FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

crystyne pe 22.04. o sa fie punctia conform schemei...am inceput ac sambata(in a 5 a zi de menstra)...sunt ok.calculam acum ca prima injectie o sa fie in a 22 a zi a ciclului menstrualoare e ok?stiam de iua 21 nu de 22 si imi fac griji.tu ai inceput?in a cata zi incepi injectiile de la prima pastila de mycroginon?

pentru fetele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Pety astept noua schema de la Lucia...s-au decalat un pic ca sa nu ma prinda zilele cele libere...si sunt un pic ingrijorata .eu data trecuta am raspuns mai greu la stimulare si atunci mi sa amanta ziua punctieie si et....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

CUMINTICA FELICITARIIIIIIIIIII!!!!!!!Fi optimista ,trebuie sa gindesti pozitiv ,vor fi cele mai grele 2 sapatamini din viata ta ,o sa vezi ca vor trece greu ,dar daca rezultatul este cel care il asteptam noi ,o sa uiti toata agonia!!!!!!!
Eu am avut 4 embrioni transferati ,la fel 2 saptamini mi-am facut griji de sarcina multipla ......ce ma fac eu ....si uite ca deznodamintul a fost tragic pt mine ....nici unul nu sa prins ........asa ca nu te mai gindi ce o sa se intimple ,deciziile o sa le iei la momentul potrivit ,si roaga-te sa fie un test dublu peste 2 saptamini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Joi am si eu intilnirea cu Albuletul nostru ,nu l-am mai vazut de vreo 4-5 luni.........probabil daia am inceput sa am si vise cu el :am visat ca nascusem un baietel superb ,si dr venise in salon la mine si ma intreba daca-mi place de copilul "NOSTRU ".Eu speriata l-am intrebat cum copilul nostru ....ca acesta este copilul cu sotul meu ,si el a zimbit si-mi spunea ca nu sotul meu este tatal ci el ......si ca sa ma pregatesc ca mai facem unul ca ies copii superbi din noi.............Doamne atit de real a fost visul .....si aveam un copil superb ... superb .....restul nu mai conteaza ..nu..???:)))))))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Pety tu ai in schema Gonal F sau Puregon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc fetelor, asa e, e f grea asteptarea...

angelika, esti mortala! m-ai facut sa rad si mie mi-e drag rau de el probabil ca e normal cand admiri si ai incredere intr-un om ( si nu e nici cel mai urat barbat pe care l-am vazut...bine, nici brad pitt nu e)
ai grija, cand ii intri in cabinet joi, sa nu te inrosesti/fastacesti
oricum, ai fost mortala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Sper sa nu ma fasticesc joi .........ca-mi vine in cap mereu visul ,i-am zis si sotului de visul meu ..........si mi-a spus ca atita timp cit ma linistesc si am un copil ......nu mai conteaza cu cine este:)))))) .............!!!!Dar a tinut sa ma intrebe daca era conceput pe cale naturala ???? Si da i-am spus ca din vis nu reiesea ca as fi facut tratament si modul cum mi-a zis sa mai facem un copil ... clar reiesea ca l-am conceput pe cale naturala ......!Doamne sunt dusa daca am inceput sa am vise erotice cu doctorasul nostru !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

hai ca ma prapadesc de ras (nu am gasit un emoticon pe masura)
joi intra si sotul cu tine ? poate ii faceti o propunere lui albu? chiar, el are copii? chiar ma gandeam daca o avea sau ba....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Cumintica,felicitari pt embrionasi
Sa fie lipiciosi si sa stea la mami in burtica la caldurica noua luni
Si eu am avut patru embrioni de calitate buna si doar unul a fost mai luptator....asa ca,stai linistita,sa se prinda ei si toti si va descurcati voi


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fete dragi,va pupam si tinem stransi,stransi pumnishorii pt voi
Sa auzim numai de rezultate bunneeeee


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput