Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #6#

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bioana n-ai ce sa-i faci, as isi cunoaste ea manutele. Cutand va desface pumnisorii si isi va baga degetelele pe gat, cate 1,2,3...
Dana, si Lu baleste cam din orice pozitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

ONUTZ cand nu reuseste cu pumnii isi indeasa degetele, cate 2-3 cate reuseste.de cateva minute avea 2 degete de la mana dreapta in gura si cel mare de la stanga...si decand si-a descoperit degetele nu mai ia suzeta...bravo ei.o accepta doar afara sau uneori cand e aproape adormita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Luci ieri sugea lingurita cu care-i dau completarea mulsa de la mine. A supt la ea cat a supt pana si-a bagat-o pe gat de era sa vomite si i-am explicat ca nu mai are voie sa vomite nimic acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Bioana, pe Irinuca mica. Si ema isi baga degetele si pumnii in gura, uneori asa tare ca regurgiteaza dupa. Asta e, daca le- a descoperit acuma .
Noi tocmaiam avut pana decurent juma de ora, tocmai cand ema facuse caca si voiam sa ii fac baie. Noroc ca mai era putina lumina afara. Dar a trebuit sa fierb un biberon canu mai aveam sterilizate .
O searabuna tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:





PUPICI SI FLORI DE LA GABRI.

BIOANA, A FASIT SI EA PUMNUTII. SI AL MEU II TZOCAIE INTR-O VESELIE DE VREO SAPTAMANA. MOR DE ATATA DRAG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Felicitari Onutz! s-o tineti tot asa!


O primavara frumoasa si calduroasa va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Multumesc, Ary!
Raportez ziua 3: succes total
In afara de asta ne delectam cu chiote, rasete in hohote si o fatzuca dulce de tot
Dar nah, stiti si voi cum e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Heheee, a venit primavaraaa pentru toata lumea!
Azi am implinit 4 lunite frumoase!
Am sarbatorit printr-o plimbare lunga, cam neapreciata de sarbatorita. Domnisoarei nu-i place in carucior si face tambalau mare. Maine as scoate-o din nou, sa se invete. Oricum am nevoie de ajutor sa plec cu amandoua, pentru ca pe Sofi mai trebuie sa o iau in brate uneori si singura nu ma descurc
Altfel, numai bucurii. Pumnii sunt si la noi la mare cautare! Un deliciu! Vorbim, radem, exersam chiar rasul in hohote, facem gimnastica, ce mai...o minune! Ne-am dezvatat chiar de obsesia cu statul in brate in pozitie verticala cu fata la lume. Nu ne prea impacam cu statul pe burta asa ca nici vorba de intors de pe o parte pe alta. O pun in fiecare zi pe burtica doar-doar prinde gustul...ash, vezi sa nu.

Acum sper sa o adorm si pe cea mare, ca piticot doarme!
tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Onutz, sunt atat de fericita pt tine!!!! Si sa stii ca si eu cred ca suntem in puseu. Vad ca cere la fel ca inainte dar suge mai viguros , e putin mai agitat si noaptea inainte sugea o data acum suge de 2-3 ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Neata! Cineva a cerut titi azi noapte din ora in ora... Nu papa asa des nici macar camd era foarte mic

Mergi la inceput