Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Raportez o zi obositoare si un bebe marait si plangacios pe dupa amiaza.
Maine la 17 mergem la vaccin si control.
Zizou, ma bucur ca iti prieste munca.
Aruba, mai intra si pe aici mai des.Felicitari pt noile achizitii.
Fleur, sper sa nu va procopsiti cu muci din nou.
Ina, sanatate multa.
Clay, ciudate achizitii mai fac si micutii astia. A mea inca nu isi nimereste nici macar gurita proprie si ma pregateam sa scriu ca sper sa nu se apuce sa ma urmareasca cu suzeta. Dar daca zici ca e achizitie, atunci astept urmaririle.
Va doresc o noapte buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna seara!

am fost azi cu marc la oftalmo si are strabism si un astigmatism mic. inca nu ii da ochelari, ne-a chemat peste 3 luni la control, dar bineinteles ca vom merge peste 2.
ca tot se discuta de imunitate: sotul l-a dus azi pe eric la control la pediatra ce l-a tratat de brosniolita (sa ne asiguram ca totul e ok) si l-am pus eu sa o intrebe ce sa le dam pt imunitate, sa le-o crestem. a spus ca nimic, fiindca ei au imunitate naturala. cica a nu avea imunitate ok inseamna sa faci, de ex, 2 pneumonii pe luna.
pe de alta parte, dr nefrolog de la bucuresti a spus ca este normal ca un copil sa faca pana la 5 viroze pe an.

ca_mila, nu cred ca bubele lui marc sa fi fost de la medicamente. si nici de la lp, cum ziceai tu, ioana.
intai au fost niste bubite rosii, apoi au devenit albe si au si disparut. au tinut f putin de data asta (o zi jumate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu nu le cant cu elefanti sau ceva cunoscut; inventez versuri si melodii pe loc si le place, orice as canta. mai si dansez cu ei, de cand a zis ca_mila ca incinge hore cu ana .
astept sa se faca mari si sa ma invite la un blues

edit: ana, parca tu scrisesei de o solutie de dat pe cap la bb-i pt coji? ceva de la avene?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Fetelor,

I-am bagat 3 ml panadol pt dinti, sper sa-si faca efectul si sa doarma linistita.

Muraturica vaccinare usoara!

Zizou, felicitari pt creierul inca functional!

Aruba, cum mai stai cu alaptarea?

Ina, multa sanatate!

Miha, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Da, din gama Avene Pediatril, Gel Croutes de Lait. Eu il am nedesfacut, a functionat sa il las mai mult cu samponul (se mai inmoaie). Pe el nu il deranjeaza, si are destul par incat nu prea le observ.

Cred ca si Aruba vorbea de el.

Muraturica, parca asta era ca urmare a sapt 26, nu imi mai amintesc. Eu astept cu nerabdare sa faca si al meu legaturi de genul asta, deocamdata vrea sa imi bage uneori degetele in gura, probabil sa afle cum vorbesc eu sau cati dinti tre sa ii mai iasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna si de la noi.

Ana cum a fost drumul de intorcere? I-a placut lui V in deplasare?

Aruba eu am crescut cantitatea de legume la 100 ml ca plangea ca se termina iar dr.a zis ca e ok o pot creste treptat.

De trei seri Silvi adoarme in pat, neleganat si ne plimbat, doar tinandu-ma de mana!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria0408

De trei seri Silvi adoarme in pat, neleganat si ne plimbat, doar tinandu-ma de mana!!!

Mami de doi leuti - Ana si Silviu


Felicitari! E vb. de patutul lui?
Ca Eric exact asa adoarme (cand nu adoarme la san), doar ca in patul meu!

Update: l-am luat de la cresa, pare ok, muci nu se vad si sper sa nu apara. In schimb, tot stricat la burtica e. Mi-a zis tanti sa-i dau morcov fiert si, daca obisnuiam sa ii dau, sa elimin cartoful. Eu nu-i dadeam cartof deloc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Maria, bravo pt somnul aproape independent! Multumesc de intrebare - am avut cu totii o noapte proasta, asa ca am plecat pe la 12. Am ajuns pe la 19:30, o singura oprire la soacra de vreo 2 ore in care am mancat si bebe ne-a incantat cu Ba Ba urile lui. Zice mult mai hotarat si convins, si Ma la fel dar mai rar.

Deplasarea in intregime a fost ok, in 2 nopti din 3 a stat treaz cate o ora noaptea dar mai face si acasa dintr-astea. Am dormit doar eu cu el si mi-a fost mai incomod, am dormit pe o canapea mica. Mi-am confirmat cu ocazia asta ca ii place sa simta ceva la cap cand doarme.

Am fost in multe vizite si a fost ok, atat timp cat a stat in brate la noi, sau pe langa noi. Oricum e mult mai usor sa ne dam seama ce vrea - scoate parca alte sunete de protest sau incantare, si se urca pe noi cand vrea in brate.

Noapte usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Haideti la cafeluta calda si la ceai.
Copilul meu e culmea: seara si dupa masa de dimineata adoarme singura singurica in patut la ea fara absolut nici o maraiala. Peste zi parca o pui pe carbuni incinsi in patut.
Maria, felicitari. Imi dai speranta ca se poate si la un moment dat va adormi si Aurora asa.
Va pup si intru deseara sa va spun cum a fost la vaccin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Cafea,ceai pentru toata lumea.Las si o bucata de tort,azi Mattia a implinit 7 luni!Acum se face anul..
Piticu' inca doarme langa mine,eu m-am trezit de vreo 40 de min,nu mai pot sa dorm..ne-am trezit doar de vreo 2sau3 ori peste noapte,nu-mi mai amintesc exact.
Maria,felicitari pt noua achizitie!
Lore,Lml Onutei!

Sanatate multa tuturor!
Va pup

Mergi la inceput