FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Cumintzica tinem pumnii stransi,stransi,si te asteptam sa ne spui checked,checked la super productie de oo

Ella

Annika scumpa

Lizasi burtica de fetitza

Qiaoce faci tu?am citit ca a-ti avut o super intalnire intre "babutze"

Pup toate fetele fara exceptie chiar si pe cele mai tacute si "ascunse"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Buna dimineata!

Urmand sfatul "babutelor", m-am programt in dimineata asta la dr Albu. Abia pe 11 apr, 15:45 am gasit un loc disponibil.
Eu - endometrioame de 5-6 cm pe ambele ovare, hidrosalpinx(?) bilateral(vazut la eco in dec, iar in febr disparuse), metroragii de pe 15 febr continuu, sub folia de Marvelon.
7 IA fara rezultat pozitiv, o laparo in aprilie trecut, 2 HSG
Sotul - ok.

cumintzica12, iti tin pumnii pentru astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Bine ai venit la "albinoase" LauriceaTu ai nimerit bine programarea eu prima data am asteptat 2luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

intre timp a aparut si cm-ul ... am sunat pentru programare la Histero si acum astept telefon de la o asistenta (deci iara astept ... constat ca trebuie sa stai tare bine cu nervii ) si am vorbit si cu Lucia pentru schema de tratament ... se pare ca se va amana cu inca o luna ...e, aici m-am cam enervat ... da' cum sunt la mana lor desi pe banii mei ... inghit in sec si merg inainte si uite asa am ajuns de la FIV2 in Februarie (cum discutasem initial cu dr. A) cu FIV2 in mai ... nu mai conteaza rezultatul sa fie cel bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

lauricea, bine ai venit si bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Scumpa mea Annika,sa treci cu bine de histero si o sa vezi ca totul va fi bine ..dar nu ti-a facut Lucia programarea la histero?

Si eu am patit la fel ...trebuia sa incep in feb si uite ca nu am inceput nici acum dar asa a vrut dr,White sa ma analizeze bine inainte de fiv 2acum astept cu calm ...asta i-ti recomand si tie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

nu ... Lucia mi-a zis sa sun la receptie la MMF pe nr de mobil ... de la receptie au zis ca o sa ma sune asistenta sefa (parca) in cursul zilei de astazi ... astept cu interes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Stai linistita ca o sa te sune cineva...iar daca nu te suna pana la ora 16 mai revino tu cu un telefon ca sigur au uitat...nu este normal, dar se intampla...pe mine m-au sunat la histero 2 la 20 pt k era dr.White la un congres si nu au putut lua legatura cu el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetele.
eu sunt destul de prinsa cu diverse treburi, dar mai arunc cate un ochi, fac galerie azi pt oute bune si va imbratisez pe toate cu drag.
crystyne oh, da, ne intalnim, palavragim, bem limonada si ametim chelnerii de cap


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

gata! raportam productia de 'oo': 5 (din 9 foliculi buni vazuti de dr white miercuri)! am inteles ca e f bine tinand cont ca am avut initial o stimulare usoara, de IA. gigeii cica sunt si ei ok, maine primim vesti despre embrionasi!
ati avut dreptate, fetelor, nu a fost deloc greu! cea mai nasoala parte pt mine a fost branula (urasc orice seamana a ac si-mi intra in piele)....in rest, , nu am absolut nimic dupa anestezie...aaa, da da, mancarimi de nas si...pofta de a vorbi limbi straine...a fost f amuzant ca atunci cand m-au trezit din anestezie, am raspuns asistentelor in engleza (probabil ma visam la serviciu)...mi-am dat seama ca e ceva in neregula, dar si urmatorul raspuns tot in engleza mi-a iesit si am inceput sa rad...deci a fost o experienta distractiva! acum...asteptam cumintei....

andra, f frumos! o floricica pt fetita ta
lauricea, bine ai venit in grupul 'fanelor' dr white

va pup pe toate (nu mai dau nume, ca sigur uit pe cineva, si nu vreau sa supar pe nimeni)si va multumesc din suflet pt incurajari, chiar m-au ajutat



Mergi la inceput