Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Fleur , sanatate Ericutului . Poate a fost doar un accident . S-a mai intamplat si la noi . In general dupa iaurt .
Drusu , ma bucur pt reusita surorii tale .
Lorena , esti o draguta ca ai sesizat de ziua mea . Da, pe 28 feb , sarbatoresc . Am considerat ca fiind ultima zi din luna da mai bine asa . 1 Martie nu-l simt asa de aproape
Anul trecut a fost 29 feb si m-am simtit cea mai fericita graviduta , in ziua respectiva intram in 20 sapt .... si acum am un baiat mare .
Care de aseara merge de-a buselea ( tot imi era teama ca nu o sa plece si baiatul meu )
Ne uitam la Suleyman si nu mai avea astampar , m-am gandit sa-l las pe covor , sa vad finalul linistita . Nu-l mai pusesem de mult pe jos , ca nu avea nici un gand sa se stabilizeze si sa plece ( la mine totul trebuie sa se petreaca repede , nu am rabdare ) si m-am gandit eu ca este mai bine sa nu mai stau cu paturi si cu pilota pe jos , ca fac balamuc degeaba in casa si el nu are nici un progres . Uite ca a reusit pana la urma . La cat l-am criticat , cred ca s-a saturat si el

Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Lasa muraturica ca si noi avem elefanti in repertoriu "Elefantul Cici si-a pierdut cipicii".
Multumim de cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Neata!
Hahaha,si Emma e fan elefantii
De 3 zile suzeteste fata cu un spor ,s-o mance mama,e muuult mai usor asa pe timpul zilei.Se calmeaza instantaneu,de parca i-as da calmante.
De ieri a acceptat sa bea si apa din sticluta.Deci vad ca la noi merge cu NUK ortodontica,si suzeta si sticluta.Peste vreo 2 zile incerc iar cu LP,poate bea macar seara sa fie mai satula.
Timi iar a dormit la ea in pat,dar la un moment dat m-a chemat la ea putin.
Fleur,sper ca e bine Ericutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Neata,
Profit de somnul de frumusete al piticului sa scriu si eu un pic.
Raportez o noapte obisnuita cu ..treziri,nu-mi mai amintesc cate.De aseara m-am prins ca o sa fie o noapte oarecum agitata ca se scremea si..nimic.Azi dimineata a reusit sa umple pampersul deci acum el doarme linistit iar eu bantui..
Fleur,sper doar sa fie un caz izolat si nimic serios.sanatate multa Ericului!
Muraturica,m-am terminat de ras.si eu ii cant ocazional lui Mattia cantecelul cu elefanti dar cred ca trebuie sa fie stresant sa-l canti de un nr de ori zilnic..Nu merge sa schimbi repertoriul?
Laura,felicitari Andreiului pt mersul de-a busilea!Ti-am zis eu ca n-ar mai trebui sa dureze..Stai sa vezi ca o ia si in picioare cat de curand
Lorena,imi pare rau ca n-ati dormit toata noaptea.E de la dinti?

Va pup pe toate,zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna dimineata,

Noi inca nu am plecat spre casa, sper sa ajungem pana diseara... Am dormit putin toti.

Lorena, !

Muraturica, eu am avut interzis (de la sot) la elefanti, in schimb m-am oprit la 3 iezi cucuieti. Sotul ii canta doar improvizat, si la un mom dat (fara sa isi dea seama) canta pe linia melodica a 3 iezi, nu mi-a mai iesit din minte si iezi sa fie...

Laura, felicitari, de-acum ne scrii de pe covor. Si eu m-am gandit la 29 febr, ca nu stiu pe nimeni nascut atunci, dar credeam ca mai e pana la sfarsitul lunii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata dragelor,

Muraturica, si la noi eledantii care se leagana sunt cantecul de impacat: cand nu mai are stare sa-i fac masajul la picioare, cand plange la imbracatul in costumul de fas, cand se jeleste seara cu biberonul in gura, cand se cearta cu sanul... Elefantii aia o calmeaza. Am mai incercat eu si "In padurea cu alune" si un cd cu cantecele pt copii, dar nu, elefantii sunt secretul!

