Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #6#

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mena1906

Neata! Cineva a cerut titi azi noapte din ora in ora... Nu papa asa des nici macar camd era foarte mic

de perfect - Gabriel

15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea

Pai da, mami, uite asa se fac falcutele tot mai grasute! Lasa ca e bine, se va opri el la un moment dat si va reveni la mese mai rarute.
Pupam delfinul(ca la ce obraji are nu mai putem sa ii spunem delfinas)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Angelique???
Geani???
Ce or mai face bebeii vostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

'Neata, dragelor!
Popeasco, felicitari pt cele 4 lunite!
Poate in primavara se va obisnui printesa cu iesitul afara, pentru ca o veti face mai des cu siguranta
Mena, ti-am zis, si eu cred ca sunteti in puseu si cred ca acelasi bebelus se manifesta diferit de la un puseu la altul pentru simplul motiv ca el creste si invata lucruri noi in fiecare zi, cred ca e normal sa se comporte altfel
O sa caut la alaptare, am gasit un post f frumos despre puseele de crestere si o sa pun linkul
Si noi tot des ne-am trezit azi-noapte, dar ma asteptam, pentru ca l-am privat pe Lu de 150 ml de lapte praf+tzatzica la desert, l-am trecut direct la desert, ca sa zic asa
Oricum a supt o ora intreaga si treaz si in somn pana cand a adormit, dar nu stiu cat. Presupun ca mult mai putin, in orice caz. Intr-un fel mi-e mila de el, nu pt ca munceste mai mult, ci pt ca nu mai e satul ca inainte, dar stiu ca ce-i dau eu e mult mai pretios.
Acum am o intrebare pentru mamicile care alapteaza exclusiv: cate scaune pe zi au comorile voastre? sau la cate zile?
Stiu ca e normal de la 7 scaune pe zi pana la 1 scaun la 7 zile, chiar la 14, pentru ca lapticul de mamica se asimileaza intr-o proportie muuult mai mare decat laptele praf. Dar tot ma sacaie intrebarea, pentru ca azi e a treia zi de cand Lu face numai pipi. Nu vreau inca sa-l stimulez in nici un fel, dar nah, e ceva nou pentru mine, mai ales ca are momente cand se screme dar face numai cate un partzulica
Si inca nu a luat nimic in plus in greutate. Daca nu s-ar zbate pe cantar as sti. L-am cantarit ieri ca sa vad cat va lua intr-o saptamana (vineri facem vaccinul de 4 luni si-l vom cantari la dr oricum) si cu ocazia asta am vazut ca nu a mai luat nici un gram
Sper ca e din cauza ca ce asimileaza foloseste in activitatile lui (dat din picioare, intors pe o parte, gangurit etc), dar sa nu puna nimic... inseamna ca nu prea are ce asimila...
Oricum deocamdata las gandurile astea deoparte, continuam ce am inceput si vedem ce si cum la doctor. Nu va imaginati ca daca dr va zice sa-i dau supliment o sa-i dau neaparat. O sa negociem
Pup fetele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Cellena, acum am vazut si postul tau de la alaptare, de la helpline. E aproape la fel de frumos ca cel care m-a impulsionat sa mai incerc o data si sa reusesc. As vrea sa-l fi citit mai demult si sa am hotararea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mena si nu numai, am gasit aici f frumos explicat si sintetizat despre puseele de crestere: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146380&whichpage=6
scroll down pana pe la jumatatea paginii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

OUntz iubita mea si eu sunt tot la a 3a zi fara caca cu Iv :)).. de obicei nu trec mai mult de 3 zile nicodata la mine..sa vedem daca si acum va fi la fel..
am avut si 10 scaune pe zi..si unul la 3 zile..pana acum asa a fost..de vreo luna de zile si-a rarit ff tare scaunele... adica face ori o data pe zi, ori la 2 zile si mai nou la 3 zile (de vreo 2 sapt e asa) , nu face tare cand face ci doar ca mai rar..eu nu-s constipata deloc culmea, eu m-am reglat de cand am introdus in dieta fructe..nu mai am probleme Slava Cerului!

al meu a inceput sa fie smecher de obraznicut;)) nu vrea decat in brate si plimbat la verticala ca un copil mare pe umar, aratat tot ce e prin casa,etc.. nu mai sta sg nici macar 30 de sec cat sa fac eu pipi..sunt dispe!! se plictiseste ff repede de orice.. trebe sa ma maimutaresc non stop si trebe sa am si idei noi de fiecare data altfel e grav:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Multumesc, Mami
Daaa, a inceput plictisul
Noi incercam sa-l mai fraierim pe Lu sa stea in carucior dar evident ca e muuult mai bine in brate, cu ochii cat cepele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Multumesc lacramioara si onutz. Azi am fost la shopping cu baiatul. I-a luat tati hainute de print. Saptamana viitoare avem botezul. Mi-a luat si mie martisorul consistent la comun cu mama soacra:costumaria de botez. Per total: me happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

A! Am alaptat in mall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Costumatia nu costumaria. Scriu de pe telefon nu am baut nimic.

Mergi la inceput