FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

pt toate fetele

off, fetelor, daca in perioada de monitorizare si inainte de punctie am avut emotii mari, dar pozitive, cum le-am caracterizat eu....acum parca m-a apucat un fel de tristete...habar nu am de ce...poate speram sa fie mai multi embrioni (desi, am inteles ca productia e buna pt stimularea usoara de care am avut eu parte), poate functioneaza sistemul de autoaparare (ca sa nu fiu extrem de dezamagita daca nu reusim...), apoi ma gandesc ca nu am avut embiologul englez pe care-l cauta toata lumea (e o doamna, dar nu i-am retinut numele), poate o fi tratamentul pe care il iau (deja ma dor sanii, banuiesc ca de la progesteron...plus ca iau un antibiotic care-mi pica rau de fiecare data)...ma gandesc si ca programasem o calatorie cu masina pe la parinti in weekendul viitor (adica exact zilele 6-8, te pup, ella, nu stiam inca de recomandarea asta)...acum ma gandesc ca poate ar fi mai bine sa inventez o scuza (ca parintii nu stiu inca de fiv) si sa stau closca acasa...
apoi ma gandesc, ok, m-a anuntat ieri lucia ca sunt 2 embrioni 'buni' ...dar poate se intampla ceva pana luni cu ei...sau poate nu sunt amandoi de f buna calitate...

ella, ciudata faza cu lipiciul...adica, ma gandesc ca daca ar fi ceva bun/care ar creste sansele, l-ar folosi la toate fetele, nu? sau poate il foloseste, doar ca daca nu intrebi, nu stii...sa vad in ce stare oi fi luni, daca mi-oi gasi zambetul ca sa-l intreb asta...

da, legat de limbile straine, in momentul in care am dat-o pe romana parca am intrebat asistentele daca s-a mai intamplat, si au zis ca da...dar acum, va zic sincer ca imi amintesc momentele alea intr-o mare ceata, incat ma gandesc ca poate nici nu e o poveste reala si e doar efectul anesteziei...dar nu cred, ca i-am povestit si sotului imediat ce am iesit din sala...

deja ma gandesc cat de greu imi va fi in urmatoarele 2 saptamani...trebuie sa-mi revin, ca nu-mi place nici mie de mine asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Cumintzica, alunga gandurile negre ...nu e loc de ele ...husi- husi ganduri negre. Cauta sa-ti umplii timpul cu ceva placut: uita-te la seriale pe net, fa ceva prin bucatarie (paine, cozonac, etc) nu conteaza daca n-ai mai facut pana acum, ba chiar e mai bine sa faci ceva ce n-ai mai facut si nu conteaza rezultatul ... Ci doar sa-ti ocupi timpul si mintea.... La mine a functionat perfect la momentul respectiv, inainte de ET .... Si dupa ... pana au inceput scurgerile...da' nu e timp acum de amintiri neplacute ... primavara suntem optimiste. Iti tin pumii pentru maine si fii optimista si vesela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

annika prefer partea cu serialele, bucataria nu prea ma place

vreau sa va spun ca mi s-a schimbat starea la 180 grade: mi-a scris lucia ca au mai fertilizat 2 ovocite si ca avem acum 3 de gr1 si 1 de 1,5!; deci 4 f bune! nu-mi vine sa cred, nu stiam ca se poate intampla
sunt curioasa cate o sa-mi popuna dr white sa transferam....

pt toate fetele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Vezi mai Cumintzica ca totul este bine??? pai le-a luat mai mult sa convinga outzele, deci o sa ai copilasi incapatanati Hai ca o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Cumintzica - astea-s vesti foarte bune !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cumintzica yuhuuu !!! stai f bine, felicitari pt embrionasi !
mie la primul FiV dr W mi-a recomandat ca in ziua ET sa stau cuminte-cuminte, urmatoarele 2 zile sa stau mai bine pe acasa (era ianuarie), pe urma sa ma intoc la activitatile normala, dar fara stres si efort. de cand a venit embriologul englez am inteles ca nu mai tin asa de mult nici la cele 2 ore de stat acolo dupa ET.
gelul se numeste embryo-glue
de embriolog, relax. am avut-o si eu aceeasi dr la ultimele 2 fiv-uri (inainte a fost biolog, dar s-a specializat dupa plecarea dr Sandu), iar la fiv 3 am avut cel mai frumos embrion al meu.
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Buna fete dragi!
Cumintzica12: sa alungi toate gandurile negative, nu ai timp de ele acum, trebuie sa stai linistita, sa te relaxezi si sa te gandesti doar cum va fi cand vei vedea la analize rezultatul pozitiv Tinem pumnii ca primavara asta sa vina numai cu vesti bune!
Crystyne, EllaE, Liza79:
Liza, asteptam vestea ce mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:


qiao, daca imi spune de white sa stau acasa 2 zile, asa o sa fac (chiar daca imi 'consum' concediul)...orice spune dr white! mi-am anulat deja vizita programata in weekend...as fi stat stresata ca fac un efort care nu trebuie, mai bine stau cumintzica
dellya, asa se pare, outele mele au facut pe cochetele...
raluxas, ellamia si toate fetele
vin maine cu vesti, dupa ET (sa vedem cati ne sfatuieste dr white sa transferam)...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui EllaE

Lauricea sa te faca DR ALbu repede implinita si sa intri la odisee!
Ce AMH ai?


6,08 ng/ml

Multumesc pentru raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Cumintzica tinem pumnii azi

Pup toate fetele si va doresc o saptamana plina de vesti bune si usoara.

Mergi la inceput