Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza si de la noi, e soare si placut afara.
Polux, succes maxim la voi
Andrea, ce recomandari vi a dat pt smalt ?! Imi pare rau, sper sa rezolvati problemele



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Asa, pentru smalt va spun ce recomandari am primit eu de la stomatologul nostru: sa se spele pe dinti de 2 ori pe sapt cu pasta de dinti cu fluor pentru adulti. Si periaj obligatoriu de doua ori pe zi.. noi nu reusim decat seara dimineata sunt prea varza ambii copii si noi pe langa ei.

Ca m-ati intrebat de tenis, copilul a jucat destul de bine avand in vedere ca erau orele de joc numarul 3 si 4 pe ziua respectiva. A fost greseala mea ca l-am lasat la antrenament dimineata si l-am dus la concurs dupa amiaza. La varsta asta nu pot juca 4 ore la rand (a avut doar pauza de masa de 2 ore care a inclus si transport si masa propriu zisa). Deci a jucat 11-13 la academie foarte bine, pauza 13 - 15 si la 15 a intrat in concurs ... a pierdut toate seturile, bine ca nu albe dar si 10- 8 daca pierzi, tot pierdut se cheama.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia se spala cu pasta de dinti pt oameni mari de vreo 2 ani deja.
De ceva vreme isi duce ceva periuta minuscula si paste de dinti - ambele primite la scoala si le foloseste si acolo, ca sa aiba dintii mai albi cum ii avea pe aia de lapte, nu poate accepta ca au alta compozitie :D

Wow, ce turneu lung de 4 ore a avut Victor

la no isunt +8 grade, yuhuuu


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Of, cat ati scris de cand am intrat ultima oara...
Vad ca toata lumea se bucura de primavara - dar cica saptamana viitoare va mai rabufni iarna inca o data...

Noi in weekend am fost la ice Hotel - a fost super, mai ales Tudor s-a bucurat enorm de joaca prin zapada de 2,5 m...din excursie ne-am ales si cu un nou membru al familiei - iepurasul Alex (sau Alexa, ca habar nu am daca-i fata sau baiat...). Asa ca mi-am facut de lucru si m-am dus sa-i cumpar cusca - am sa i-o montez sambata ca nu am avut timp saptamana asta - i-am luat ditamai vilutza - are camera la etaj si coboara in curte pe o scara interioara... va sta la fel de comfortabil ca si noi... Acum probabil trebuie sa-i gasesc si partener ca sa nu se plictiseasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, prea, prea tare, poate nu ne pui poze cu vila si locatarul
Si dupa ce descoperiti si i luati partener(a) ce te faci ? :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, partener???? io zic atunci sa ii sterilizezi ca altfel.. iepurenie scrie pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Andries ai dreptate. Recunosc, initial m-am ofticat ca a luat 89 pentru ca nu au fost grele subiectele (nici ei nu i s-au parut grele), apoi m-am gandit ca 89 inseamna nota 9, ceea ce e foarte bine!

Gabi, am vazut poze pe FB, ma bucur ca v-ati bine.

Pentru smalt nu ne-a spus ce sa facem, a spus doar ca orice supliment ii dau nu are efect pe dintii deja iesiti, doar pe cei inca in os.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! Intru doar sa va salut din lumea gripei.
Matei e spre bine, rapus de plictiseala cu bunica acasa (ma suna din ora in ora sa se planga de ea :) ).
Am decis sa nu il duc la scoala pana luni, la ei in clasa sunt 14 copii bolnavi...

Cristal, ma ingrijoreaza ce povestesti tu, eu sunt in categoria stres peste limita superioara...
In afara de tutun, bifez pozitiv tot ce spune Andries :(





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pai Rox - pasul 1 e sa descopar ce sex are asta - sper sa fie simplu...
Iar apoi ce e asa de rau sa fac o mini-crescatorie de iepuri?? Ce, voua nu as putea sa va dau???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Vezi ca iepurasii mici trebuie vaccinati ca altfel iti mor pe capete si in plus mancarea pentru ei e o problema, daca le dai faneturi ude, ii doare burta, se umplu de diaree si o sa puta rau. Socrela are iepuri si nu e chiar asa simplu din pacate. Dar sunt extrem de gustosi in cuptor

Mergi la inceput