FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Ai vazut draga mea ca a fost totul floare a ureche?si productia este buna ...acum urmeaza marea intalneala(cum zicea Ella).sa se iubeasca mult si sa fie niste puiuti super lipiciosi de mami timp de 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

cumintzica12: multumesc frumos. si eu am trecut prin emotii foarte mari. iti tin pumnii si vei vedea ca totul va fi asa cum iti doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cumintica ma bucur ca a fost ok interventia. Iti tinem pumnii sa primesti vesti bune maine.
Dellya te-au sunat de la MDL pentru interventia de luni?
Ce paciente dragute si speciale va avea Albisorul luni. Bafta fetelor, va tin pumnii

Andra pupici la burtica de fetita si la mamica de burtica.

Fetele D'Albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Off fetelor sunt nervoasa la maxim. Dupa ce sun si azi(ca in fiecare zi) sa aflu si eu ora pt laparoscopie, ma suna pe la ora 14.00 o fata sa confirm Histeroscopia de luni. Eu raman blocata Histeroscopie????pai eu fac laparoscopie, ca i-am explicat si asistentei hidrosalpinx, scos trompe asa ca fata imi zice ca revine dupa ce vb cu asistenta. Apoi ma suna asistenta nervoasa: cum doamna ca eu imi aduc aminte conversatia noastra si mi-ati zis histero...eu incerc sa fiu calma si ii spun: doamna eu am mai facut o laparo, am o trompa clipsata, am facut si pe cealalta hidro si tb sa le scoata pe amandoua sau cum decide medicul. Daca nu puteti sa ma programati luna asta, sp ca ma operez la alt spital. luna trecuta nu a fost dr, acum nu stiu ce s-a intamplat, vreau acummmmm. Dupa 10 min ma suna aceeasi asistenta care vb foarte frumos,de data asta, si imi spune miercuri la ora 11.00, dar sa fiu acolo la ora 09.00. Off cate problemeNu inteleg ce-i cu fetele de acolo, de ce nu sunt atente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Cumintzica ma bucur ca esti bine, bravoo pt outze...Sa dea Dumnezeu sa fie lipiciosi

Fetelor va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

hahahaha ... dellya, probabil ca te-a confundat cu mine.... cu mine a vorbit de histero ... dar pentru vineri

L.E.: m-am uitat in telefon: am vorbit cu asistenta la 14:30 si imi aduc aminte ca mi-a zis ca a sunat pentru programarea pentru histerosalpingografie ... eu consternata ii zic "nu, trebuie sa fac histeroscopie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cumintzica felicitari pt productie !
ML rules credeam ca numai fetele de la receptie sunt asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:


dellya, macar acuma stii! iti tin pumnii!

m-a sunat lucia: 2 embrionasi luni la pranz avem ET! nici nu stiu daca marti sa ma duc la serviciu...gasisem un articol al dr albu in care spunea ca 'dupa aprox 2 zile pacienta isi poate relua activitatea normala'..o sa intreb luni, nu vreau sa fac nimic riscant...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cumintzica felicitari pentru embrionasi
Referitor la serviciu, important este sa eviti stresul si eforturile excesive: aerobic, ridicarea greutatilor, etc. In instructiunile scrise pe care le vei primi luni vei vedea ca ei recomanda expres reducerea la minimum a activitatilor fizice doar in zilele 6-8, numarand inclusiv ziua punctiei - atunci ar fi momentul cand embrionasii se lipesc de endometru.
Apropos de lipeala, la ET sa-l intrebi - zambind - si daca foloseste "lipici special" - am scris mai demult cum se chema (ceva cu glue - nu mai stiu sigur). Stiu ca la unele fete l-a folosit, la altele nu.
Cat despre zilele de dupa ET - s-ar putea sa se intample ciudatenii (ex. a doua si a treia zi dupa ET mie mi-au iesit niste chistulete ciudate, fara sa fac efort - iti dai seama cat m-as fi ofticat daca le puneam pe seama efortului - Dr Albu a zis atunci ca e totul ok, sa nu-mi fac griji ca au patit si alte fete si li s-a pozitivat testul de sarcina, dar sa aplic tratamentul dat special pentru cazuri de sangerari - il vei primi si tu). Deci nu-ti zic ca nu e bine sa mergi la serviciu imediat, esential e sa stii ca iti permiti sa fii foarte relaxata - tu si uterul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Lauricea sa te faca DR ALbu repede implinita si sa intri la odisee!
Ce AMH ai?

Cumintzica super faza cu limbile straine dupa ce iesi din anestezie, am mai auzit si la alte persoane ca li s-a intamplat. E ciudat cum functioneaza creierasul nostru

Annika, Dellya si eu sunasem prima oara pe numarul de fix de la MMF sa fac programarea pentru histeroscopie si mi s-a zis ca voi primi telefon de la ei. A doua zi, dupa pranz, am revenit eu cu un telefon - de data asta pe nr de mobil de la MMF - si i-am intrebat in ce stare este programarea mea pentru histeroscopie. Persoana care a raspuns mi-a zis ca nu stie nimic de aceasta programare dar ca ma va suna asistenta care se ocupa. Dupa 5 minute ma suna asistenta si ma intreaba cand vreau sa fac programarea pentru histerosonografie. O lamuresc ca am solicitat programarea pentru histeroscopie, si inca asta cu o zi inainte. Si mi-a zis ca o sa vorbeasca ea la spital si ca anterior nu-mi facuse nimeni nici o programare.
Concluzia: trebuie insistat si cu mare atentie - trebuie sa repetam cuvintele esentiale cu toate persoanele cu care vorbim, sa nu avem senzatia ca stiu ele despre ce este vorba, ca deja am comunicat colegei.
Norocul nostru este ca Dr Albu e super profi si atent la amanunte si stie pentru ce intra in sala de operatii. Cel putin in ce ma priveste pe mine de fiecare data cand am interactionat imi stia istoricul fara sa trebuiasca sa-i amintesc eu ceva.

Mergi la inceput