MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

lorelei ai grija de tine te rog , tu nu ai pofta de mancare pe baza de stres ???

amiro foarte bine gandit nu e bine sa fim frustrate

adinag multumesc draga mea, nu aveti cu ce ma ajuta, din pacate, ma confrunt cu o problema de sanatate care din cand in cand imi face niste problemute iar cu cealalta chestie am inteles ... deci nu am voie sa ma depresez ... si-atunci ce sa fac ???? nu sunt multumita deloc de faptul ca nu reusesc sa mai topesc din graminea asta babatorita
recunosc, am slabit fff mult, 30 kg slabite nu-s de ici de colo, si faptul ca ma mentin la acest rezultat de atata timp ar trebui sa ma bucure enorm si totusi io nu mi-s multumita , vreau mai mult

roxanaz se poate sa stagnezi si din cauza problemei delicate

dulcetica tu esti pe dukan ??? vad ca ai meniuri doar proteice suta la suta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Lorelei, ai grija de tine!

Andanii, atunci sper ca problemele sa fie chiar trecatoare.
Nu sunt in masura sa zic ce sa faci, suntem cam in aceeasi situatie, ca si eu stagnez... Si stagnez :)

Cand faci 40 de ani? Mie mai tinerica mi s-a parut ca merge mult mai usor slabitul. Eu fac 38 anul asta si observ ca e enorm de mult mai greu.

Azi dimineata am mancat nonconform, dar m-am simtit foarte bine. Mi-a facut barbatul un smoothie in care erau mar, kiwi, banana, portocala si iaurt gras. A fost tare bun, si m-a ajutat enorm la digestie si am iesit asa des afara, cu treaba mica, incat sper sa fi pierdut si ceva apa. Poate voi manca din cand in cand la MD asa ceva, e si iarna sima simt des ametita, cu toate ca mananc mereu foarte multe legume. Se poate sa-mi lipseasca ceva din fructe... Insa voi renunta apoi la gustari cu fructe, sa nu exagerez totusi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

dulcetica ca si andani intreb...dukan sau monti? ca daca esti pe dukan nu are rost sa scrii meniul...adik da meniul tau e monti..dar nu e conform monti dpdv al diversitatii...montignac incearca sa combine o dieta sanatoasa de viata cu una de slabit..nu e fair pentru cine ne urmareste (dar nu scrie) sa iti vada meniurile si sa creada ca e ok ...ca un meniu bazat exclusiv pe proteine ar fi monti k nu e

tot paragraful de sus se rezuma la dukan sau monti? daca dukan sau tze place de noi nu mai scrie te rog meniu sa nu inducem in eroare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Seara buna! Hapciu!!!!

M-am cantarit dimineata si aveam 61.6, am scapat in sfarsit de 62!!! (sper ca definitiv de data asta!!!).

Meniul meu de azi:
MD: 3 mere
Pranz: spanac cu ou fiert, ceai negru cu smanatan
Cina:
agrise uscate, acreeeeee, cu o tona de vitamina C
o felie de cascaval cu usturoi...si alt usturoi...vreo 4 in total...
Urmeaza sa imi fac ceasca aia de vin rosu fiert, ca aseara m-a doborat lenea si nu l-am mai facut. sa vedem daca azi am mai mult chef.

In rest tot felul de boabe, care mai de care mai naturiste, imunizante si astept sa imi recapat nasul si mirosul.

andanii, sa treci peste perioada trista.
referitor la fulgii de drojdie...seamana cumva cu branza uscata rasa. oricum, eu care nu sufar deloc drojdia "vie", ador varianta asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata grupului,

eu sunt in continoare apropiata dietei, numai ca nu prea am avut timp sa scriu... nu se mai termina auditul... de fapt termina unul vine altul( azi vine cineva de la firma mama... off)...
Am muncit toata sambata, ca sunt formulare noi, formate noi de situatii, si programul informatic inca nu a fost updatat... asa ca Excel-ul este baza .. in fine satrecem la ale noastre...

Meniul de ieri:
MD: fulgi+miere( o lingurita)+lapte 1.5%
G:1 portocala+ 1 ninola mica
P: iahnie de fasole cu chili+ muraturi
C: branza telemea cu usturoi+ iaurt
G: un ceai

Meniul de azi :
MD: paine Vitastar( o felie)+ iaurt 0.1%
G: o portocala
P: pupla de pui la gratar+ orez cu legume
C: ciorba de perisoare

O zi minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Ariel, brava pentru scazut!! si sanatate multa
si la mine s-a miscat in jos cantarul, ura! si ca dovada ca acumulam, s-au dus vreo 700 g intr-o zi hihihihi . nu aveti idee ce ma mobilizeaza asta.....

azi:
md: iaurt 0% (cred ca pe asta am pus mana de dimineata, daca nu, e kefir )
g: 2 portocale rosii
p: spanac cu pui la gratar
c: nu ciu. am luat ieri spaghete integrale si mi-as face, poate cu rosii, dar n-am busuioc!! vad eu....

sa aveti o zi buna in toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

roxana am un italian in birou.....vb deunazi cu el..si spunea ca e buna combinatia zuchini+ creveti ;))..sau conopida cu carnati(da combinatia asta nu e conforma monti)...

are o multime de combinatii din astia...majoritatea nu au pasta de tomate..el e spaghetar de spaghetar ii place mult sa manance paste...o sa mai revin cu ce combinatii face



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daaa, si eu fac paste cu rosii, creveti si zucchini, o nebunie!! dar nu crez ca ma lasa nenea M cu crevetii in combinatia asta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Cum eu sunt la inceput sa-mi atrageti atenti daca meniul meu este neconform.

8 - 2 felii Finn Crisp 21% fibre cu dulceata fara zahar
12:30 - ciorba de perisoare si varza cu carne
16 - 1 patratica de cioco 85%
20 - pastrav cu usturoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata, frumoselor, -osilor!

Vad ca scrieti la greu, f bine, f bine

Mi-am comandat o rochie si asta ma motiveaza f mult. asa ca ... eu primavara sunt pe val!

m-am saturat de faza 2, nu e buna la nimic. de azi ma intorc la faza 1, ca altfel nu pleaca aceste ultime doua kg care se tin de mine cu dintii si cu ghearele!

ariel, felicitari
Andanii, ce ai patit? ai fost bolnava? Multa sanatate Si tie, Lorelei
Carmen, fulgi cu lapte? ce fel de fulgi?
Puishorule, ca ma intrebai de smochine, nu , nu cred ca sunt monti in combinatie cu laptele si nucile.
Liviu, nu m-ai lamurit, ce inseamna post negru? adica nu mananci NIMIC?

Vine primavaraaa I love it!

O si frumoasa!!!



Mergi la inceput