Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor

Samira acum am citit ce ai scris (ca am fost in pauza de weekend) si am ramas masca...Am tot respectul pentru tine...si cuvinte deloc ....pentru ca orice as spune ar fi prea putin...sunt rascolita de tot...dar te admir ca vrei sa incerci din nou...

DanielaSM ma bucur mult pentru tine, sa fii o graviduta fericita, linistita si sa te bucuri de cele 9 luni la maxim

Broscuta, Camcris sunt alaturi de voi si va doresc sa treceti cu bine peste incercarea asta

Lara, Nannesubscriu la ce ati spus voi - partea de gramatica!; asa e corect cum ziceti voi e bine ca din cand in cand sa ne mai amintim si asta

Elly ce are daca faci FIV in post? DD iubeste copilasii si are grija de ei; dar fa tu cand te simti tu cu sufletul OK; cat despre botez, faceti voi bebe, preganteaza-te si vedeti atunci ce decideti si in functie de cum te simti

Fetelor va doresc tuturor o saptamana minunata! Azi e baba mea si sunt happy ca e frumoasa, senina si cu aer de primavara

PT Alex_Radu- estradiolul tau e la limmita pt FIV, dar nu e prost.Bafta multa iti doresc.
Daca poti fa-ti un AMH si el iti va spune daca ai rezerva ovariana OK sau nu si ovocite de calitate sau nu. Tinand cont ca FSH e bun, cred ca nu ai probleme dpdv asta. Cati ani ai?


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Elly, asa ca uitasem! Mai tii minte ca acum ceva zile vorbeam Plan A/B/C?
Ce are postul cu copilul, decat daca nu esti mare religioasa si nu intretii relatii in timpul postului Daca e asa, atunci imi retrag vorbele...
Eu sunt mai pacatoasa din punctul asta de vedere. Ce-i drept acum sunt in pauza, of!
Ce are cu copilul cu nasitul? Daca vrei si iti plac persoanele si simti ca vrei sa ii ai drept fini, de ce sa nu cununi?
Daca nu te simti bine, o sa iti dea scaun in biserica, etc. Te mai odihnesti...
Important sa faci ce iti spune inima!
Eu de Craciun ma plastream, iar de Boboteaza, Sf. Ion ma injectam... si uite-ma! Nu a zis DD inmultiti-va si stapaniti pamantul sau ceva pe acolo? Pai cum sa o facem daca acum e miercuri sau vineri si e post, etc.

Lara - oricum ar schimba Academia regulile de ortografiere, punem pariu ca nu o sa accepte niciodata "sa sti" sau "nu fa"?!
Meseriasii aia sunt din aceia care nu isi merita titulul, cum o ziceam deunazi.
PS. Felicitari pentru business case predat

Ari
Aadina - ce repede trece timpul!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Lara ,stiu histeria ,big time, So what!! dar lasa ca altii au ramas cu parte rea a histeriei, si eu m am ales cu partea buna, in orice caz iti spusesem in perioada aia ca merg la dochi meu adica la ""Varu Jan"" si daca stie de acest lucru i servesc cateva pumnale , nu i am servit,, in schimb am fost foarte acida si i am spus ca sa puna frumos in scris pt PK ca eu vreau si sunt dispusa sa incerc Endo Injury ,dandu-te pe tine "topmodel" ca tu ai reusit , you know my virtual friend????, si cand am sosit la prima consultatie PK s-a uitat pe scrisorica sa uitat la mine ,hmmm intralipds,prednisoloane ,etc... si a zis "Well we can try ,if you really want, but no steroids "" si punct !
Si atunci i am spus ca pot sa stau away de steroids , dar e musai sa incercam , si iaca asa s-a indeplinit inca o dorinta de pe lista mea!!

5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27


nanne, dap, asa stiam si eu, dar nush dc as fi reusit sa explic atat de stiintific toata treaba..se vede omu' de litere de la o posta (pe vremuri, invatam cu maman din Gramatica Academiei); ce ma surprinde e faptul ca, atata lume uita desinenta de persoana, si am observat asta, chiar si la cei de meserie..si la ritmul in care se schimba regulile de ortografie ale lb romane (scriem despartit, scriem legat, punem cratima, nu punem, scriem cu i din a, apoi iar cu i), sincer, nu m-ar mai mira nimic..
anyway, cu ocazia asta, poate mai cetesc si unii si altii



Sa traducem acest mesaj "inocent": mesajul este pentru Aristica, nu? Nu era mai simplu daca ii ziceai direct, public sau privat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DaniellaSM

Lara, my lady , nu am vrut sa sar calul aseara , desi I am selfish sometime , si mi place sa share things cand sunt 100% sigura , asta i tactica invatata de la proper english peolpe, ok sa trecem la treaburi mai serioase , asa dupa 4 teste pozitive am fost sambata sa fac Beta care rezultat nu l-am primit inca doar acum cateva minute prin telefon ca ar fii"over 500" ,,,,so avand in 7 ani de chin doar 0.1 beta , acu cred ca e de bine, si imi mai trag cate o palma ,rad&plang , ca acu incotro o iau ca habar nu am !! Pana aici am cunoscut terenul de aici incolo zici ca s pe teren minat!!

