au dat tot sufletul ca acest Program sa continue, atunci cine sa o faca? Cei care va intreaba voi cand faceti un copil, ca si cum ar fi ceva de bifat pe o lista?
Sper ca sunteti pregatite pentru injectii, monitorizari si la final un plans de fericire asa cum n-ati mai avut demult..mai ales eu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Ma bucur ca sa aprobat proiectul pentru FIV
dar cu mine ce au??? am depus dosarul din noiembrie 2012 la medlife si nu am nici un raspuns..... pai mai prind eu banii, la cate dosare sunt aprobate in asteptare





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne e bine sa fii matinala - iti traiesti viata mai mult - si cand e primavara in aer e si mai frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Camcris eu cred ca nu au intrat in comisie dosarele din noiembrie-decembrie pentru ca bugetul era epuizat si nu stia nimeni daca va mai continua Programul sau nu. Parerea mea este ca dupa ce vor aloca banii se vor analiza dosarele care nu au primit raspuns. Trebuie sa primesti un rapsuns intr-un fel sau altul!
Va fi bine, vei vedea ca vei primi raspunsul asteptat si vei intra in linie dreapta in curand!
Doamne ajuta!


Mergi la inceput