Ana, de ce ti-a dat sotul interzis la elefanti? :))))

Felicitari Andreiutzul umblaret!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

De la a treia trezire am luat-o langa mine si am stat asa tzatza-n gura pana la 9.30. La 10.30 a inceput sa se miorlaie, i-am dat sa suga si a adormit. Eu casc de-mi rup falcile, dar nu ma mai culc, ca acum se trezeste ai daca reusesc sa adorm ma capiaza mai rau 10 minute de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Aoleu, lore ne si vad pe amandoua la socola fiecare cantand cu elefantii ei. . M-a distrat ideea, sper sa nu te superi, dar eu am o imaginatie tare bogata.
Vera, nu merge sa schimb reperiul si nici nu merge sa pun cantecul cu elefantii din laptop.
Ana, chiar, de ce e interzis de la sot?
Laura, felicitari pt umblaret. Va mutati pe covor.
Oli, bine ca ai zis de masaj. Chiar vroiam sa intreb. Aurorei nu ii place de loc si nu sta locului nici un pic. Ba mai mult, oricum i-as face se maraie, drept urmare nu ii prea fac. O fi rau daca nu ii fac?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

La multe lunite Emma!si scuzati de intarziere!
Kimmy, si eu eram f ferma inainte sa nasc. Acum mi-a trecut . Eu nu cred ca putem trage concluzii pentru nimeni altcineva inafara de noi insine. Eu nu dorm cu ea de obicei caci am vazut ca o deranjez. Dar imi e tare drag sa dorm cu ea. Acum, ca suntem la bunici, trebuie sa dormim impreuna musai. Are nopti in care doarme dusa si altele, cum a fost azi noapte, cand indiferent unde o puneam, ma trezeam cu ea lipita de mine si mufata la bratul meu sau la obraz sau la pijama...pe unde apuca. Toata noaptea a cautat tzitzi. Si cum o demufam, cum scancea de zor. A fost horor. Cred ca e de la dintzishori. Asa ca Lore, ale noastre chiar sunt surori...

Lore, la mama e bine dar e bulversant. Multa lume se perinda in continuu. Ana pare f fericita pe tema asta dar se oboseste f tare.

Michelle, santate Clarei. Doamne cate a facut... ea e pe PL exclusiv acum?

Balanta, bubitele pot fi de la LP. A mai patit-o o prietena la un mom dat cu baietelul ei. Cum arata? sunt cu cap alb sau doar rosii si inflamate?

drusu, pai spune asa! Ca esti sora aadinei :). CE mai face Adina?

Fleur, si a mea face kk urat mirositor. Dar asta de cand cu diversificarea. Maine ii duc kk la laborator.
Ce fain povestesti de Eric cum se joaca!

A mea nu baga lingurita cu mancare in gura nimanui. Tot ce e cu mancare e A EI EXCLUSIV! :)))

Muraturico, mai bine inregistreaza-te si pune-o in bucla :))))
Legat de masaj, nici eu ni-i prea fac Anei...

si ca anunt, sa stit ca mama mi-a spus ca s-a confirmat in Cluj deja un caz de gripa porcina si din pacate e o mamica insarcinata in 28 de sapt care a intrat si in coma. Au scos copilul si incearca sa salveze mama, dar e cumplit! Asa ca mare grija!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

intru si eu pe fuga, am fost la piata dupa martisoare si am gasit ceva,i-am plimbat pe I si pe A ca sa ia aer!

Diseara ma duc la sedinta si mai de copt un dovleac, mi-a adus si mie cineva azi de la tara.Sper sa ii placa si lui I

Deocamdata suntem tot la piure de legume cu muult lapte in el, sper sa mai inaintam si noi cu diversificarea.Mie mi-a crescut productia, oare o fi de la biscuitii mei??

Mergi la inceput