FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Neata, fete d'albe!
EllaE
o sa fie bine, ai sa vezi! Doamne ajuta!
Liza cum esti? Garga a ta nu se grabeste sa vada lumina soarelui?
marystrumf12 sarcina usoara in continuare, sa te bucuri de fiecare piciorus jucaus!
Va pup pe toate, fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Raluca, se pare ca domnisoarei ii place la inghesuiala... Deci mai stam. Sau o asteapta pe bunica-sa sa isi rezolve problemele de sanatate. Adica mama mea, care e la mine acum si pe care o plimb pe la clinici sa faca niste investigatii.


ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Cumintzica o sa vezi ca intr-o zi ne vei povesti cum ti-ai facut prima injectie Nu stiu daca ai citit din urma dar eu cred ca am fost cea mai panicoasa de aici privind injectiile si cu toate astea pana la urma mi le-am facut singura .MMF nu lucreaza sambata si duminica dar poti incerca la spital..

Liza si burtica de fetitza jucausa

EllaE

Rlk ce faci scumpa ,cum esti?

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik33 spune:

Fetelor, sunt off topic,scuzeee, dar poate vede cineva anuntul de pe SOSI :
Voluntarii Sos Infertilitatea:
" URGENT!!
Dintre fetele cu dosar „aprobat in asteptare” cine vrea sa dea o declaratie la Realitatea TV, fie si cu blur?


Voluntarii Sos Infertilitatea Este foarte important pentru continuarea Subprogramului!

Voluntarii Sos Infertilitatea : Fara testimonialul unei persoane cu dosar „aprobat, in asteptare” pierdem sansa unei stiri la Realitatea, care sa „reanimeze” Subprogramul. Puteti da declaratia cu spatele / telefonic, nu trebuie sa apareti pe ecran, importanta este povestea, nu figura!"
....sper sa gasim o fata curajoasa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

marystrumf si fetita din burtica
crystyne, nu se stie niciodata, dar eu sper sa nu
liza, ella, rlk

marystumf, eu fac acum tratament de IA; la discutia de FIV am ajuns pt ca l-am intrebat pe dr white daca exista riscul sa fac tratament degeaba, tinand cont ca am o trompa nefunctionala (ca si tine). mi-a zis ca exista, dar ca totul depinde de nr si calitatea ovocitelor. daca-s bune dar pe partea nefunctionala, ar putea sa-mi propuna fiv...dar planul este de IA. sa vedem...vineri am prima eco...si mi-e sa nu ajung la "doamna cu maciuca" (nu o stiu, dar e de legenda metoda ei)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Liza multa sanatate mamei tale! Normal ca garga o asteapta pe buni sa fie pregatita sa o cuprinda in brate cu toata dragostea ei!
crystyne multumesc de intrebare. suntem mai bine acum, ne-am mai revenit cat de cat dupa pierderea din iarna, s-a mai refacut si mami dupa operatie. o mai iau eu razna o data pe luna cand vine cm! ma incapatanez si imi fac iluzii ca as putea ramane natural cu o trompa buna dupa laparo! desi trecerea lunilor imi spune sa imi vin pe cale, eu tot mai sper si mi-o iau in barba de fiecare data...
in rest, totul bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Raluca, multumesc . Si mamei tale aceleasi urari de bine!
Cumintzica, pe "doamna cu maciuca" o cheama Gache . Si mie mi s-a parut un pic stranie abordarea, insa pana la urma nu-i de speriat. E ea un pic mai ciudata... insa mai degraba l-as evita pe dr.Stan decat pe ea. Cand imi aduc aminte ca la el stateam cate 45-50 de min la eco, de imi amorteau mainile pe care le propteam sub fund...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

aoleu, face si dr stan eco? ca eu l-am intrebat pe dr white si a zis ca fie e el, fie dr gache (nimic de dr stan). eu am ajuns la el dr stan sa iau tratament pt infectie vaginala/spermocultura... si intr-adevar s-a gandit cam mult pt niste banale infectii...sotul a cautat apoi disperat pe net, ca nu i-a inspirat incredere atitudinea dr-ului. dar au fost eficiente, in final am obtinut analize bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

rlk, te inteleg perfect! am trait cu aceleasi sperante dupa laparo, cu o singura trompa functionala...adevarul e ca nu se stie, e posibil, deci merita incercat...la mine nu a fost sa fie in perioada in care imi propusesem sa mai incerc natural, asa ca am trecut la...urmatorul nivel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

fetelor sunteti criminale!

Mergi la inceput