Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Scuze ultima parte era pt Vera nu Alinuta

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bravo bebel!
Deci esti PUPO! No stress, just relax!

Vera81, eu am fost si la īntālnire preliminara, pentru ca asa am dorit. In rest, mare parte din fete s-au dus direct in Z2.
In ceea ce priveste analizele, daca ai mai facut FIV, e posibil sa le ai (sa fie totusi recente, adica pana in 6 luni). Pentru TORCH, poate le-ai facut pana acum si deci nu se repeta, pentru ca daca ai avut rujeola sau varicela, ai anticorpi
Daca nu, ar fi cazul sa le faci, pentru ca daca nu ai imunitate pentru una dintre ele, fie se fac vaccinuri, fie se tin sub observatie in timpul sarcinii.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

vreau_bebel felicitari!
fi pozitiva, relaxata si bucura-te de frumusetea si deliciile Istambulului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc doamne dragi:D
Cele care ati facut deja fiv poate ma ajutati. Imediat dupa ET mi s a facut o inj intramuscular despre care mi s a spun doar ca "ajuta la impl". Mentionez ca progestwronul usor marit, dar nu stiu daca are leg. Aveti idee ce inj am primit?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cred ca Decapeptyl uneori se face im, uneori subcutanat...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pai decapeptylul il am la frigider in fac abia luni dupa tranf de blasto

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nanne nu ti treci si tu la sembatura burtica, ca o deschizatoare de drumuri ce ne esti?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel, prefer sa astept si sa vad ca totul e bine! Noi cele mai mature asteptam pana ne punem semnaturi diverse. Si apoi mai e si o chestiune de intimitate
Si nu-s deschizatoare de drumuri! Pe prima pagina sunt nume care se īncadreaza la categoria respectiva!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna dimineata intregului harem,
Ce mai faceti?
Nelay, Cristina cate monitorizari mai aveti?cred ca intrati in linie dreapta.
ma gandesc la voi si va transmit gandurile mele bune.
Nanne
pup toate turcoaicele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Bravo fetelor mai aveti putin si veniti acasa cu cel mai frumos dar al vieti, un copil.Ma bucur pentru voi si fruntea sus.
Nelay_star analizele pe care mi le-ai trimis le-am facut si eu asta inseama ca sunt standard pt toata lumea iar restul de analize se fac acolo in z2 iar in functie de rezultat ramai pt procedura sau vi acasa cu un tratament urmand sa te intorci la o data ulterioara?
Nanne eu am analizele facute dar nu se mai incadreaza in cele 6 luni fiindca fiv-ul l-am facut anul trecut in iunie.Eu am trimis la clinica toate analizele scanate unde pe ele se vede si data,presupun ca sa uitat pe ele si ma punea sa le repet.Nu stiu ce sa mai zic sau imi fac prea multe griji?

Mergi la inceput