Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Roxy, deci sa ma rog sa-mi vina CM. Of, incepe sa-mi scada productia la 650 ml , dar nici ca am mai bagat pastile (galaforul e de baza la mine). Ma gandesc ca ar fi cazul sa ma opresc.. nu sunt decisa inca, dar am trecut de pragul celor 6 luni propuse.

Vera cam lunga stationarea in butoi, hai afara! Sper sa te ajute CM cum spun fetele!

Drusu, bine ai venit! Sora ta tot prin fertilizare a reusit?

Oli, felicitari pt masuratori! De ce te-ai enervat la Ikea?

Balanta nu te mai panica cu microbii, oricum sunt la comun!

Mihaela, ce diagn9stic, ce tratament! Multa sanatate!

Laura cand iti serbezi ziua pe 28?

Fetelor haideti la Sibiu ca e frumoasa vremea. Muraturica venim peste tine!

La multi ani, Emma! Sa cresti mare si sanatoasa!

Ali, unde esti? Ce face Rafi, ati scos firele?

Fleur, cand trebuie sa incepi lucru?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Fleur, imi pare rau de Eric. Poate ar fi de ajutor un pliculet de Smecta, nu stiu daca ai sau un ceai de menta. Marul copt e bun in cazuri de scaune moi, morcovul fiert, dar cred ca stii deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Lorena, multumesc! Eu am 3 surori (deh...multe fete). Cea mai mica a reusit prin fertilizare, dupa 3 incercari si multe inseminari. Va naste in aprilie o fetita. Gemenii sunt ai alteia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Dru, ma bucur ca a reusit si sora ta cea mica! Sa aiba o sarcina usoara si un bebe sanatos! Unde a facut fertilizarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Fleur, asta iti mai lipsea! Sper sa-si revina si sa fi fost doar un incident izolat scaunul diareic.

Lore, era aglomeratie ca la balamuc la Ikea. Cum e in supermarketuri de sarbatori. Eu nu mai fusesem din iunie anul trecut. Cand merg, merg cu un scop, nu sa casc ochii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Oli, dar scopul poate fi si sa casti ochii! Glumesc, te inteleg, noi am mers de destule ori in weekend, cu bebe. Acolo nici nu ma stressez (ca ne aud ceilalti) daca plange, ca sigur mai plange unul la nici 20 de metri :)).

Fleur, sper si eu sa fi fost ceva izolat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Fetelor raportez o noapte alba! Daca mai sunt doua la fel imi trimiteti si mie o ciocolata la Socola. In curand se fac 24 de ore din care20 am stat cu Oana in brate. Acum vb de mama focului, nici gand de somn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare fetele. Lore imi pare rau ca nu ai dormit. Va las o cafea mare, mare de tot. Noi suntem bine. A venit si Nectarel din coiaj mai gras si mai nebunatic. Nu mai vrea decat in brate sau sa te joci cu el. Ieri am avut o zi aglomerata rau si nu am mai intrat dar v-am citit. Imi pare rau de piersicutele racite. Sanatate multa. Miha, ce foaie de observatie. Drusu , bine ai venit.sa-ti fie sanatosi nepoteii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Ada, multumim de cafea.
Lore, imi pare rau de noaptea alba. Sper sa vina vremuri mai bune curand. Va astept la Sibiu pe toate ca se pare ca si azi va fi vreme buna.
Fleur, sper ca a fost un incident scaunul diareeic si nu va avea Eric probleme.
Aurora doarme si eu profit de ocazie sa lucrez cate ceva.
Lore cred ca ne intalnim la socola, dar eu vin din alt motiv. Aurora mea e tare cooperanta, cu o sigura conditie: daca ii cant cu elefantii (un elefant, se legana, .....)Mancam cu elefantii, dormim cu elefantii, ne oprim din orice maraiala cu elefantii si eu cred ca daca ar fi fost sa pun cap la cap toti elefantii pe care i-am numarat as fi trecut de milion. Ma aud si noaptea in somn cantand porcaria aia de cantecel si mai am si o voce ingrozitoare.
Va pup si va doresc o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Multu de cafea
Asta noapte a mea a stat treaza vreo 30 min dar a adormit singurica la loc
In schimb m-a tzatzalit non stop
Muraturica am ras cu elefantii tai


Mergi la inceput