Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Si ieri si azi ,am fost servita cu prajituri si am refuzat.Oare m-am defectat definitiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sigur ca esti defecta
Chiar ma gandeam ieri la disociata 3-3-3, ca mi e un dor nebun de lapte si iaurt si de fructe, dar stau cuminte inca o luna :D si visez si eu :-)))


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Minunatul meu maninca acum capsuni,pe linga mine.
Tot de fructe mi-e si mie pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu imi pregatesc mancarea pt maine , varza :D
Mi-am luat deja desertul = ceai :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

azi cafeluta cu lapte de migdale si slaninuta cu carnaciori,
szivarvany si eu nu am mai slabit da is ok chiar ma bucur ca nu vreu nici prea mult prea repede am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica si minunatul meu sia cumparat doua feli de tort, da nu avui pofta cred cas si eu defecta sau nu mai simtim nevoia de dulce diparu bre disparu asa in neant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Like pt ca suntem pe aceeasi lungime de unda


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Da ,foarte suspect! Problema e ca eu visez mincare. Amintirile ma rascolesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Buna, am intrat sa va salut, nu voi mai scrie ce maninc, sa nu va fac pofta,
tin un regim combinat din toate celelalte, nu stiu daca va da rezultate, si va trebui sa ma orientez spre unul anume
oricum pentru mult timp mi-am interzis piinea, dulciurile,cartofii, orezul si pastele,
incerc pe cit posibil sa-mi calculez caloriile si sa nu maninc bombe calorice, undeva sub 1400 calorii zinic.
seara imi e cel mai greu ca maninc ultima masa pe la 17 si apoi pe la 22 mi se face o foame.
vom vedea ce va iesi, sper sa nu abandonez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe03

Buna, am intrat sa va salut, nu voi mai scrie ce maninc, sa nu va fac pofta,
tin un regim combinat din toate celelalte, nu stiu daca va da rezultate, si va trebui sa ma orientez spre unul anume
oricum pentru mult timp mi-am interzis piinea, dulciurile,cartofii, orezul si pastele,
incerc pe cit posibil sa-mi calculez caloriile si sa nu maninc bombe calorice, undeva sub 1400 calorii zinic.
seara imi e cel mai greu ca maninc ultima masa pe la 17 si apoi pe la 22 mi se face o foame.
vom vedea ce va iesi, sper sa nu abandonez

O perioada va tine,dar ar fi mai eficient sa disociezi un pic.Tu ai o viata activa?Poti calcula necesarul de calorii ,ca sa-ti faci o idee,daca ti-e mai usor hipocaloric.
Cind ti-e foame ,in teorie ,bea 2 pahare cu apa.
Cit ai dat pina acum?


Mergi la inceput