MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io cred ca e ok...avand in vedere ca 1. monti aproba vinul si 2. el are ceva cu lichiorul ca au zahar...tu cred ca daca fol fructoza si nu pui vinu fiert langa ceva lipida esti ok

de unde cumperi fulgii de drojdie?plafar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

cred ca nu ai "prins" editarea mesajului meu anterior. Iti raspundeam ca:
"edit: eu iau fulgii de la Plafar, dar mie imi aduc la comanda, caci nu prea cumpara lumea si nici nu au un termen de garantie prea lung. Producatorul este Sanovita si costa 8.5 lei o punga de 100 gr.
Am vazut ca se gasesc si pe net, in magazinele on line (ca sa nu fac reclama, dai cautare pe google "fulgi drojdie inactiva pret". )"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

multumesc ariel o sa iau in considerare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Brandu, gasesti la plafaruri fulgi de drojdie.

Ariel, bine ca ai zis de termenul de expirare la fulgi. Eu am o punga de vreun an cred. Musai sa verific daca mai sunt ok.

Ia uitati ce reteta grozava am gasit
http://www.e-retete.ro/retete/supa-picanta-de-pui-cu-ciuperci

Meniu azi:
MD: mazare cu ou ochi( tot resturi de la fiica-mea si nu m-am indurat sa le arunc )
G: sange proaspat recoltat sa vad de ce am fasciculatii periorale si dureri musculare
P: lipie monti cu hummus si ardei cu varza murat
C: mancare de curcan, naut, ciuperci si googsari

O zi cu soare sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata dragele mele ... nu am disparut, doar am avut o perioada mai urata , defapt cateva zile mai aglomerate si cu stari ciudate ... nu vreau sa dau amanunte pentru a nu indispune atmosfedra atat de placuta creata in ultima vreme aici .... imi place la nebunie cum ne-am mobilizat toate si animam subiectul

meniul meu de ieri
md. tarate de ovaz cu kefir si seminte de in
g. lapte cu cafea
pr. pui la rotisor cu iaurt
g. limba fiarta (cateva feliute)
ci. crema de broccoli + cubulete de telemea proaspata + ceapa rosie

am de cateva zile o foamne de-as manca si lemne ... daca in ultimele saptamani am rezistat fara g2 ieri a fost musai sa mananc ... simteam ca lesin de foame

ariel au gust de branza fulgii aia de drojdie ??? ... am fost la naturisti si i-am tot studiat dar nu stiu cum sa-i mananc .... si n-am cumparat

puisorule suna taree bine reteta cu pui si ciuperci ... dar ce idei de mancaruri faine am gasit acolo
stiti de ce mi-e pofta ???? de taitei cu varza .... ma gandeam sa fierb in loc de taitei spaghete integrale

ninha cred ca pe la noi circula in aer ceva ... si eu am niste ameteli groaznice de cateva zile

adinag capul sus ... impreuna vom reusi, mai incet, mai sanatos ... si eu pot sa spun ca-s necajita intr-un fel... de ce ??? pentru ca anul trecut pe vremea asta mi-am promis solemn ca la 40 ani sa am greutatea de 60 ... nu am reusit , pur si simplu nu am fost in stare sa ajung la targhetul dorit ... ziua mea bate la usa .. 40 ul vine si visul meu nu e implinit .... sa ma deprim sau nu ???? asta-i intrebarea

roxanik multumim ca ne permiti sa ne ducem pana la 30 pagini cu subiectul sa-i fie mai usor brandusikai ... am rugat-o sa ma ajute cu deschisul capitolelor acuma ceva vreme si am uitat sa o mai inlocuiesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
MD-brinza cu sminitina,putina vreo 2 linguri de brinza
G-un iaurt mic si o conserva mica de ton
-prinz-o bucatica friptura
g-o felie cascaval
seara -somon afumat cu lamiie
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna

eu azi:
md: kefir, 3 felii de sunca conforma
de gustare nu mai am timp, ca m-am trezit pe la 11 sa mananc de dimineata
pranz: friptura de vita cu rosii si castraveti (salata)
cina: mi-e pofta de o omleta (moartea mea, ouale.... :)) )cu multe legume si cu branza+ceapa verde.

