Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Vreau_bebel m-am uitat in urma la mesaje si spunea-i ca trebuie neaparat certificatul de casatorie,ai idee de ce? Eu nu sunt casatorita si mai pus pe ganduri.
Fetelor care sunteti in Istanbul la ce hotel stati,este in partea asiatica sau europeana,este hotel cu care are clinica contract, ce pret are camera?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Vera sa stii ca intamplator chiar am intrebat o pe Daniela si a zis ca nu se face fiv decat cuplurilor casatorite. Eu zic sa pui problema expres intr un mail sa nu faci drumul degeaba.
Despre analize, la mine s a uitat doar la contagioasr, poate din cauza ca nu era la mn probl.
Doamne-Doamne e cu noi in continuarea, maine am transferul de blasto, mi era teama ca nu vor rezista



-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Dragele mele,
Am ajuns acasa de pe taramurile otomane. Vineri dimineata in jur de ora 6:30 cei de la hotel Charter ne duc la aeroport. Dupa ce facem check-in trece un timp si ne urcam in avion. Ajungem in Istanbul in jur de ora 10:00. La iesire o multime de indivizi cu pancarte asteptau care mai de care sa fie descoperiti de persoanele de pe pancarte. Trec o data prin fata lor si nu imi vad numele. Zic: sa mai trec o data, poate nu am vazut bine? Ei isi flutura pancartele da-de da-de se scapa de o grija, si eu nimic. Dar nici numele nu mi-l vad, asa ca mai trec o data prin fata lor, ei isi flutura din nou pancartele dar dezamagire. Daca eu au fost dezamagiti va imaginati cum am fost eu? Scot telefonul si incerc sa-l sun pe domnul sot. Il sun o data nu reusesc, il sun a doua oara nici atunci. Incerc sa intru pe net si pe cand ma pregateam mai temeinic ridic ochii si vad un turc tanar si frumos cu o pancarta la subrat, venea agale no stress, no pain. Ce credeti, pe pancarta era chiar numele meu. Incerc sa-l agat, el nu si nu. Ii explic in engleza ca numele de pe pancarta e numele meu. El nu si nu. Apoi ii explic prin semne inca o data ca numele de pe pancarta este numele meu, in sfarsit intelege si ma conduce la masina. Drumul pana la clinica o adevarata aventura. Soferul conducea aproape lipit de celelalte masini. Autostrada pe care mergeam avea 14 benzi, 7 pentru un sens cu tot cu banda de refugiu, si toate pline. Cumva ajungem la clinica dupa 1 ora si jumatate de mers. Soferul ma lasa in fata clinicii, eu intru si cu toate ca am fost atentionata de voi ca receptionerele nu stiu engleza, totusi incerc sa le spun ce vreau. Ele nimic, apoi ridic 4 degete arat spre in sus si ele isi dau seama ca vreau la etajul 4 si ma conduc la lift. Ajunsa sus, fetele ma intreaba Daniela, Olga, sau ...? mi-au mai spus cateva nume pe care nu le-am retinut, iar le spun Daniela. O cheama pe Daniela si rezolvam cele ce erau de rezolvat. Ea imi spune ca analizele sunt prescrise, eu trebuind sa dau sange si sa platesc. Apoi imi spun cat costa analizele: 442 Euro, eu fac ochii mari cu gandul la cei 750 de Euro de care imi vorbea Tayfun, dar nu zic nimic ca poate se razgandesc si imi cer tot atat. Ghiciti cu cine ma intalnesc pe hol? Un cuplu de tineri draguti, asteptau si ei cu emotii pe hol. Ceva imi spunea ca sunt romani si cred ca am auzit-o pe Daniela spunand acelasi lucru. Imi fac curaj si intreb: sunteti romani? ei: da! eu: de unde? ei: din Sibiu, eu spun: vreau_bebel? ea: Da! si eu: sunt ciuripica de pe forum. Apoi emotionate povestim putin, dupa care incerc sa-mi rezolv sejurul de cateva ore prin Istanbul, dar Daniela imi spune ca nu se poate deoarece era vineri si daca nu plec la 12 nu vor mai avea cu cine sa ma trimita la aeroport. Eu dezamagita, zic: ok, daca asta e... Daniela ma conduce intr-un salon unde mi se preleveaza sange, 6 fiole, nu inainte de a semna ca sunt de acord cu analiza ADN-ului. In timp ce imi lua turcul sange, o intreaba pe Daniela: oare chiar nu ma doare? Eu ii raspund prin intermediul Danielei ca deja m-am obisnuit. Apoi ma urc in masina si in jur de ora 2 ajung la aeroport unde pierd timpul pana in jur de ora 6.35 cand ma urc in avion doar ca sa cobor, asa de scurt mi s-a parut drumul pana in Bucuresti.
Acum sunt acasa si mi se pare ca a fost un vis.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ciupirica, asa mi-ai scris si mie 441 euro, am postat la acel moment informatia.
Ti-au luat singe doar din mana? nu si din alta parte (uter?, nu stiu, zic si eu)
6 fiole..mult, cum ai rezistat nemancata? cred ca apa ai avut voie, nu-i asa?
Ti-au spus in cat timp sunt gata analizele?
Multumesc mult pentru info.
Tu vei merge in vara sau mai in toamna?
Te-am asaltat cu intrebarile..
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Vreau_bebel ce veste buna.
Spune-mi te rog, te-au pus sau nu cu picioarele sus pe pereti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Sultana Hatice nici vorba de craci ridicati. Doar la pat 2 ore dupa care am plecat usurel, pe picioare.
ce a fost foarte tare, ca mi a golit o asistenta vezica, mai avea putin si pleznea, iar eu nu mi dadeam seama cum de simt din ce in ce mai putin nevoia de a face pipi, nu stiam ca se piate face asa ceva Si plus injectia aia imediat dupa transfer despre care nu am reusit sa aflu mare lucru, sunt curioasa daca mi se face si dupa transferul de maine.
Si m am cunoscut cu Ciuripica, imi pare rau ca nu am vb mai mult, dar aveam emotii de nu mai stiam de mine

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Hatice, mie mi-a spus Semra sa vin cu burta goala, adica nemancata. Asa ca dupa ora 12 noaptea eu nu am mai mancat si nu am mai baut nimic. In salonul unde mi-a luat sange era o farfurioara cu bombonele si checulete asa ca eu mi-am luat un chec si l-am mancat pe masina. Lichide am baut doar dupa ce am ajuns in aeroport si am mai mancat ceva tot atunci.
A fost putin greu dar a trecut. Sangele mi l-a luat doar din mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau_bebel, iti tin pumnii, si ma bucur ca ne-am cunoscut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc asemenea Ciuripica.
Si mie mi a facut plecere sa te cunosc!
Cand mai revii la clinica?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau_bebel am sa revin la clinica pentru FIV in iulie sau in august sau daca ma mai cheama Tayfun la vreun consult.


Mergi la inceput