pt toate babutele,

5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!


felicitari daniella !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

felicitari Daniella,sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

seara buna fetelor.

daniella,esti gravi???
daca da.... felitari maxime.
scuze ca nu sunt la curent cu evenimentele.

n-am apucat sa citesc pe ziua de azi ca abia am ajuns acasa...si m-am si apucat de niste comenzi...acu' le-am trimis pe mail si vreau sa mananc ceva ca-s moarta de foame.

azi nu m-am dus la pilates....ieri mi-a venit CM si in primele 2 zile de CM nu ma pot duce sa topai,sa ma cracanez,labartez pe acolo dar in rest ma duc de 6 ori pe saptamana la sala...de 3 ori la pilates si de 3 ori la Zumba.
e foarte fain la Zumba....distractie maxima.

va pup si va doresc o seara frumoasa.


p.s. daca nu adorm dupa ce pap si fac baaie...mai intru mai tarzior.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Mihaella27 nu stiu cine esti, vad ca nici contributii pe aici nu ai, dar nu asta ar fi marele bai, ci faptul ca discutia nu era personala... Adica nu ti se adresa tie, dar nici nu te privea. Chiar de-ar fi fost, nu vad sa te fi numit careva mediator.
Daca ai altceva interesant la subiect si/sau obiect, eu una te rog sa o faci, dar mie una nu-mi place cand cineva da buzna hodoronc-tronc cu "rautacisme".

P.s. Ari

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

uuuuoooofffff, incredibil!


mihaella, ne cunoastem? eu cred ca nu! pai atunci, in primul rand, buna seara!

da, nu e inedita observatia ca, mesajele mele au nevoie de traducere (asta e!), dar, in mod particular, acela citat de tine, e scris in lb romana, da capo a fine, si nu cerea niciun fel de interpretare.
de lipsa PR sau purtator de cuvant, la fel, nu m-am plans niciodata, dar, acum ca te-ai oferit, ma voi gandi serios la alternativa.

mesajele de genul celui postat de tine, strict malitioase si nimic mai mult, sunt in principal motivul pt care (imi inchipui eu, cel putin) se rezuma lumea la a discuta despre conditiile meteo..apropos, daca tot ai intrat, spune-mi, te rog, cum a fost azi vremea in capitala, ca intr-un sevraj daca nu stiu..
asta asa, ca sa ai ocazia sa aduci si tu un aport constructiv discutiei de pe topic; dar, nu asta era scopul, nu-i asa?

mi se pare o lipsa de educatie elementara, o neobrazare, sa dai buzna pur si simplu, peste niste oameni necunoscuti, cu astfel de comentarii..dar, cum e lumea plina de ciudati, ar trebui sa nu ma mai mire nimic..

acum, asa zici tu ca scrie aristica? uite, eu nu am observat! dar daca stii tu ceva, ce le-a scapat tuturor, pai atunci poate iti asculti propriul sfat si lamuresti direct cu ea problema care te macina, simplu, public sau privat!

aristica
nanne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mda....uitasem ca si de "asta" am renuntat la forum.

nane,nu vreau sa polemizez cu tine si nici nu am intentia de a ma erija in avocat al "diavolului"...habar n-am cine e mihaela si ce a deterinat-o sa reactioneze cum a reactionat...dar nici cu reactia ta nu mi-e "rusine"

-niste postari de pe un forum public...privesc pe absolut oricine e curios/interesat sa citeasca acolo.

-da,e adevarat...n-a numit-o cineva pe mihaela mediator in vreun potential conflict de pe DC...asa cum nici pe tine nu te-a desemnat cineva sa ne predai lectii de gramatica pe DC si totusi simti nevoia s-o faci.Personal nu inteleg de ce ca nu e obligatoriu si nici nu se poate sa fim toti destepti,frumosi si buni pe lumea asta...mai sunt si exemplare inferioare in specie, fata de care exemplarele superioare...in superioritatea lor,frumos ar fi sa manifeste toleranta.

-inca una si ma duc de unde am venit...nu-ti plac "rautacismele" mihaelei din cauza ca e doar un user nou,aparut hodoronc-tronc si care si-a permis sa aibe "rautacisme" sau nu-ti plac "rautacismele" in general???ca daca nu-ti plac "rautacismele" in general..presupun ca ai luat atitudine vis-a-vis de "rautacismele" venite cu duiumul pe topic/forum si din partea unor useri consacrati...sau alora vechi le sunt permise "rautacismele" doar in virtutea vechimii pe forum???

imi cer scuze ca pun atatea intrebari...io-s mai grea de cap...da daca-mi explici ca la prosti...promit ca ma straduiesc sa inteleg.

in fine....seara buna tuturor...si spor la....la ce considera fiecare ca are de facut pe aici.







Mergi la inceput