tot stagnez. se si apropie "acea" perioada... dar deja?? :(

o zi buuna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Andanii, imi pare tare rau sa aud ca ai avut probleme. Sigur nu te putem ajuta?
In ce priveste targetul - eu zic sa vezi partea plina a paharului, ca ai slabit enorm si te-ai si tinut! Deci:
Iar cu starile de suparare, deprimat etc - asta e compartimentul meu, va rog sa nu va bagati, ca nu-mi place aglomeratia!

Azi m-am pus din nou pe cantar, in speranta ca poate, poate ieri a fost ceva apa si de fapt am mai putin. Ntz, ntz, ntz.... Au fost si alea 100g cica pierdute inapoi, deci nu am slabit nimic!

Trebuie sa schimb ceva la meniu, insa la cantitati nu pot umbla, ca fac urat tare altfel.

Deci ieri:

MD: 3 felii cascaval, dar subtiri tare, stravezii pot zice
P: salata cruditati cu 3 felii stravezii prosciutto crudo si un bot de mozzarella
G: 3 bucatele cioco 85% (de suparare)
C: o lingura branza de vaci, cateva bucatele rosii uscate, 2 felii cascaval si doua felii sunca

O zi faina si nu doar conforma, ci si cu rezultate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Meniul meu de ieri:

8 - 2 feluu de Finn Crisp cu almette
13:30 - vita la gratar cu salata greceasca (ardei, castraveti, rosii, feta, ceapa si masline - eu am mancat doar 3)
19:30 - salata verde, ardei, rosii, castraveti cu 1/2 de crispy de la KFC (oricum sunt tare mandra de mine ca mi-am luat salata) si o cupa mica de inghetata de fructe de padure

Eu nu calc stramb pentru ca am multe kg si are de unde sa se duca, dar eu vreau sa fie de acum un stil de viata, sa mananc echilibrat, portii mai mici, sa fac mai multa miscare si sa imi satisfac si cite o pofta din cand in cand. In cred ca creierul nostru e tare "smecher" si daca toata ziua ne gandim la ce am manca, dar nu avem voie, ne este si mai greu si cumva, trimitem si corpului semnale ca "urmeaza o perioada naspa, fa depozite si comsuma mai putin". Probabil ca daca ar trebui sa dau doar 3-4 kg as tine si eu dieta mult mai strict citeva saptamani, dar asa, cand stiu ca e pe termen lung (9-12 luni) nu as rezista stiind ca trebuie sa tin foarte strict o dieta asa mult timp. Mai ales ca eu sunt o persoana cu vointa slaba si f.f.f. pofticioasa.

O zi usoara la rezistat la tentatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna tuturor
Ieri am fost la medicul de familie sa vorbim despre toata povestea si-am decis sa-mi mut intregul dosar la un spital specializat boli viscerale. Asa ca acum ma simt mai bine, Clara-spital are un echipament extraordinar. Urmeaza sa ma contacteze dupa ce primesc actele mele si sa vedem ce analize mai urmeaza...

Oricum, va multumesc mult pentru cuvintele frumoase, m-am bucurat tare mult.

Inca ma simt extrem de obosita dupa gripa, nu mi-am revenit complet, partea buna e ca n-am nici apetit, asa ca mananc mai nimic.
Meniul de ieri:
MD: o portocala
P: o portocala
C: pulpe de pui si salata de rosii si castraveti.

Meniul de azi:
MD: la serviciu sefa a adus niste prajituri umplute cu bucati de ciocolata, din care-am luat o gura, restul e in sertar
P: un mar. Am mai multe fructe, am si un iaurt, dar nu mi-e deloc foame.
C: nu stiu inca, insa mi-e tare pofta de mazare, probabil ca o sa facem mazare.

Va pup si va urez o zi frumoasa.

Mergi la inceput