FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

cumintzica12 eu voi trece la urmatorul nivel cand vor da drumul la fonduri, pana atunci incercam ca nu ne strica strica doar la psihicul meu o data pe luna, dar asta este, plangem, ne ridicam, ne scuturam de praf si mergem mai departe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cumintzica, eu am facut si cu Stan vreo 4 eco din 6, pt ca am facut FIV prin program, si el era responsabil cu monitorizarile. M-am cam suparat la momentul respectiv, pt ca am crezut ca va face Albu ecografiile. Stan nu prea are experienta, eu cred ca el e bun, constiincios, ca altfel nu il lua Albu sub aripa, insa fiind la inceput de drum ii e teama sa nu faca greseli si se misca precum melcul... Insa apoi m-am relaxat, am lasat sa mearga totul de la sine, ca n-aveam ce sa schimb, si in final rezultatul a fost minunat.
A, si am uitat sa zic, Stan statea si numara cu minutiozitate toate ovocitele, le masura, le trecea frumos in lista , cauta cate 5 minute dupa ovarul meu stang care e pozitionat un pic mai sus (deci mai greu de vizualizat), se incapatana sa gaseasca ovocite si acolo, desi ovarul meu intrase in greva si ramasese cu un singur ovocit... si ala vai de capul lui. La Albu, eco a durat 5 minute, a masurat vreo 4 ovocite - alea mai mari, si gata. Omu' a vazut in 5 minute ce trebuia sa vada, deci nu m-a mai chinuit.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Fetelor am facut si eu la doctorasul Stan o eco,dar a fost cea mai lunga eco facuta vreodata de mine...daca nu ma masurat,analizat,invartit pe acolo de am zis ca mor .saracutzu, el este mai meticulos asa din fire si face totul cu ffff mare atentie sa nu care cumva sa greseasca ca doar este ajutorul dr.white nu..

Dar sincer prefer la el decat la Ghache (sa ma puna ea pe mine sa-mi introduc eu maciuca) hmmmmm ,nici nu vreau sa ma gandesc..daca o sa pic la ea, dar din schema vad ca nu o am decat la 1 monit.si data trecuta am avut-o trecuta dar pana la urma tot cu White am facut..

In alta ordine de idei ea (dr.Ghache)este ffff buna in ceea ce face dar asa este ea mai zbanghie...nu a-ti vazut-o la MMF cum face? vb cu toata lumea ,rade cu toti.se baga in seama cu pacientele care asteapta,canta etc...este super mie una i-mi place de ea ...singurul motiv pt care nu o plac este legat de ce ziceau fetele(cu maciuca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Am fost si astazi la eco si gata, inchei aici a 2-a incercare. Nu am raspuns cum trebuie la tratament. Crestea endometrul si la o daza mai mare a inceput sa descreasca, deci sa se elimine. Am o luna la dispozitie sa ma linistesc, sa imi adun iar fortele si sa o iau de la capat.
Poate ca a treia incercare va fi cu noroc, sau poate puiutilor mei le place sa stea congelati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

rlk multumim frumos iti doresc si tie ca visul tau sa devina realitate cat mai curand.
cumintzica sincer daca ar fi sa fac inseminari nu as mai face pentru ca sunt sanse foarte mici sa ramai insarcinata. Eu am facut doua proceduri.Inteleg exact ce zici tu pentru ca exeact asa mi s-a intamplat si propunerea a venit din partea dr A spre sfarsitul tratamentului cand mi-a marit si doza sa stii ca nu am avut multi foliculi decat 5 din care a extras trei ovocite s-au format 2 embrioni si pana in a treia zi la embriotransfer a ramas decat unul de 6 celule iar acum avem o fetita de 360g vioaie foc.si iti doresc o reusita la fel de rapida ca a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Raluxas te pup fata draga si puternica. Stiu e o incercare grea aceasta, dar gandeste-te ca omuletii tai de zapada stau cumintei acolo si te asteapta pentru cand vei fi pregatita. Trebuie sa mai ai putina rabdare si apoi sa o iei de la capat. Esti puternica, sigur nu e o problema aceasta pentru tine.
Oricum priveste aceasta posibilitate sa-i tii acolo congelati ca pe un avantaj frumos pe care il ai (un plus de care nu toate ne putem bucura - si aici ma gandesc la mine si la multe alte fete de aici de pe forum, care nu avem posibilitatea sa punem la "iernat" piticii) si fii in continuare optimista. E mai bine ca s-a intamplat acum problema aceasta decat dupa decongelare, asa ca ei te asteapta in continuare - sigur le place acolo - si noua ne place sa ne jucam cu zapada

toate fetele D'Albe
Crys' si am si eu una pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Raluxas luna viitoare o sa fie bine, aduna-ti fortele,incearca sa te linistesti si o sa vezi ca o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Moni,m-as baga eu...ce trebuie mai exact sa fac?
fetele d,albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik33 spune:

Scumpa mea, ar fi minunat!!!!!!
Fetele de la SOSI sunt disperate, nu au gasit pe nimeni din 230 de fete cu dosare depuse...iar eu nu sunt buna de asa ceva, n-am curaj!!!
Poti sa le scrii direct aici:
www.facebook.com/vremcopii?ref=ts&fref=ts" target="_blank">http://www.facebook.com/vremcopii?ref=ts&fref=ts
Iti multumim din suflet!!!!!

SOSI :" Fara testimonialul unei persoane cu dosar „aprobat, in asteptare” pierdem sansa unei stiri la Realitatea, care sa „reanimeze” Subprogramul. Puteti da declaratia cu spatele / telefonic, nu trebuie sa apareti pe ecran, importanta este povestea, nu figura!
....
Sunt 230 de dosare "aprobate in asteptare" din 2012... Desi am facut tot ce tine de noi pe forum, retele sociale, e-mail, apeluri telefonice in clinici - nimeni nu a raspuns la apelul nostru de testimonial ANONIM pentru o televiziune importanta, acum, cand se joaca soarta Subprogramului...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

raluxas, imi pare tare tare rau...dar ella are mare dreptate: esti norocoasa, puiutii te asteapta bine-mersi pana vei fi tu pregatita...

arabella, you're a star, sa ne spuneti cand se intampla, sa ne uitam si noi

marystrumf...sunt constienta ca sansele cu IA sunt f mici...imi repet mie si ii repet si sotului, ca am cam inceput sa visam ...insa important e ca exista o sansa si eu vreau sa o incerc...nici tu nu ai optat pt Fiv de la inceput, propunerea de 'transformare' a venit la sfarsit, de la dr; daca alegeai Fiv, faceai alt tratament (mai de durata, mai puternic...de aia, sotul meu a fost pt IA la inceput, ii e teama de efectele tratamentului asupra mea...). tu esti o norocoasa, si eu cred ca exact asa trebuia sa faci ca sa ai fetita jucausa pe care o ai acum in burtica .
si noi, vom incerca 2 proceduri de IA (daca devin FIV, ca la tine, o sa accept) si apoi trecem la Fiv...


Mergi la inceput