FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

cumintzica tinem pumnii ... sa fie cu lipici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cumintzica sa fie iubareti de mami si sa se lipeasca bine acolo pentru urmatoarele 9 luni. De azi inainte trebuie sa fii doar optimista si cu zambetul pe buze - sa le creezi un mediu placut

Lauricea stai foarte bine cu rezerva ovariana avand in vedere ca ai facut si laparo si cele 7 IA. Important e ca rezultatul AMH sa indice intr-adevar rezerva ov si sa nu fie unul fals - stiu ca multe fete cu ovare micropolichistice au un fals AMH foarte bun (valorile sunt excesiv de mari, dar din ce ai scris tu, inteleg ca nu ai OMP). In schimb la tine pare o valoare "normala", deci ai sanse mari la Dr Albu. Eventual il mai intrebi pe Dr Albu cum i se pare aceasta valoare in raport cu istoricul tau, ca sa stai intr-adevar linistita ca timpul nu este un factor de stres. Succes!

Ce insorita se arata saptamana aceasta ,,,, ce frumos e sa fie primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

fetele
am revenit cu 3 embrionasi la cuptor
de fapt sunt putin bulversata ...pe drum ii spuneam sotului ca mi-e frica ca dr ne-ar propune 3...si exact asta s-a intamplat. optiunile au fost pt 3 (cu risc de sarcina multipla) sau sa asteptam pana in ziua 5 si sa punem 2 (cu riscul sa nu mai ramana niciunul)...pe principiul 'ce-i in mana nu-i minciuna' am fost de acord cu 3 (1 vor incerca sa vada daca rezista pt congelare)...mai ales ca dr albu catre solutia asta tindea si cum am mare incredere in dansul
de bulversata ce eram, nici vorba sa mai intreb de embryoglue
mi-am adus aminte imediat de london (london, mai esti pe aici?)..stiu ca la un moment dat s-a pus la tine problema de reductie de embrioni, si toate gandurile mele se duceau in directia asta ...desi e posibil sa nu se lipeasca niciunul, eu imi faceam probleme de asta
acum stiu ca trebuie sa ma relaxez, sa-mi continui tratamentul si sa astept... mai am o vesnicie pana la test...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cumintzica, iti tin pumnii sa fie cu lipici embrionasii. Si eu am pus tot 3, si nu am alte probleme in afara de trompe... si s-a prins unul singur. Eram si eu atunci la fel de stresata, mi-era teama ca se vor prinde toti. Sotul meu mi-a spus atunci sa asteptam sa vedem daca se va prinde unul macar, apoi sa ne facem griji... Asa ca iti doresc 2 saptamani cat mai linistite, in urma carora sa ne anunti vestea cea mare!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

cumintzica ce vesti superrrrrrrrrrrrrrrrrrr!de acum inainte trebuie sa stai cumintzica si sa te simti graviduzta deja....peste 9 luni jucam la botez:):):)iuhuuuu
o sa fie bine ,ai sa vezi...poop burtica ta ,pe puiutii tai ca sa creasca sanatosi si frumosi!Doamne ajuta!
fete albe primavara asta a inceput bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Felicitari Cumintzica, acum sa stai linistita, sa nu deranjezi bebelusii ca trebuie sa se cuibareasca bine la mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc, dragelor, sunteti minunate ca sunteti aici pt toate fetele care au nevoie de o vorba buna in momente sensibile

dellya, ai inceput pregatirea preoperatorie? respectiv regimul alimentar acum, fortransul maine (te sfatuiesc sa stai acasa maine)?

fetele d'albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Uff, EllaE, din pacate am ovare micropolichistice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Lauricea stai linistita. Sunt multe fete cu ovare micropolichistice care au ramas insarcinate si au avut o sarcina sanatoasa. Important e sa stii sa nu amani spunand ca esti linistita ca ai o rezerva ovariana ffff buna. Poate chiar asa este si atunci e foarte bine. Dar daca totusi rezultatul analizei respective nu e real e bine sa stii sa actionezi. Important cand mergi la consultatie la Dr Albu sa-l intrebi acest aspect - sa-ti faci o lista cu toate intrebarile, ca sa nu uiti ceva. Eu asa fac. El iti raspunde la absolut toate. Altfel daca nu-i punem intrebari verifica ce-l intereseaza si in rest nu discuta cu tine, retine doar pentru el ce are nevoie ca sa-si faca treaba cu profesionalism - ceea ce e ok, dar uneori poate vrei sa stii si tu mai multe, si atunci intrebi.
Ref ovare micropolichistice am o prietena care nu a reusit sa aiba copii in primii 4 ani cu o gramada de IA la activ, iar dupa primul FIV nereusit modificarile hormonale pe care le-a determinat acesta a ajutat-o sa ramana insarcinata in prima luna de dupa FIV, iar acum cand copilasul ei inca nu a facut 1 an este din nou insarcinata, fara nici un efort special. Important e sa afli care-i tragaciul si la tine ca sa-l determini pe bebe sa apara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Cumintzica felicitari , acum nu trebuie decat sa stai linistita ca puiutii sa se lipeasca de mami Asteptam un beta super baban...

Ella

Petty ce faci cum te intelegi cu ac-urile? tu cand ar trebui sa ai punctia?

Pup toate fetele

Mergi la inceput