Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani dragi mamici! Sa fiti sanatoase, fericite si iubite!

Eu m-am instalat cu Stefi la birou, ea face tema la mate si eu lucrez, este o atmosfera de studiu intens

A aparut la cinema filmul cu vrajitorul din Oz, din pacate avem conditie pentru a merge la cinema, trebuie sa termine Vrajitorul din Oz (se chinuie de vreo luna sa-l citeasca, din pacate nu e prioritate pentru ea, prefera sa se uite la televizor)

Un week-end minunat va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

asa este la copii astia cu cititul..mai pe vrute..mai obligat ..totul este sa ramanem pe baricade. Luca a mai terminat o carte din colectia Goosebumps..daca astea-i plac ..asta cumparam

Aseara ne-am culcat la 4!! A fost la HBO ,un film de Almodovar...f tare!! Dar ciudat ca atoate filmele lui!!!Daca aveti posibilitatea sa-l vedeti..se numeste The skin I live in!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
In sfirsit a venit primavara, e o vreme minunata afara, chiar daca nu cu soare !
Va doresc un inceput de saptamina linistit, cu sanatate multa si munca putina !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Alice vreau si eu un pic de primavaraca la noi este o vreme tare mohorata
Kim ce cititi acum ca nu prea am inteles,baga detalii....si eu sunt ferma pe pozitii cu cititul....ai vostrii citesc subtitrarile la filme??
Liliana foarte fain filmuletull-am urmarit impreuna cu mandra mea...meii Adela pare de clasa a 4 a
Am pus si niste poze daca va era dor:))
http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/Facebook/2013/#!cpZZ4QQtppZZ20
hai puicei si o saptamana faina sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Kim, da, ff misto filmul . noi am vazut "Tinker tailor soldier spy", mi-am adus aminte sa citesc si cartea
Ioana, nu, Patrick nu citeste decat ff rar subtitrarile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza, la noi a plouat si e frigut :(
Giuli citeste la tv, nu i place cand ramane ceva in suspans si nu afla daca traieste pacientu` au ba, la grey`s de exemplu :D
Noi sambata am fo` la cosmetica la epilat de maini si urmeaza picioroangele peste doo saptamani.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria ai fost la epilat cu Giulik?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dada, pt ca au ras de ea ca era mai maimutza pe maini si a zis ca refuza sa poarte tricou vara asta :-) Asa ca i am explicat ce inseamna si a spus ca e pregatita. Si a fost. I a palcut ceara ca era rrroz. Azi a mers atat de fericita la scoala, nu va puteti inchipui, a scapat de un stres imens.
M am tot gandit si nu avea rost sa o las sa si manance nervii inca 1-2 ani cand era ceva inevitabil.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neata!
wow!!! depilat?? saracuta
Ioana , Luca citeste subtitrarile...chiar daca nu apuca la celel mai alerte sa citeasca tot...
Uit asta este colectia de citit:http://www.piata-cartii.ro/colectii/830/GOOSEBUMPS. Nu te gandi ca-s horror cum este trecut in wikipedia...sunt super pt copii,pt ca stau cu sufletul al gura si vor sa citeasca pt a afla sfarsitul..Luca a vizionat ce-i drept si filmele..sunt episoade de aprox 30 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

daca era afectata de chestia asta...bine ai facut!!
eu stiu ca pe la 15 ani , m-am depilat singura cu ceara..pe ascuns..alte vremuri..

Mergi la inceput