Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Marineaza carnea de i-o dai mai intii in ceva cocktail (vodka, tuica, rom) !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc pentru sfaturi

O sa pun o poza cu jigodia cand termin curatenia o sa fac o poza la livada si la caine...la curte nu e cazul pen' ca nici o curatenie nu va face minuni...

In alta ordine de idei, eu sunt cam in stare de soc. Un coleg de-al nostru, nascut in aceeasi zi cu John, cred ca la acelasi spital, amici buni, fetele noastre mari au acelasi nume, fetele mici de-o seama...L-au operat azi noapte sa-i desfunde aorta, a zis sotia ca a facut infarct. Ma uitam la telefon si nu-mi venea sa cred. Slabut, calm, nu se ambala din orice (fata de noi care suntem mai colerici din fire)
Ce e viata asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

pentru arteromatoza ai nevoie de: cafea, tutun, stres, alimentatie haotica, colesterol mare, somn putin, fast food, sedentarism, lipsa viata activa (inclusiv sex), lipsa concedii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

pentru arteromatoza ai nevoie de: cafea, tutun, stres, alimentatie haotica, colesterol mare, somn putin, fast food, sedentarism, lipsa viata activa (inclusiv sex), lipsa concedii.

Andries

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!
uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!



Tre` sa iau masuri serioase


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andries, nu cred ca-ti trebuie toate la un loc, cred ca la colegul nostru stresul si poate nesomnul i-au fost suficiente.

Dada... si eu trebe sa iau masuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

stiam io ca secsu e raspunsu la toata sanatatea... hihihihi

fara gluma, Cristal, imi pare rau de colegul vostru. sper sa fie ok de acum inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata, dragelor !
Sper sa fie si azi o zi cu soare, chiar daca nu cu multe grade in termometre !!
Va astept la cafea/suc/ceai si va doresc o zi faina cu sanatate la maxim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

O cafea, un ceai? Soare? In sfarsit am si eu impresia ca primavara incepe sa castige lupta cu iarna!

Am fost cu Stefi la control la stomatologie aseara. Si avea o carie la o masea definitiva, care initial parea tare mica, dar era tare adanca. Si dr. a spus ca are smaltul tare prost, a intrat cu freza mult prea usor, probabil din acest motiv a facut si caria atit de repede (noi la 3-4 luni mergem la control) Se pare ca pana la urma lipsa lactatelor din alimentatia Stefaniei isi spune cuvantul. Oricum vreau sa le fac un set de analize la amandoi, la Matei trebuie sa verific si ASLO, asa ca trebuie sa ma gandesc cu ce ii voi mitui.

La evaluare la mate, Stefi a luat 89 de puncte. Deci a mai gresit ceva. Este tare imprastiata si neatenta in ultima vreme si grabita. Imi mai citeste din cand in cand cu glas tare si de multe ori nu sta sa citeasca cuvantul pana la sfarsit, citeste doar inceputul si apoi adauga ea ce terminatie i se pare ok

Cristalina, asteptam pozele, mai ales cu copacii infloriti. E super, vor avea fetele pe unde sa alerge la vara.

Liliana, bafta Adelei la teste! Desi sunt sigura ca le va lua cu brio!

O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
si aici soare dar frigut. pentru mine e clar primavara
Andrea m, asa si Patrick cu cititul. dar la el e dintotdeauna.... sper sa rezolvati problema dintisorilor.
Liliana, succes Adelei la teste. e o examinare nationala sau statala? la ce foloseste, e doar statistica?
o zi minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui amironeanu

Buna dimineata!

La evaluare la mate, Stefi a luat 89 de puncte. Deci a mai gresit ceva. Este tare imprastiata si neatenta in ultima vreme si grabita. Imi mai citeste din cand in cand cu glas tare si de multe ori nu sta sa citeasca cuvantul pana la sfarsit, citeste doar inceputul si apoi adauga ea ce terminatie i se pare ok

O zi frumoasa sa aveti!

Pupici,


Eu as fi zis: "La evaluare la mate, Vic a luat 89 de puncte. Deci a reusit sa faca aproape 90% in conditiile incare subiectele de la evaluare sunt foarte grele. Probabil facea mai mult daca reusea sa fie si mai atent"



Mergi la inceput