Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Buna dimineata!
Muraturica, succes la vaccin, sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Lml pentru Mattia, Vera!
Lml si Oanei, Lorena!
Sa fie sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Lml Onuta si Mattia!!

Multumim de cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Pentru cojitele de pe cap, eu i-am dat cu ulei de masline cu o jumatate de ora inainte de baie, apoi i-am spalat si pieptanat. A fost usor si pentru ca nu au chiar asa mult par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ca_Mila

Fetelor voi cum faceti cu dovleacul? il coaceti totul deodata? si il congelati? sau coaceti zilnic din el, eu asa faceam pana acum, dar nu cred ca mai rezista mult in beci si nu stiu cum sa-l conserv.

Mami de Ana (29.07.2012)


Eu asa fac, coc mai mult, opresc portie pt 2 zile si restul congelez nepasat, doar curatat de coaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

LML Onutza si Matti!

Balanta, si eu am procedat la fel ca drusu cu cojitele - ulei.de masline inainte de baitza, apoi lasat mai mult samponul in cap, dp care clatit binebine. Antoniei i-au trecut de cateva luni si vad k nu au mai aparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Lml Mattia si Onuta!

Eu m-am trezit racita! Cum oi fi racit stand in casa, naiba stie!
Ma doare gatul, nas infundat, ma dor ochii in cap si sunt ametita. Offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc pt raspunsurile legate de eliminarea crustelor.
imi spuneti, va rog, ce biscuiti sunt ok pt bb-i? fara zahar, gluten & co?

oli, sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata fetele

multu de cafea, eu acum o beau,

I s-a trezit la 8.15 si abia la 11.15 a adormit din nou.Dupa 3 ore, ca la carte

Am reusit sa ard legumele pt supacum pisici s-a evaporat toata apa nu stiu.Asta pt ca nu am bagat la oala minune si am uitat cum e in oala traditionala, trebuie sa o pazesti, eu la oala minune pun capacul si uit de ea

Balanta eu am dat cu diprosalic de 2 ori cateva ore si i-au disparut complet- asta mi-a indicat medicul ei curant

Ina sanatate si ti-am trimis numele invatatoarei.Eu la ea il dau pe juniorul A.Mi-a zis ca e mai tanara si mai aproape de copiii.rec o am de la invatatoarea lui V

Drusu bine ai venit!

Am copt si eu dovleac si i-am dat bambinei o bucata in mana, s-a facut ca purcelul dar era asa dragalasa

Sanatate bolnaviorilor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Zizou felicitari pentru reusita !
LML sarbatoritilor zilei !!
Fleur , noi de la iaurt am patit , dar dupa 3 mese de iaurtel , ne-am reglat . Si eu i-am dat cu fructe ( pt copii)

Andrei este tot " argint viu" , fascinat de mersul lui . Eu cant : Vino stiuca de mi-l culca ..... Asta-i cant de cand s-a nascut . Cand o sa inceapa sa vb sigur mi-l v-a canta el mie
Al meu adoarme ft usor , de regula san sau biberon dupa caz , la masa de seara , bagam un biberon , haleste 180 ml . Solidele le avem de 100 / 125 ml deocamdata . Nu pare a vrea mai mult . Nu mi-a mai racit decand nu am mai mers la kineto . Ii dau un oscillo pe sapt si vit C mi-a recomandat-o o mamica ( nu- mi vine in cap firma acum si nu pot intra in dormitor ca doarme ) oricum "scumpicica" la pret 45 ron , dar mi s-a spus ca este ft buna , asa mi-a spus si la farmacie . In fineeee ...voi vedea cat este de buna , imp este ca nu mi-a mai racit , acum nu stiu daca de la vestita vitamina C Afara iesim destul de mult si am inceput sa-l imbrac si mai subtire , cat se poate spune subtire , daca tot a fost pe plus la grade . Am mai dat un strat de haine jos . Am revenit la o trezire pe noapte la ora 3 , a plecat luna plina . Culcat 10 , trezit la 3 si apoi un mic scrancit la 6 pentru olita , somn de voie pana la 8 . Daca are somnul de 2 ore si jumatate ,chiar 3 ore uneori in cursul zilei, dupa trezite o ora si jumatate sta singur in patut , se joaca , nu am treaba cu el . Dar nu mai mult de atat

Maria , felicitari pt somnicul lui Silvi ... este baiat mare
Andrei de mult nu a mai ajuns la performanta asta , adoarme repede , nu ma chinui cu el , cu leganat in brate sau mai stiu eu ce ... dar nici singur , singurel nu are nici un gand . Cred ca pe la 5 luni mi-a adormit singur ultima data Acum cred ca la insuratoare se mai culca singur .


Muraturica , succes la vaccin !

Duminica face Andrei 8 luni , nu pot sa cred (vorba Verei) cand o fi trecut timpul asta atat de repede . Cel putin de cand am inceput diversificarea , trece fenomenal de repede . Cu ochii pe ceas tot timpul sa fiu cat de cat la o ora cu masa gata .... zboara

Va

Mergi la inceput